به جرات میتوان گفت ضعیف ترین ، سیاه ترین و بی برنامه ترین شرایط مدیریت ملوان را در پنج دهه […]

به جرات میتوان گفت ضعیف ترین ، سیاه ترین و بی برنامه ترین شرایط مدیریت ملوان را در پنج دهه اخیر تجربه میکنیم و اوضاع به حدی خراب شده است که انواع و اقسام مربیان بومی که حداقل پیوند قلبی با این تیم دارند از پذیرفتن هدایت این تیم شانه خالی میکنند . این نشانه چیست ؟ آیا همه این مربیان مقصرین اصلی این نابسامانی هستند یا اینکه سر نخ همه این قضایا را باید جای دیگری جستجو کرد ؟
چیزی حدود دو ماه را به معنای واقعی کلمه « مفت » از دست دادیم تا با خرید امتیاز تیم نفت تهران بتوانیم دوباره به لیگ برتر بازگردیم . به هر حال تلاشهایی برای به ثمر رسیدن این معامله انجام شد و ملوان با علم به همه مشکلات قانونی و سنگ اندازی های قابل پیش بینی پای به عرصه گذاشت و دقیقاً در مقابله با همین سنگ اندازی های یادشده هم مجبور به قبول شکست در این معامله شد . پس از محرز شدن عدم توفیق ملوان ( که با توجه به مصاحبه های اعضای هیات مدیره و نماینده محترم شهرستان همگی ما اطمینان به حصول نتیجه پیدا کرده و چند هفته ای را واقعاً در عرش گذرانیده بودیم ) متاسفانه آنچنان شرایط روحی و ذهنی هواداران در هم ریخته و بد بود که تصور میکردیم مسئولین باشگاه برای گذر از این وضعیت و حداقل نمایش قدرت به فوتبالی های کشور با تجهیز و آماده سازی یک تیم قوی و در خور نام ملوان مقدمات بازگشتمان به لیگ برتر را مهیا خواهند کرد اما امروز به این نتیجه رسیده ایم که در این باشگاه بی سامان که هر روز و هر لحظه فقط اخبار بد و ضد و نقیض از آن تراوش میکند آنقدر اوضاع بد و مایوس کننده است که حتی در کوچکترین تیمهای محلات هم مشابه آن وجود ندارد !! واقعاً لفظ تیم محلات برازنده این روزهای ملوان است چرا که نه امیدی به بهبود حس میشود و نه انگار در آن باشگاه کسی به فکر تغییر شرایط است !
هنوز تیم فاقد کادر فنی است ! هنوز با بازیکنان سابق تیم مذاکره ای انجام نشده است ! هنوز بازیکنان سربازی که میبایست در تمرینات شرکت کنند از حضور در آن امتناع میورزند ! هنوز هیچ بازیکن جدیدی جذب نشده است ! هنوز هیچ بازیکن درجه دویی هم از حتی از حوالی باشگاه گذر نکرده است ! هنوز اردوهای آماده سازی و امثالهم به سبب نداشتن کادر فنی مشخص نشده است ! هنوز هیچگونه حرکتی ولو کوچک ، بی اهمیت و حتی نمایشی و ظاهری برای دلخوش کردن هوادار انجام نشده و فقط عده ای صبح به باشگاه می آیند که فقط آمده باشند حتی اگر وجودشان کوچکترین فایده ای به حال این تیم بحران زده نداشته باشد ! واقعاً شما چه برنامه ای در ذهن دارید و چگونه میخواهید به این تیم کمک کنید وقتی خود جزئی از عوامل سقوط بودید !؟!؟ واقعاً چرا در این تیم هیچ احدی ذره ای احساس مسئولیت در قبال این هواداران و باشگاهی که در آن خدمت میکنید ندارد ؟ ریاست هیات مدیره چرا در مقابل این حجم انفعال سکوت کرده است؟  چرا ایشان در مورد پرونده باشگاه نفت و ابهامات فراوان آن لزومی به پاسخگویی به هواداران نمیبینند؟!؟  چرا هیچ عضو هیات مدیره ای در دسترس نیست و در این شرایط حساس هیچ توضیحی به هوادار نمیدهد ؟ اصلاً حضور شما در جایگاهی که توانایی اجرای هیچگونه حرکتی را ندارید و نه از جنبه مالی و نه فکری بازدهی برای ملوان ندارید چه توضیح و تفسیری دارد ؟! آیا حاصل این روزهای ملوان هم به خاطر حضور هوادار در اتاق بازیکن است یا برای فرافکنی و انجام عملیات « کی بود ؟ کی بود ؟ من نبودم ! » به دنبال دستاویز دیگری هستید ؟ اصرار بر حفظ دوستان و یاران شما در باشگاه ملوان چه عایدی برای ملوان دارد که اینگونه بر انجام آن اصرار دارید ؟ احساس میشود از صبوری و محجوب بودن هواداران بی شمار این تیم آنقدر سوءاستفاده شده است که آنان که اصلی ترین و والاترین مالکان حقیقی این باشگاهند از طرف آقایان به هیچ انگاشته شده اند . این رفتار را تا کجا ادامه خواهید داد ؟ و بخش جالب ماجرا اینجاست که از تمام این تغییرات و الزامات تنها و تنها به فکر برخورد با هوادار و بازیکنان گذشته تان هستید و فعلاً اولویت در برخورد با اینهاست !!

در پایان خدمت همه مسئولین ملوان و همه کسانی که دستی بر آتش دارند عارضیم که شهری داریم که زیباست ، دلفریب است و بنا به جغرافیای طبیعی و انسانی اش اگر نگوییم یگانه است حداقل سرآمد یگانه ها شمرده خواهد شد . هرچند که از این شهر زیبا فقط خاطرات زیبای گذشته اش و افسوس بر آنچه که از دست داده ایم مانده است. مرداب زیبایی که مرگش را به روز میبنیم و خشک شدن تدریجی اش را با تعلل در نجاتش مشاهده میکنیم ، دریای دلفریبی که امروز مدفن زباله های انسانی شده و با آن آبی بیکران سالهای دور بسیار فاصله دارد ، منطقه آزادی که حتی دیگر اسم انزلی را به زور یدک میکشد و شهری که دیگر نه تنها شهر دوم استان نیست بلکه سالهاست قافیه را به شهرهای دیگری که هر روز در حال پیشرفتند باخته است . از تمام این شهر فقط و فقط نام ملوان است که باقی مانده و تنها دلخوشی مردمانش همین تیم بود که آن هم به همت دوستانی که مدیریتشان را در فصل قبل و قبلتر دیدیم رو به اضمحلال پیش میرود . اگر هدفتان این است باور کنید آنقدر به هدف نزدیک شده اید که تا نابودی ملوان چند ضربه بیشتر نمانده است . نابودی ملوان با این سبک مدیریت بسیار در دسترس است و خواسته تان عملی خواهد شد . بزنید آقایان . بزنید ضربه آخر را که تا سقوط فاصله ای نیست ….

 
رضا مظلوم

ملوان کلاب.نت – www.MalavanClub.Net