مدیر عامل پیشین ملوان گفت: آقایان نشسته در هیات مدیره دست از سر این تیم مردمی بردارید. به گزارش کاپ، […]

مدیر عامل پیشین ملوان گفت: آقایان نشسته در هیات مدیره دست از سر این تیم مردمی بردارید.
به گزارش کاپ، بحث واگذاری و یا عدم واگذاری باشگاه نفت به بندر انزلی طی روزهای گذشته سر و صداهای فراوانی را به راه انداخت و حالا هیچکس نمی داند نفت و ملوان چه سرنوشتی پیدا خواهند کرد.
صادق درودگر مدیرعامل اسبق ملوان درباره این موضوع در گفت و گویی با کاپ شرکت کرده که متن صحبت های وی را در زیر می خوانید:

درودگر با بیان این که فوتبال بدون تماشاگر اصلا فوتبال نیست و در تمام دنیا سرمایه گذاران بزرگ روی تماشاگران تیم هایی مثل چلسی، رئال مادرید، آتلتیکو مادرید، منچستر، لیورپول، رم حساب ویژه ای باز می کنند، اظهار داشت: این به دلیل وجود یک تاریخچه و ارتباط قلبی تنگاتنگ است، متاسفانه نگرش مسوولین فوتبال ما کوچک شده و برخی از این مسوولین برای رضایت برخی رسانه ها از جمله ۹۰ حرف هایی می زنند که خوشایندشان باشد. چون خودشان از فوتبال روز دنیا اطلاعات لازم را ندارند تصمیماتشان تحت تاثیر برخی از این رسانه ها است. اگر این رسانه ها بگویند تیم ها جابجا بشوند، می گویند بشود، اگر بگویند جابجا نشود، می گویند نشود! این مسوولین به تاریخ و اعتبار خانواده و جامعه فوتبال اهمیت نمی دهند. آن چیزی که مهم است حضورشان به عنوان آدم مطلوب این گونه رسانه ها است.

تیم هایی مثل ملوان نمی توانند حق خود را بگیرند

مدیر عامل اسبق باشگاه ملوان افزود: ملوان یک تیم ریشه دار، پرسابقه و پرافتخار است، تیمی است که لیگ ما به آن بدهکار است. شما فکر کنید استقلال و پرسپولیس فقط در لیگ باشند ۳۰ بار می توانند با هم بازی کنند؟ این تیم ها در برابر تیم های بزرگی مانند تراکتورسازی، ملوان، پاس وبهمن و برق شیراز که متاسفانه منحل شدند ، فولاد ، سپاهان و سپاهان است که می توانند حق پخش تلویزیونی و درآمد بالا داشته باشند و لیگ ما پویا و ارزشمند بشود. متاسفانه در تقسیم سرانه فوتبال ما عدالت وجود ندارد. تیم های ریشه داری که از افراد سیاسی ضعیف در کنار خود برخوردارند، نمی توانند مقابله کنند با تیم هایی که تمام ثروت فوتبال را می بلعند. تیم های بزرگ استقلال و پرسپولیس علی رغم بودجه کلان میلیاردی که از وزارت ورزش می گیرند، ولی هنوز به سازمان لیگ بدهکارند، یعنی بیشتر از حق شان از سازمان لیگ گرفته اند. ولی تیم هایی مثل ملوان نمی توانند حق خودشان را بگیرند از قرارداد ۱۰۰ میلیاردی امسال سهم ملوان ۶۰۰ میلیون تومان بوده و الباقی را به طلبکاران داده اند و جالب است بازیکنان و مربیانی که هشت سال است طلبکارند نتوانسته اند پول بگیرند لیکن مربی فصل قبل توانسته است بخشی از طلبش را بگیرد!!! اگر درآمدهای سازمان لیگ بصورت منسجم و عادلانه سامان دهی و پرداخت می شد، سهم ملوان فصلی چهار، پنج میلیارد می شد. اگر به ملوان چهار، پنج میلیارد پرداخت می شد حاتمی که ۱۵۰ میلیون می خواست تا بماند، تراکتور می رفت ؟ که در همه بازی های لیگ قهرمانان برایش گل زده است ، ملوان می توانست با ۲۰۰ میلیون تومان هم حاتمی را نگاه دارد هم سرگی پاشنکو را پاشنکو با ده تا بیست هزار دلار میماند ، ولی الان مجبور است ۲۱ میلیارد هزینه بکند. چون درآمدهایی که حق ملوان بوده به دستش نرسیده و تمام فشارها روی دوش دنیامالی بوده.

