اختصاصی – در عین جوانی یکی از با سابقه های ملوان است . انزلیچی و ملوانیِ متعصبی که به دلیل […]

اختصاصی – در عین جوانی یکی از با سابقه های ملوان است . انزلیچی و ملوانیِ متعصبی که به دلیل مصدومیت شدید حتی تا مرز کنار گذاشتن فوتبال رفت اما با صبر ، ممارست و تلاش زیادش توانست به رویای کودکی اش که بازی با پیراهن سپید ملوان بود رنگ واقعیت بخشد و بالاخره جایگاهی ثابت در ترکیب قوهای سپید برای خودش دست و پا کند.پایگاه اینترنتی هواداران ملوان بندرانزلی “ملوان کلاب” گفتگویی را با آچار فرانسه ی خط دفاعی ملوان در این روزها ترتیب داده که می توانید در ادامه مطالعه نمایید :
ملوان کلاب : یک بیوگرافی از خودت برای هواداران بگو .

در ابتدا لازم میدانم به دکتر احمد دنیامالی رئیس هیئت مدیره باشگاه ملوان درگذشت فرزندشان را تسلیت بگویم و برای ایشان و خانواده ی محترمشان صبر و سلامتی آرزو نمایم . بنده مهیار زحمتکش متولد ۱۶ خرداد ۱۳۷۲ در بندرانزلی هستم .فوتبالم را از ۱۰ سالگی و از آکادمی فوتبال قایقران زیر نظر فریبرز نجارمحله آغاز کردم و پس از دو سال به نونهالان ملوان پیوستم و از ۱۲ سالگی در ملوان بودم و در تمام رده های سنی این باشگاه افتخار این را داشتم که بازوبند کاپیتانی را ببندم و زمانی که در تیم جوانان حضور داشتم در سال ۹۰ توسط آقای پورغلامی به تیم بزرگسالان آمدم و از آن زمان در خدمت تیم بزرگسالان ملوان هستم .

ملوان کلاب : از معدود بازیکنان موفق تیمهای پایه هستی که در این سالها در تیم بزرگسالان توانستی حضور مداوم داشته باشی و با صبر و حوصله جایگاه ثابتی در ترکیب اصلی نیز به دست آوردی ؟

من در تمامی تیمهای پایه ی ملوان بازی کردم و پله به پله خودم را به تیم بزرگسالان رساندم و رویایم بازی با پیراهن سپید ملوان در استادیوم پیر شهرم بود و برای رسیدن به این آرزو تلاش زیادی کردم ، ولی با توجه به شرایط تیم در ۵ سالی که در تیم بزرگسال حضور داشتم کمتر به بازیکنان جوان فرصت برای بازی می رسید ، به هر حال شرایط طوری بود که مربیان با استفاده از با تجربه ها و بازیکنان بزرگ تیم به دنبال نتیجه گرفتن بودند و بازی گرفتن از بازیکنان جوان نوعی ریسک محسوب می شد . ولی در تمامی این سالها بازیکنان بزرگ تیم مثل آقا پژمان و آقا مازیار و آقا جلال هوای بازیکنان جوان را داشتند و ما از تجربیات آنها همیشه بهره می بردیم . بزرگترین حسرت من در زندگی مصدومیت شدیدی بود که در سال ۹۲ زمانی که آقای اسکوچیچ سرمربی تیممان بودند برایم اتفاق افتاد که حتی برخی پزشکان گفتند که باید فوتبال را کنار بگذارم و به نوعی چند ماهی هم فوتبال را کنار گذاشتم و در لیست مازاد ملوان قرار گرفتم البته فقط بدلیل مصدومیتم ، اما به لطف خدا و با تلاش زیاد توانستم آن مصدومیت سخت را پشت سر بگذارم اما متاسفانه آن آسیب دیدگی باعث شد خیلی از فوتبال عقب بیفتم .

ملوان کلاب : بازیکنی هستید که به جز بهمن خان صالح نیا ، با تمامی مربیان تاریخ باشگاه ملوان کار کردید .

بله با تمامی مربیان تاریخ ملوان افتخار کار کردن داشتم به جز بهمن خان بنیان گذار باشگاه ملوان ، واقعا از تمامی آنها یاد گرفتم و همه ی آنها را دوست دارم ، از فرهاد پورغلامی که مرا برای اولین بار به تیم بزرگسالان آورد تا نصرت ایراندوست که برای اولین بار در لیگ برتر به من بازی داد و آقای احمدزاده که تجربیات گرانبهایی در اختیارم قرار دادند و الان هم که حاج محمد مایلی کهن که نیازی به تعریف بنده ندارند . من همیشه سعی کردم بدون حاشیه کار خودم را انجام بدهم و هر زمانی فرصت بازی پیدا کردم برای پیراهن سپید تیمم با تمام وجود بجنگم .

