مدیرعامل سابق باشگاه ملوان انزلی گفت: برای حل این بحران منطقه آزاد انزلی و نیروی دریایی به ملوان کمک کنند. […]

مدیرعامل سابق باشگاه ملوان انزلی گفت: برای حل این بحران منطقه آزاد انزلی و نیروی دریایی به ملوان کمک کنند.

صادق درودگر در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد نامه فیفا برای پرداخت بدهی ۳۰۰ هزار دلاری به زوران زلاتکوفسکی بازیکنی که در زمان مدیریت او از ملوان جدا شد گفت: این بازیکن در تاریخ اول مردادماه ۱۳۹۰ با ملوان قراردادی دوساله امضا کرده بود که متن این قرارداد را در اختیار شما قرار می‌دهم. او در فصل ۹۰-۹۱ فقط ۲۷۰ دقیقه برای ملوان بازی کرد و کیفیت لازم را نداشت. فرهاد پورغلامی مربی وقت ملوان نیز این بازیکن را نپذیرفت.

 

13950718000784_photol
وی ادامه داد: من به عنوان مدیرعامل باشگاه با این بازیکن مذاکره کردم و مقرر شد که ۹۰ هزار دلار به این بازیکن پول بدهیم اما این بازیکن این مساله را نپذیرفت و این مساله را مدیر برنامه‌هایش هم به صورت کتبی تایید کرد. با این حال زوران مشاوری داشت که به او گفت این پول را نگیر و از باشگاه شکایت کن! در زیر متن تاییدیه و شاهد برای پرداخت ۹۰ هزار دلار و همچنین شکایت زوران به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال را به شما ارایه می‌کنم. زوران به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال شکایت کرد و این کمیته رای به پرداخت ۹۰ هزار دلار از سوی ملوان به این بازیکن را صادر کرد.

مدیرعامل سابق ملوان تصریح کرد: بعد از این رای این بازیکن به فیفا شکایت کرد و ما از طریق آرش نجفی وکیل بین‌المللی باشگاه پیگیر این پرونده شدیم متن شکایت زوران را هم می‌توانم به شما ارایه کنم.

وی افزود: در نهایت این بازیکن از فیفا رای گرفت که ۱۷۶ هزار دلار به این بازیکن پرداخت شود که در آن زمان من دیگر در باشگاه نبودم و نمی‌دانم باشگاه چه مکاتباتی با فیفا انجام داد و شاید اگر پیگیری‌های باشگاه ادامه پیدا می‌کرد این پرونده به اینجا نمی‌رسید. به هر حال جریمه ۱۷۶ هزار دلاری تبدیل به ۳۰۰ هزار دلار شده است و به نظرم منطقه آزاد انزلی و نیروی دریایی برای حل این بحران باید به باشگاه کمک کنند. حل این پرونده ومشکل بزرگ نیاز به حمایت جمعی دارد و دنیا مالی و باشگاه ملوان به تنهایی نمی‌توانند این بحران را به سرانجام برسانند و همه باید به ملوان کمک کنند.

 

13950718000787_photol

 

درودگر تصریح کرد: این پرونده به خاطر جذب بازیکنی به وجود آمد که کیفیت لازم را نداشت و هیچ کدام از مربیان باشگاه او را تایید نکردند. با این حال حاضر بودیم ۹۰ هزار دلار نقد به او پول بدهیم تا این پرونده پایان پیدا کند اما او این پول را قبول نکرد نمی‌دانم چه کسی او را راهنمایی می‌کرد. در حضور آقایان اسماعیل غازیانی ، مهدی دلاوری و سینا پور صفر و مارتریس خاچاطوریان و آقای بسیمی مدیر مالی باشگاه بهش پول را دادیم این بازیکن آن را نپذیرفت.

به گزارش فارس، این پرونده جنجالی اولین و آخرین پرونده از خریدهای جنجالی و بنجل فوتبال ایران نخواهد بود. باشگاه‌های دیگر بخصوص تیم‌های پرهوادار پرسپولیس و استقلال هم از این دست بازیکنان زیاد خریده‌اند و بعد با پرونده‌های و جرایم سنگین فیفا روبه رو شد‌ه‌اند. شاید باید یکبار برای همیشه متولیان فوتبال در مورد خرید بازیکنان خارجی سخت‌گیری‌هایشان را دو چندان کنند تا دیگر شاهد خرید چنین بازیکنان نباشیم. بازیکنان خارجی که فقط پول بیت‌المال را به هدر می‌دهند و جیب عده‌ای دلال و سودجو را پر می‌کنند و هیچ سود دیگری برای فوتبال ایران ندارند.