هیات مدیره ملوان کمکی نکرد

وی ادامه داد: تمام هیات مدیره باشگاه ملوان نتوانستند ریالی به دنیامالی کمک بکنند. من در برنامه نود گفتم که آقای رییس شورای شهر برود به جای ملوان به آبادانی شهر بندر انزلی بپردازد، متاسفانه به جای این که به نصیحت من گوش کنند، ناراحت شدند و برآشفته شدند و شمشیر از رو بستند . من واقعیت را گفتم این وظیفه شما است که در حوزه شهری مسوولیت داری از مردم رای گرفته ای بروی نگذاری فاضلاب به تالاب و دریا بریزد ، بروی وضعیت نا بسامان ساحل قور را درست کنی باید به وظیفه خودت بپردازی. الان نیز با دخالت آقایان هم شهر خراب تر شده، هم ملوان خراب تر شده است. چون افراد غیر متخصص و غیرمسوول روی صندلی هایی نشستند که جایگاه شان نیست. آقای صالح نیا باید در خانه اش بنشیند، بعد آقایان بی اطلاع از نظام فوتبال و صنعت باشگاه داری باید در هیات مدیره ملوان باشد ؟ !! متاسفانه این عدم شایسته سالاری اثرات مخربی در زندگی ملوان داشته و بازهم خواهد داشت. این عامل باعث می شود که تصمیمات هیات مدیره ملوان از دانش و صنعت فوتبال بی بهره بماند. افرادی مانند ناخدا آذرگون که مدیر محترم تربیت بدنی نیروی دریایی است و آقای دنیا مالی صاحب نظر هستند ولی در اقلیت قرار گرفته اند. تا جایی که تا ماه اول سال ۱۳۹۵ تمامی وجوه ملوان باید از طریق عضو غیر مطلع در باشگاه تقسیم میشد و علت اصلی نا بسامانی همینجاست.

آیا استقلال تسویه مالی آورده بود؟

وی در خصوص مخالفت فدراسیون فوتبال با خرید امتیاز نفت توسط ملوان، بیان کرد: جناب آقای مهدی تاج فرموده اند که ما اجازه نمی دهیم امتیاز نفت توسط ملوان خریداری شود، چون باید اجازه اش از فدراسیون فوتبال گرفته می شد و اول ملوان باید بدهی هایش را پرداخت می کرد، اگر قرار است تمام تصمیمات  بر اساس قانون باشد به احترام شما تمام قد می ایستم، اما سال گذشته استقلال اهواز با بدهی انباشته ۱۰ ساله آمد امتیاز فولاد نوین را خرید! استقلال اهواز علاوه بر این که پول بازیکنان قدیمش را نداد، پول بازیکنان جدیدش را هم نداد! چطور برای حوزه جنوب ایران این امکانپذیر است که بدون رعایت قوانین و ضوابط، بیایند مبادرت به خرید تیم بکنند و باز هم پول هایشان را ندهند و معلوم نیست که مالک و مدیرعاملش کجا است استقلال اهواز هم از کمیته انضباطی تسویه حساب مالی آورده بود؟ ملوانی که فوتبال ایران بدون این تیم کم رنگ میشود و نماینده کل حوزه شمال ایران در لیگ برتر است، وقتی می خواهد امتیاز نفت را بگیرد به یکباره می گویند باید قانون رعایت بشود! اگر قرار است قانون رعایت بشود باید در همه جا رعایت بشود. همین الان جلسات هیات رییسه سازمان لیگ حداقل باید چهار عضو برگزار شود، ولی  با سه نفر برگزار می شود ، قانون رعایت شده است؟! الان سازمان لیگ شش ماه است که بازرس ندارد تا صورت جلسات سازمان لیگ را امضا کند تا وجاهت قانونی داشته باشد! این ها همه مصداق بارز عدول از قانون نیست ؟

آقای وزیر نفت امضا کنید!

