رضاییان با اشاره به مواردی که تا به حال از سوی هیچکس منتشر نشده است و متاسفانه کار به جایی […]

رضاییان با اشاره به مواردی که تا به حال از سوی هیچکس منتشر نشده است و متاسفانه کار به جایی رسیده است که باید درباره آن شفاف سازی کند، گفت: پس از اولین فراخوان باشگاه نفت تهران در سایت باشگاه در خصوص موضوع مزایده فروش نفت تهران، باشگاه ملوان پس از واریز مبلغ پنجاه میلیون ریال بعنوان حق ورودی به مزایده و ارائه فیش مربوطه در اولین جلسه مذاکره با اعضای کارگروه مزایده و فروش تیم نفت در دفتر آن باشگاه حضور یافته که در آن جلسه میزان دارائی های باشگاه نفت (شامل بازیکنان تحت قرارداد ، ساختمان دفتر باشگاه و سه دستگاه خودرو سواری ) بعلاوه مطالبات باشگاه از سازمان لیگ بابت تبلیغات محیطی و حق پخش تلویزیونی و…) و بدهی های باشگاه ( شامل بدهی به بازیکنان ، کادر فنی و عوامل اجرائی بدهی به هتل ها و دفاتر هواپیمائی و بدهی های مالیاتی ) مشخص شد.

و ادامه داد: در این جلسه مقرر شد باشگاه ملوان پاکت پیشنهادی خود را بعلاوه یک فقره چک تضمینی بانکی به ارزش ده درصد مبلغ پیشنهادی تحویل کارگروه فروش کند. پس از تحویل پاکت پیشنهادی و انجام جلسه گشایش پاکات متقاضیان که به نظر نمی رسید بیش از دو متقاضی وجود داشته باشد . به تقاضای کارگروه باشگاه دو الی سه جلسه دیگر در دفتر باشگاه نفت برگزار و تعدیلات لازم و مورد نظر باشگاه نفت در خصوص قیمت پیشنهادی و شرایط پرداخت بعمل آمد.

مدیرعامل باشگاه ملوان تاکید کرد: این مذاکرات در تاریخ ۲۲/۳/۹۵ به سرانجام رسید که توافقنامه ای نیز در همان روز تنظیم و در آن جزئیات مربوط به نحوه پرداخت و انجام تعهدات خریدار طی یک جدول زمانی مشخص شد. بلافاصله پس از تنظیم این توافقنامه باشگاه نفت تهران در پیامی در سایت خود باشگاه ملوان را بدلیل رعایت کلیه شرایط مزایده و ارائه بالاترین نرخ پیشنهادی ، برنده مزایده اعلام کرد.

پس از این اطلاعیه باشگاه نفت تهران در تاریخ ۲۶/۳/۹۵ و طی نامه شماره ۲۷۴-م موضوع برنده شدن باشگاه ملوان در مناقصه فروش به ریاست محترم فدراسیون فوتبال اعلام کرد. این نامه در پاسخ به نامه دبیرمحترم سازمان لیگ فوتبال به شماره ۱۹۵۶/۱۱۰ مورخ ۲۴/۳/۹۵ که با انتقال تیم نفت تهران به خارج از استان مخالفت کرده بود تنظیم و ارسال شده بود . در نامه دبیر محترم سازمان لیگ به باشگاه نفت تهران بخشی از آئین نامه فدراسیون فوتبال در مورد معامله و انتقال باشگاهها نیز ضمیمه شده بود.

