شهر اولین ها ، برای اولین بار شروع کننده ی اقدامات فرهنگی در استادیوم های کشور است . فضای استادیوم […]

شهر اولین ها ، برای اولین بار شروع کننده ی اقدامات فرهنگی در استادیوم های کشور است .

فضای استادیوم های ایران مانند زمین فوتبالش و تصمیم گیرانش پر از اشکال است ، اشکالاتِ فرهنگی که هر روز عمیق و عمیق تر می شود و برطرف کردن آن سخت تر . وارد هر استادیومی در ایران می شوی و در راس آن استادیوم آزادی به میزبانی سوگلی های پایتخت ، بیشتر از فوتبال و صدای هیاهوی تشویق های هواداران ، توهین و ناسزاست که رد و بدل می شود و صد البته نه تنها برای کاهش آن کاری نمی شود بلکه همیشه با سرپوش گذاشتن بر روی اشتباهات این چنینی تنها صورت مسئله است که پاک می شود .

این مقدمه ای بود بر آنچه امروز می خواهیم انجامش دهیم ، نه به تنهایی بلکه به کمک همه ی هواداران که بدون یاری آنها اساساً چنین کاری میسر نیست ! امروز قصد داریم در آستانه ی بازی سنتی دو تیم ملوان و سپیدرود حرکتی هواداری را آغاز کنیم تا این بار در بازی میان این دو شهر از حواشی غیر فوتبالی آن که بیشتر از متن فوتبال اهمیت پیدا کرده ، بکاهیم .

کمپین #الگیلانو_بدون_توهین بیش از یک هفته است که توسط پایگاه اینترنتی هواداران ملوان بندرانزلی “ملوان کلاب” در فضای مجازی به خصوص صفحات ارتباطی و اجتمعای (تلگرام و اینستاگرام) ، استارت خورده و خوشبختانه با استقبالی بی نظیر از سوی هواداران ملوان ، اعضای تیم و ملوانی های مشهوری مانند میلاد کی مرام بازیگر توانمند انزلیچی سینمای ایران قرار گرفت و حتی هواداران و بازیکنان سپیدرود نیز از با استفاده از پوستر و هشتگ این کمپین از آن حمایت کردند .

بی شک قصد نداریم برای هواداران تعیین تکلیف کنیم اما می دانیم که کار بد ، بد است و برای انجامش نباید دنبال دلیل بود . این حرکت هواداری از این بازی آغاز شده و اگر بتوانیم هواداران ملوان را حتی به اندازه ی انگشتان یک دست ، متقاعد نماییم که به سالم شدن جو استادیوم با سایرین همراه شوند ، گامی بلند در جهت موفقیت برداشته ایم . اینکه بعداً در بازی برگشت چه اتفاقی خواهد افتاد دغدغه ی ما نیست ، دغدغه ی ما ورزشگاه خانگی ماست جایی که به واقع خانه ی دوم همه ی ملوانی ها شاگرد اول فوتبال شمال کشور است . می دانیم که در یک روز و یک بازی همه چیز تمام نمی شود ، اما باید از یک جا شروع شود و چه جایی بهتر از دربی سنتی دو تیم ریشه دار فوتبال گیلان .
elgilano (2)

بزرگترین تغییرات از کوچکترین قدم ها آغاز می شود و سهم هر کدام از ما برای ایجاد این تغییر بزرگ تنها تغییر خودمان است. برای ایجاد یک فضای پاک در استادیوم و نشان دادن فرهنگ بالای گیلان زمین از همین جا شروع می کنیم. از بازی دو تیم ریشه دار که سالهای زیادی با هم رقابت داشته اند. امروز می خواهیم توهین را ریشه کن کنیم ! در گام اول اگر حتی ذره ای تاثیرگزار باشیم ، یک قدم درست برداشته ایم ! به کمپین #الگیلانو_بدون_توهین بپیوندید و با اشتراک گذاری عکس بالا یا عکسهایی با این مضمون و با این هشتگ ما را در این امر یاری کنید.
شرکت شما در این کمپین به مانند امضایی بر یک تعهد قلبی و اخلاقی است.
#الگیلانو_بدون_توهین

 

ملوان کلاب.نت – www.MalavanClub.Net