درودگر افزود: آقای زنگنه وزیر محترم نفت! شما در حوزه ورزش وزارت مطبوع تان دارید بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان هزینه می کنید در تمام کشور. آیا نفت تنها برای حوزه جنوب است؟ شما برای نفت آغاجاری هزینه بکنید، برای نفت مسجد سلیمان هزینه بکنید، برای نفت آبادان هزینه بکنید، چرا برای نفت خزر هزینه نمی کنی جناب وزیر ؟! مگر شما در شمال نفت خزر را نداری؟! شما وزیر نفت جنوب کشور هستید یا وزیر نفت کل کشور هستید؟! شما فکر کنید که به پاس شکرانه زحمات مردم گیلان و بندر انزلی تیم نفت را به مردم بندر انزلی هدیه بدهید حتی بدون گرفتن پول، هبه کنید. مگر می خواهند چکار کنند؟ می خواهند بخشی از جوانان این مملکت را به آرامش و نشاط برسانند و ناهنجاری های اجتماعی را کاهش بدهند. چشم مردم استان های گیلان، مازندران و گلستان به دیدن تیمی مثل ملوان روشن است. کمترین کاری که می توانید بکنید این است که با امضای مستقیم واگذاری امتیاز نفت تهران به ملوان، وظیفه خود را به عنوان نماینده دولت تدبیر و امید انجام بدهید. آقای زنگنه! ملوان زندگی، آرامش و امنیت مردم بندر انزلی است. شما در صنعت نفت و اپک کارهای بزرگی انجام دادید و نام نیکی از خودتان بجا گذاشتید. نمی خواهد به ملوان پول بدهید، شما که نمی خواهید تیمداری کنید، این تیم را به مردم خوب بندر انزلی هبه کنید. اگر تکلیف نفت تهران مشخص نشود باید ملوان بصورت خودکار جایگزینش شود. شما بیایید این کار را انجام بدهید و به مسوولیت اجتماعی تان عمل کنید.وزارت نفت در حوزه مسئولیت اجتماعی هزینه های چند صد میلیاردی دارد.

بازیکنان نفت دوست دارند در ملوان باشند

وی در خصوص مطالبات بازیکنان و کادر فنی باشگاه نفت، گفت: بازیکنان نفت طلب کارند. شما در پی پرداخت مطالبات باشگاه نفت هستید. اما سایر باشگاه ها هم مطالبات خودشان را نگرفته اند. باید به فکر مطالبات باشگاه نفت بود، به نظر من با مسوولان ملوان به توافق برسید حداقل ۷۰ درصد تعهداتشان را نسبت به این بازیکنان عمل بکنند. من قول می دهم که تمام بازیکنان و کادر نفت علاقه دارند که ملوان در لیگ برتر باقی بماند. چون واقعا تیم ریشه داری است و مردم گیلان با این تیم زندگی می کنند. شما در تعامل با اقای دنیامالی می توانید این مساله را حل کنید.