ملوان کلاب : با توجه به نتایج بسیار خوبی که تا اینجای فصل داشتیم ، چطور می بینید تیم امسال رو ؟

ببینید اسم ملوان و سطح ملوان بسیار از لیگ یک بزرگتر و بالاتر است و همه ی ما ، کادرفنی و هواداران این را می دانیم و به همین دلیل از روز اول با وجود تمام مشکلاتی که داشتیم و آقای مایلی کهن با آن مشکلات تیم را تحویل گرفتند ، این را می دانستیم که هدفمان باید صعود به لیگ برتر باشد و چیزی به غیر از این هواداران را راضی نخواهد کرد . در همین راستا آقای مایلی کهن با یک تیم جوان و با ایجاد همدلی و همبستگی تیمی متحد درست کردند که با یاری هواداران توانسته ایم نتایجی را بگیریم که شاید کمتر کسی تصور می کرد اما ما ملوان هستیم و همین باعث می شود در شرایط سخت بتوانیم کارهای بزرگی انجام دهیم . ما تمام تلاشمان را می کنیم تا به هدفمان برسیم و با همراهی هواداران حتما به این مهم می رسیم .

ملوان کلاب : چطور شد از پست اصلی ات که هافبک میانی بود به پست دفاع میانی آمدی ؟

از ابتدای فصل گذشته که آقای قلعه نوعی به ملوان آمدند در تمرینات از من به عنوان مدافع میانی استفاده کردند و با توجه به تراکم بازیکن در خط هافبک میانی و اینکه بازیکنان و بزرگ و با تجربه ای در اون پست داشتیم من به یک خط عقب تر آمدم و خدا رو شکر توانستم در این پست هم جا بیفتم و البته در همین فصل به عنوان مدافع چپ ، راست ، میانی و حتی هافبک میانی هم بازی کردم واقعا برایم فرقی نمی کند و هر پستی که مربیانم تشخیص بدهند با تمام وجود انجام وظیفه میکنم .

ملوان کلاب : فکر می کنی امسال به لیگ برتر صعود کنیم ؟

صد در صد ، شک نکنید صعود می کنیم .

ملوان کلاب : کار کردن با مایلی کهن چطور است ؟ مشخص است که اعضای تیم بسیار دوستش دارند.

آقای مایلی کهن امسال دست به کار بزرگی زدند و به بازیکنان جوان بها دادند و همدلی و همبستگی بسیار خوبی میان بازیکنان تیم ایجاد کردند ، ایشان نیازی به تعریف من ندارند و تمام ایران او را می شناسند ، این رفاقتی که بین او و بازیکنان است باعث شده اعضای تیم او را خیلی دوست داشته باشند و تمام تلاششان را برای موفقیت تیم در زمین انجام دهند .

ملوان کلاب : سقف آرزوهایت با ملوان ؟

ما جوان ترها همیشه از افتخارات ملوان در دهه ی ۶۰ شنیده ایم و قهرمانی های ملوان در آن دوران بزرگترها با افتخار برایمان نقل کرده اند . دوست دارم با ملوان و با این هواداران موفقیت های بیشتری به دست آوریم ، موفقیت های جدیدی برای نام این تیم ثبت کنیم ، می دانم که می توانیم چون بچه های این شهر و هواداران توانایی و لیاقت کسب افتخارات بیشتر را دارند . امیدوارم بتوانم روزی با این پیراهن به افتخارات بزرگ برسم .

ملوان کلاب : طرفدار کدام تیم خارجی و بازیکن هستید ؟

طرفدار لیورپول و استیون جرارد هستم .

ملوان کلاب : صحبت پایانی ؟

هواداران ملوان همیشه به من لطف داشتند و واقعا اگر ما اینجا هستیم بخاطر حمایت آنهاست ، امیدوارم با کمک آنها و با همبستگی همه ی اعضای تیم از کادرفنی و بازیکنان گرفته تا مدیریت و هواداران بتوانیم در پایان فصل جشن صعود به لیگ برتر را بگیریم تا انزلی و ملوان دوباره به جایگاه اصلی شان در سطح اول فوتبال ایران برگردند .

 

ملوان کلاب.نت – www.MalavanClub