اختصاصی-  در هفته نهم به مصاف ضعیف ترین تیم لیگ رفتیم و در یک بازی سراسر انتقاد برانگیز در شرایطی […]

اختصاصی-  در هفته نهم به مصاف ضعیف ترین تیم لیگ رفتیم و در یک بازی سراسر انتقاد برانگیز در شرایطی که حریف ده نفره شده بود به لطف الهی دروازه مان را گشوده شده ندیدیم تا با خوش شانسی محض به تک امتیاز حاصله قانع شویم ! آن هم در برابر تیمی که در ۴ بازی خانگی اش ۸ گل دریافت کرده بود و هفته پیش توسط تیمی بی نام و نشان و دسته دویی از گردونه رقابتهای جام حذفی کنار رفته بود ! اطمینان دارم از دست دادن این ۲ امتیاز و امتیازاتی که در برابر تیمهای بسیار ضعیف تر از خود از دست داده ایم در آینده ای بسیار نزدیک آه و افسوس ما را به همراه خواهند داشت و حسرت تک تک این امتیازات از دست رفته را خواهیم خورد . شاید سایر امتیازات از دست رفته را به دلیل ناهماهنگی و دیر بسته شدن تیم بتوانیم توجیه کنیم اما اینگونه بازی کردن در برابر فجری که به زمین و زمان نه نگفته بود هیچگونه جای عذر و بهانه ای نخواهد داشت .
گذشته از نتیجه مایوس کننده این بازی چیزی که بیش از همه چیز ذهن و روح هواداران ملوان را آزار میدهد رواج نوعی بی اخلاقی است که متاسفانه مدتی است در این تیم باب شده است. وقتی قرار است داعیه اخلاق گرا بودن داشته باشیم بهتر است در وهله اول از اطرافیان خود و رفتاری که با آنان داریم شروع کنیم و سپس به بحث کلان برسیم اما گویی قرار است این ادعا در حد ژستی برای رسانه های کشور کاربرد داشته باشد و به نظر میرسد اینگونه تئوری ها مصرف داخلی نداشته و بنا به دلایلی قرار نیست در انزلی رعایت شود . چگونه است که دوستان برای هرگونه اعتراض به هر فردی صاحب حق میباشند اما هر اعتراضی به عملکرد خود را برنتابیده و با زبان تهدید و توهین به مقابله برمیخیزند ؟! اگر ذات اعتراض مساله مذمومی است و نشان از تخریب دارد پس چرا خود را سردمدار اعتراض مینامید و به آن افتخار میکنید ؟! البته برخلاف نظر دوستان ، همه ما کاملاً حق اعتراض را برای ایشان در هر زمینه ای محترم دانسته و چه بسا در بسیاری از موارد هم با آن هم عقیده باشیم اما در عین حال معتقدیم نه ایشان و نه هیچ کس دیگری تافته جدا بافته ای نیستند که عاری از اشتباه بوده و مبرا از هر خطایی باشند . اعتراض حق هوادار است و این حق تا ابد برای همه هواداران محترم و محفوظ مانده و هیچ احدی در هیچ مقامی نمیتواند اعتراض برحق هوادار را به خط و خط بازی و سایر اتهاماتی که متاسفانه مدتی است ناجوانمردانه نثار آنان میشود نسبت دهد . مطمئن باشید ادامه دار شدن این رفتار غیر حرفه ای به ضرر ملوان تمام شده و بین مردم و تیم فاصله ای بس عظیم ایجاد خواهد کرد . مسئولیت این اتفاق قطعاً بر عهده کسانی است که بر ایجاد این فاصله اصرار ورزیده و با رفتاری عجیب به مقابله با هر نظر مخالف برخاسته اند . کار به جایی کشیده شده است که بازیکنی که هنوز به اندازه انگشتان دو دست پیراهن ملوان را بر تن نکرده است به خود جرات و جسارت میدهد پا را از گلیم خود فراتر گذاشته و در جایی که اصلاً اجازه باز کردن دهان مبارکش را ندارد براحتی و در مقابل دیدگان آموزگاران اخلاق به هوادار پرخاش نماید ! دوست عزیز عصبانیت امروز هواداران حاصل ضعف شماست لطفاً به جای دخالت کردن در اموری که هیچ ارتباطی به شما و بزرگتر از شما ندارد به فکر ارتقای سطح بازی خود باشید و بدانید هنوز آنقدر شهر بی کلانتر نشده که هر کسی غوره نشده ادعای مویز شدن داشته باشد !