وی در مورد خرید و فروش امتیاز تیم ها، بیان داشت: خود من هم بصورت کلی اعتقاد دارم که تیم نباید خرید و فروش بشود.و از نقطه نظر کارشناسی و علمی نیز این کار صحیح نیست اما می خواهم بدانم چرا این استثنا را تنها برای ملوان قائل می شوید؟! چون میدانید افراد سیاسی استان آنقدر در این مورد پافشاری ندارند ؟ الان تیم های تهرانی کدامشان مورد حمایت اداره ورزش و هیات تهران قرار دارند؟ چند تیمشان دارند روی تیم های پایه کار می کنند ؟ چند تیم پایه تهرانی در لیگ برتر تیمهای رده سنی داریم ؟ روزگاری شاکله تیم های ملی پایه را بچه های تهرانی تشکیل می دادند، الان چند درصد بازیکنان پایه و بزرگسال ملی، تهرانی هستند؟ اگر الان تیم نفت در تهران بماند، مشکلات فوتبال تهران حل می شود؟ مگر تیمهای شاهین ، دارایی، هما ، پاس ، کشاورز ، کیان ، تهران جوان ، بانک ملی آرارات و …. تعطیل نشدند با آن همه طرفدار ، فقط اگر نفت برود تهران با مشکل مواجه میشود؟ الان مشکل ریشه ای در فوتبال وجود دارد بدین شکل که برنامه ریزی درازمدت و متمرکز برای رشد و توسعه وجود ندارد و ما داریم بصورت روزمره فوتبال مان را اداره می کنیم. ما داریم در فوتبالی روزمرگی می کنیم . جناب تاج عزیز ، کارلوس کی روش حیثیت فوتبال مان را زیر سوال می برد و آن وقت ما افتخار می کنیم که ۱۸۰ جلسه با او وقت گذاشته ایم! کی روش به همه اجزا و ارکان فوتبال ایران بی احترامی می کند و زورگویی می کند! نمی دانم چه دلیلی وجود دارد که به همه خواسته هایش تمکین می شود؟! ایشان از نظر فنی مربی شایسته ای است لیکن به هیچ عنوان رفتارش حرفه ای نیست ، زیرا حرفه ای مدیریت نمیشود ، اصلا ما با این تیم برویم جام جهانی و قهرمان هم بشویم که چه ، چه ارزشی دارد که یک مربی که در استخدام شما است بر شما حکومت کند و امر و نهی کند! عزت و شرف ما در اثر این اعمال زیر سئوال رفته است . مدیریت نا بسامان و بی تدبیری طی سال های گذشته کی روش را تبدیل به موجودی پرخاشگر کرده است که به همه مسئولین و خانواده فوتبال بی احترامی می کند! شما با آقای کی روش رفتید به جام جهانی، به چه قیمتی؟! مانند این است که تیمی که می تواند با ۲۰ میلیارد قهرمان لیگ ایران بشود با ۳۰۰ میلیارد بشود! این همه هزینه، این همه اهانت، این همه خفت، چگونه سر خود را بالا نگاه داریم ؟ خوب استعمار مگر با ایران چه میکرد بهترین رفاه ، آبادانی و توسعه را داشتیم اما چون اعتقادات ، عزت و شرف ما را زیر سئوال میبرد انقلاب شد ، جناب تاج عزیز بدانید امروز مردم در باره روسای قبلی فدراسیون فوتبال قضاوت شایسته ای دارند و از یکی دو سه نفر بسیار به نیکی یاد میکنند و از برخی بالعکس امیدوارم با گامهای مثبت و تغییرات اصولی بتوانید در بین شایسته های فوتبال جای بگیرید.

۹۰ درصد سرمایه گذاران فوتبال بدهکاران بانکی هستند

وی در خصوص برگزاری مزایده فروش نفت و اهمیت تضمین مالی خریدار آن، اظهار داشت: در شرایطی که مزایده ای را برگزار کردند و ملوان را برنده آن مزایده معرفی نمودند و بعد این مزایده، اعلام کردند که شرایط تیم های خریدار بر اساس آیین نامه فدراسیون فوتبال نیست ، کجای کار فوتبال بر اساس آیین نامه و قانون است اگر مزایده باطل است و نفت هم در رقابتها شرکت نمیکند که ملوان باید به طور اتوماتیک جایگزین نفت بشود. اینگونه برخوردها و اثرات تخریبی آن در لیگ روی رشد فوتبال تاثیر نخواهد داشت؟ و هر روز یک اسم ناشناخته را علم میشود در فوتبال، جای تاسف دارد. اعلام شده شرکت ب پ ک خریدار باشگاه نفت است، همان طوری که از کمیته انضباطی بخاطر بدهی های ملوان استعلام کردید، از بانک مرکزی هم برای خریداران بخش خصوصی استعلام کنید که به نظام بانکی کشور بدهی دارند یا نه. ۹۰ تحقیقا عرض مینمایم نود درصد افرادی که در بخش خصوصی فوتبال ایران سرمایه گذاری می کنند از بدهکاران بزرگ سیستم بانکی کشور هستند. اگر می خواهیم نفت را به یک شرکت خصوصی بدهیم اولا باید ضمانت نامه یانکی قرص و محکم بانکی ازشان بگیریم نه مثل ایران نوین که گرفته نشد ، وی باید اثبات کند که میتواند در لیگ برتر هزینه کنند و بیخود هزینه های فوتبال را بالا نبرد ، و دوما بدهی های انباشته درسیستم بانکی کشور نداشته باشند