مدیرعامل ملوان افزود: همانگونه که در توافقنامه امضاء شده مشاهده می شود مقرر شده بود که طرف نمایندگی باشگاه نفت مباینه نامه ای را تهیه و به امضاء طرفین برساند و باشگاه ملوان نیز آمادگی خود را برای پرداخت بخش دیگری از مبلغ پیشنهادی در تاریخ امضاء مبایعه نامه در دفاتر ثبت اعلام نموده بود. سرانجام  پس از چندین روز تاخیر، باشگاه نفت تهران در تاریخ ۵/۴/۹۵و طی نامه شماره ۵/۴/۱۳۹۵/هـ/۲۰۰از باشگاه ملوان دعوت کرد تا جهت انعقاد قرارداد واگذاری /فروش ، تاکید می کنم واگذاری/فروش همراه با مجوزات و مستندات اعلام شده در نامه ای که بین سازمان لیگ و باشگاه نفت تهران ردو بدل شده است و باشگاه ملون نیز هرگز در جریان مفاد آن قرار نگرفته است ( البته تا ساعت ۱۴:۰۰ دریافت نمابر مربوطه در تاریخ ۵/۴/۹۵ ) حداکثر تا ساعت ۱۱ صبح روز ۶/۴/۹۵ به امور حقوقی موسسه نفت مراجعه نماید. لازم به ذکر است که اعضای کمیته واگذاری موسسه نفت در تاریخ ۵/۴/۹۵ جلسه ائی با سازمان بازرسی کل کشور داشته اند که به اذعان خود آنها این مزایده هیچگونه منع قانونی نداشته است . ( متاسفانه صورتجلسه این نشست در اختیار باشگاه ملوان قرار داده نشد)

رضاییان ادامه داد: خوشبختانه حتی پس از برگزاری این جلسه با سازمان بازرسی کل کشور، موسسه نفت تهران همچنان باشگاه ملوان را برنده مزایده تلقی کرد و از این باشگاه در خواست کرد که در تاریخ ۶/۴/۹۵ جهت انعقاد قرارداد به دفتر حقوقی موسسه مراجعه نماید .اما متاسفانه فرآیندی که از ابتدا تا مورخ ۶/۴/۹۵ علیرغم همه حاشیه هایی که بهمراه داشت کاملاً قانونی و اصولی جلو رفته بود به گونه ایی کاملاً ناباورانه درجلسه انعقاد قرارداد با مشکل بزرگی روبرو می شود به نام مشکل زمان؛ ظاهراً برخی که منافع شخصی خود را بر منافع سازمانی ارجح تر می دیدند و با علم به اینکه می دانستند ملوان حتی در صورت لزوم مسابقات خانگی خود را در تهران برگزار می نماید تا جلوی بهانه و ممنوعیت انتقال به خارج از تهران را بگیرد ضمن زیرپاگذاشتن یک توافقنامه رسمی وامضاء شده ضرب العجلی دو ساعته را برای تهیه و ارائه اسناد ذیل تعیین نمودند.

۱- برگ تسویه حساب باکلیه بازیکنان ، مربیان و عوامل اجرائی باشگاه در حالیکه تا آنروز حتی یک برگ کاغذ در خصوص گزارش مطالبات بازیکنان و کادر فنی تحویل طرف دوم ( باشگاه ملوان) نداده بودند ( در حالیکه علیرغم یکسال مهلت تعیین شده در توافقنامه موجود، باشگاه ملوان تلویحاً با تسویه کامل طی سه ماه موافقت کرده بود )

۲-  برگ تسویه حساب مالیاتی در حالیکه عزیزان مستحضر میباشند که تسویه حساب مالیاتی فقط و فقط باید توسط بازیکنان و باشگاه ذیربط صورت بگیرد نه توسط طرف سوم که البته این فرایند نیز با مهلتی دو ماهه قرار بود توسط باشگاه ملوان صورت گیرد.

