سالهاست شبهای هر دوشنبه چشم به برنامه ای میدوزیم که قبل از بوجود آمدن آن ، جای خالی اش به […]

سالهاست شبهای هر دوشنبه چشم به برنامه ای میدوزیم که قبل از بوجود آمدن آن ، جای خالی اش به شدت احساس میشد .

برنامه ای که بخش عظیمی از فوتبالدوستان را به نشستن جلوی تلویزیون و دیدن ریز و درشت محتوای آن و البته مجری کاربلدش میکشاند مجری که البته امروز از قالب یک مجری صرف خارج شده و در کوچکترین اتفاقات و تصمیم گیری های فوتبالی کشور نیز ردپایی از وی و برنامه محبوبش دیده میشود !

در طی این سالها ما هواداران ملوان بندرانزلی ، عادل فردوسی پور را علیرغم تمام تمایلات رنگی اش دوست داشته و به وی نه به عنوان یک شومن بلکه بعنوان یک نماد روشنگری نگاه میکردیم . حتی در تمام درگیری های رنگارنگی که عادل با برخی هواداران تندروی فوتبال کشور داشت سعی هواداران ملوان حمایت بی چون و چرا از وی بود چراکه فکر میکردیم کسی که فروردین هر سال سیروس قایقران و مراسم سالگردش را فراموش نمیکند حتما فرقی با بقیه همتایان خود داشته و در یک کلام کسی است که میتوان روی وی حساب کرد . اما امسال و در کنار تمام ناداوری هایی که ایشان فقط و فقط با ذکر « ملوان از داوری ضربه خورده است » از کنار آن گذشت و علیرغم اصرار به ابراز علاقمندی اش به ملوان حتی ۵ دقیقه هم در کل فصل برای این تیم و معضلات داوری اش وقت نگذاشت تا این ایرادات به ظاهر سهوی داوری ( که دقیقا در نیمی از بازی های فصل دیده شد ) این تیم را از پای بیندازد ! اما نکته جالب اینجاست که پس از سقوط ملوان و به گوش رسیدن زمزمه هایی مبنی بر واگذاری امتیاز تیم نفت تهران و تمایل ملوان برای کسب این امتیاز ، نام ملوان و بندرانزلی برخلاف کل برنامه های پخش شده در طی فصل به کرات و به اندازه ۱۰ فصل از زبان ایشان و سایر همکاران به گوش رسید !! اشارات مکرر به نام ملوان و ذکر این مورد که مردم انزلی اصلاً علاقمند به خرید امتیاز نیستند جزئی از برنامه های هفته های آخر نود بود در حالی که مشخص نشد این نظرسنجی و اظهار نظری که از جانب مردم انزلی و هواداران ملوان انجام شد چگونه و توسط چه کسی صورت گرفته بود چون ما هواداران ملوان به شدت و با تمام وجود از خرید امتیاز نفت حمایت کرده و به جد از این اقدام هیات مدیره ملوان استقبال میکنیم چراکه معتقدیم سقوط ملوان اصلا فوتبالی نبود و این اتفاق با چشم بستن کسانی که دستی بر آتش دارند بر روی اشتباهات سهوی و عمدی صورت گرفته بر علیه ملوان صورت گرفته است . روزهایی که عادل به دنبال اجرا شدن عدالت برای تیم های رنگی و پر مخاطب بود فراموش کرده بود که تیمهای دیگری نیز در لیگ وجود دارند که فوتبال کشور به آنها خیلی بدهکار است اما ترجیح داد به مسائلی بپردازد که مورد علاقه رنگی ها بود !

حال ملوان توانست پس از کش و قوسهای فراوان برنده مزایده خرید امتیاز نفت گردد اما پس از پیروزی در این مزایده به یکباره رسانه هایی هر یک به نوعی ارتباطی با این برنامه به ظاهر بی طرف دارند شروع به تلاش برای برهم خوردن آن و یا ایجاد خلل در ایجاد آن نمودند به نحوی که پروسه این انتقال را چند هفته به تعویق انداخته و باعث ایجاد خساراتی در تشکیل تیم فصل بعد ملوان شدند . رسانه هایی که در تک تک آنها رد پای مجری معروف به چشم خورده و کلام آشنای وی از میان تمام کلمات آنان گوش را آزار میدهد . واقعاً نمیدانیم چه مشکلی وجود دارد که این همه عناد و دشمنی سازماندهی شده در مقابله با ملوان وجود دارد که در گزارشات تصویری آن برنامه حتی از انتقال تیم نفت به شیراز به نیکی یاد میشد اما همین امر برای انزلی به زیر پای گذاشتن قانون تعبیر میشد ! و این داستان تیمی است که آن مجری محترم اظهار به علاقمندی بدان را نیز نموده است !!

شاید ایراد از ما بود که مثل بسیاری از هواداران دیگر که حساب خود را با این برنامه و مجری توانمندش در استادیوم تسویه نموده و با سخیف ترین کلمات ، آن برنامه را مجبور به عقب نشینی نمودند عمل نکردیم و به جای اعتراضات گسترده و توهین آمیز سعی کردیم به این قضیه « فوتبالی » نگاه کنیم ! اما غافل از این بودیم که شاید گاهی اوقات لازم باشد به برخی از دوستان حد و حدود اختیارات آنها را گوشزد کرده و تاکید کنیم با تحریک و خط دادن های مکرر و مغرضانه به برخی رسانه های همسو و همچنین صحبت کردن از جانب هواداران انزلی در انجام این انتقال خللی ایجاد ننمایند تا این رابطه علاقمندی بین ما با وجود کدورتها و اعتراضات موجود حفظ شده و کار به تسویه حسابهای میدانی نینجامد ! در پایان مجدداً به نمایندگی از خیل عظیم هواداران ملوان بندرانزلی حمایت قاطع و شدید خود را از خرید امتیاز نفت توسط هیات مدیره اعلام نموده و انتظار داریم این پروسه تا آخرین لحظه و تا حصول نتیجه مورد نظر با صلابت و قاطعیت تمام از جانب ایشان دنبال شود تا حقی که از ملوان به واسطه بسیاری از تصمیمات غیر فوتبالی گرفته شده است مجدداً به صاحبان آن یعنی هواداران پرشور ، علاقمند و عاشق ملوان بندرانزلی بازگردد .

 

 

رضا مظلوم

ملوان کلاب.نت – www.MalavanClub.Net