درودگر در خصوص اهمیت استیفای حق فوتبال از صدا و سیما، گفت:بروید طرحی را به مجلس و دولت بدهید تا مجلس حمایت کند و بودجه ای را تعیین کند برای صدا و سیما در خصوص حمایت از فوتبال. به فکر گرفتن حق و حقوق باشگاه های کشور باشید، نباید مشکلات آن قدر زیاد بشود که باشگاهی مانند ملوان به دنبال خریدن تیم باشد این نقطه منفی برای کل فوتبال ایران است که تیم های ریشه دار یکی یکی محو شوند ، اگر حداقل حقوق باشگاه ها از محل درآمدهای سازمان لیگ پرداخت می شد، مطمئن باشید الان ملوان جزو تیم های تک رقمی لیگ حرفه ای بود.

اکنون دولت تدبیر و امید در عرصه حقوق هسته ای و روابط بین الملل کارهای بزرگی انجام داده و در عرصه اقتصادی در حال انجام کارهای زیربنایی است، فدراسیون فوتبال هم نیاز دارد تا تدبیر و امیدی در آن بوجود بیاید. الان نیاز داریم که در حوزه ورزش به مطالبات مردم توجه بشود. جنابعالی ، وزیر محترم ورزش ، وزیر محترم نفت کمک بکنید ملوان در لیگ برتر شرکت نماید .

لطفا از هیات مدیره ملوان بروید

وی در پایان با انتقاد از حضور بی فایده شهردار و رییس شورای شهر بندر انزلی در هیات مدیره باشگاه ملوان، اظهار داشت: ملوان به دلیل سیاسیون ناآگاه در عرصه مدیریت فوتبال و کم دانش در حوزه مدیریت که آمده اند در کار این باشگاه بزرگ و مردمی دخالت کرده اند به این روز افتاده. خودتان می دانید که من با آقای محجوب به مشکل برخوردم و ادامه همکاری ندادم ، ولی شماها اجازه ندادید محجوب با خود دو عضو به هیات مدیره بیاورد! چطور می شود کسی هفت میلیارد برای باشگاهی هزینه کند، مالک هفتاد درصد باشگاه هم باشد ولی نتواند دو عضو به هیات مدیره اضافه کند! شما مربیانی که در برخی امور همکاری های درازمدتی با شما داشته و دارند را به ایشان تحمیل نمودید ، شمایی که از اصول حرفه ای فوتبال بی اطلاع هستید چرا این همه در کار ملوان دخالت می کنید؟! خیلی ها دوست دارند در ملوان سرمایه گذاری کنند، آدم هایی که هم فوتبالی هستند هم از وجاهت مالی لازم برخوردارند، ولی این قدر دخالت های ناروا می کنید و این قدر به این افراد توهین های رفتاری می شود ، شما سرمایه گذار را ماشین پخش اسکناس طبق سیاست های خود میشناسید ؛ در چنین شرایطی این امر القا می شود که سرمایه گذار فقط وظیفه دارد پول بدهد حق دخالت ندارد و هیچ حرفی نباید بزند ! لطغا از هیات مدیرهبروید کنار و اجازه دهید آقای دنیامالی چند عضو اقتصادی قوی و فوتبالی به هیات مدیره بیاورد. این گونه است که ملوان بیمه می شود، سهم و حق مردم و جوانان گیلان و انزلی بیش از این است که امروز نصیببشان میشود و این عدالت نیست .