۳- تسویه حساب با سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال

۴-  اخذ مجوز کمسیون ماده ۵ از اداره کل ورزش و جوانان استان تهران

در مورد تسویه حساب با بازیکنان و تسویه حساب با اداره مالیات که متن توافقنامه و جدول زمانی مربوط بسیار شفاف و روشن است اما درمورد تسویه حساب با سازمان لیگ  وفدارسیون و کمسیون ماده ۵- لازم است توضیحات تکمیلی ارائه شود. همانگونه که همه اهالی فوتبال در جریان هستند سالهای متمادی است که لیگ برتر و دسته یک کشور قبل از شروع هر فصل با ابلاغ مفاد آئین نامه هایی مواجه می شود که در آن قید شده است که باشگاهها در صورت عدم پرداخت مطالبات خود به بازیکنان و مربیان و سایر عوامل اجازه نقل و انتقالات را نخواهند داشت با توجه به اینکه تقریباً همه باشگاههای فوتبال ما در همه سالهای اخیر بدلیل عدم اجرای تعهد صدا و سیما در خصوص پرداخت حق پخش تلویزیونی از یکطرف و عدم توانائی فدارسیون در دریافت حق تبلیغات محیطی از سوی دیگر با مشکلات مالی عدیده ائی روبرو هستند مشمول  این محدودیت ناخواسته و اجباری نمی شوند . لذا بهمین دلیل باشگاه ملوان نیز در همین جا اعلام می نماید به محض دریافت درآمد های بحق خود از حق پخش و تبلیغات در عرض کمتر از یک روز کلیه بدهی های خود را تسویه نماید

در مورد محدودیت مورد اشاره در خصوص اخذ مجوز کمسیون ماده ۵ نیز به استحضار میرساند علیرغم اینکه  می دانیم و می دانید که در سالهای اخیر امتیاز چه باشگاههایی از استان های مختلف  به دیگر استانها منتقل شده است اما در هر حال خود را تابع قانون دانسته و قطعاً برای انتقال نفت به انزلی مراحل قانونی را طی خواهیم کرد

در هر حال ضمن اینکه همچون همیشه بر قانونی بودن این مزایده اصرار و ابرام داشته و تخطی از آن را قطعاً توسط مراجع قضائی پیگیری خواهیم کرد ، واگذاری امتیاز نفت تهران را به هر فرد حقیقی یا حقوقی دیگر ، بدلایل ذیل مردود و غیر قانونی اعلام می نمائیم .

۱-  رقم پیشنهادی گروه دوم تا پایان تاریخ گشایش پاکات کمتر از ۲۰% مبلغ پیشنهادی باشگاه ملوان می باشد که پذیرش آن به لحاظ اقتصادی چندان منطقی به نظر نمی رسد .

۲-ادامه فعالیت این تیم به نام نفت در تهران در حالیکه وزارت نفت مطلقاً با تیم داری در سطح لیگ برتر در تهران موافق نیست ، بسیار عجیب و البته مشکوک به نظر می رسد .

۳-  تا آنجا که از مصاحبه بازیکنان تیم نفت مشخص است تا کنون شرکت دوم اقدامی در جهت  تسویه حساب  با بازیکنان انجام نداده است و آنرا موکل به آینده کرده است .

۴-  در مورد تهیه و ارائه اسناد و مدارک مورد نیاز سازمان لیگ و فدراسیون هم می توان ادعا نمود که در فاصله چند ساعت مهلت اعلام شده ارائه این اسناد غیرممکن است  مگر آنکه فدراسیون محترم دریافت اسناد و مدارک ارائه شده تا پایان وقت اداری روز ۶/۴/۹۵ را از سوی شرکت دوم تائید نماید .

۵-  علاوه بر موارد فوق تنها تفاوت بین دو متقاضی شرکت کننده در مزایده علاوه بر پائین تر بودن مبلغ پیشنهادی شرکت دوم نسبت به باشگاه ملوان این است که شرکت دوم اصولاً فاقد هرگونه باشگاه فرهنگی ورزشی می باشد که بتواند پروانه فعالیت حرفه ائی را که بخشی از الزامات AFC می باشد ارائه نماید.

در پایان با توجه به موارد فوق حتی در صورت عدم پایبندی موسسه نفت به مزایده برگزار شده باید دید فدراسیون فوتبال که باشگاه ملوان را برای انتقال امتیاز واجد شرایط تشخیص نداده است چه واکنشی برای این انتقال دارد .

اسناد موجود را می توانید در پایان این مصاحبه مشاهده فرمایید.

photo_2016-07-04_13-24-54

 

photo_2016-07-04_13-25-11

photo_2016-07-04_13-25-16

 

photo_2016-07-04_13-25-20

 

photo_2016-07-04_13-25-24

 

photo_2016-07-04_13-25-37

 

photo_2016-07-04_13-25-42