 

آیا قرار است این رفتار همینطور ادامه پیدا کرده و هوادار که رکن اصلی باشگاه است همچنان مورد لطف قرار بگیرد ؟! آیا هواداری که رنج چند صد کیلومتر سفر برای حمایت از تیم محبوبش را به جان میخرد و در این شرایط اسفناک اقتصادی با صرف هزینه بسیار و صرفاً به سبب کمک رساندن به ملوان روانه این شهر و آن شهر میشود باید اینگونه برخورد کرد ؟! واقعاً شما با سه ماه سابقه در ملوان خود را ملوانی تر از هواداران عاشق این تیم میدانید ؟! آیا دوستان جرات دارند مثلاً با تماشاگر پرسپولیس نیز چنین رفتاری داشته باشند یا قرار است با سوءاستفاده از صبوری هواداران ملوان و البته بی تفاوتی مدیران غیرحرفه ای آن هر رفتاری را در پیش گیرند ؟ آیا فکر رخ دادن این اتفاق در تبریز را میتوانید بکنید ؟ چرا فکر میکنید هر نوع رفتاری را میتوانید در انزلی داشته باشید و کک کسی هم نگزد ؟! باور کنید این اتفاق در هیچ کجای دنیا اتفاق نیفتاده و در نوع خود شاهکاری به شمار میرود که هواداری که برای حمایت از تیم از این سوی کشور به آن سوی کشور میرود را با چنین الفاظی مورد لطف قرار داده و به سبب اعتراض آنان از نیروی انتظامی تقاضای جلب هواداران را مینمایند ! حداقل رفتاری که مدیران کل باشگاه های دنیا در قبال اینگونه اتفاقات از خود بروز میدهند دلجویی از هوادار و عذرخواهی مسئولین میباشد اما اینجا دیوار هوادار همیشه کوتاه است و حفظ میز واجبتر از حفظ حرمت هواداران میباشد ! متاسفانه باشگاه ملوان آنقدر در زمینه مدیریت دچار ضعف و نقصان است که اجازه بروز این اتفاقات میدهند وگرنه هر مدیر لایقی که ذره ای از اصول مدیریت حرفه ای میدانست اجازه چنین رفتاری با هوادار که رکن اصلی و اساسی باشگاه را دارند نمیداد . اما دوستانی که فعلاً در راس کار هستند نه حرفه ای هستند و نه درکی از ملوان و هوادارانش دارند و قطعاً این بار نیز با چشم بستن بر روی حقانیت هوادار ، حرکتی برخلاف خواسته آنان انجام خواهند داد . مشکل اینجاست که مدیران ملوان به مانند یک هوادار ، ملوانی نیستند و شرایط و نتایج ملوان برای آنها حکم مرگ و زندگی را ندارد و همین باعث میشود نگاهی که از یک مدیر حرفه ای و دلسوز توقع داریم نثار این تیم و هوادارانش نشود . شک نکنید این رفتار بی تفاوت مآبانه و عدم ورود مدیریت باشگاه در این مساله در ادامه کار باعث ایجاد اتفاقات بدی خواهد شد که کنترل نمودن آن به مراتب سخت تر از امروز بوده و عواقب بدی را به همراه خواهد داشت لطفا همین امروز به خود « جرات » مقابله با بی اخلاقی ها را بدهید که فردا خیلی دیر است .
رضا مظلوم

ملوان کلاب.نت – www.MalavanClub.Net