بالاخره پس از کش و قوسهای فراوان ، ملوان برنده مزایده طولانی و طاقت فرسای خرید امتیاز نفت تهران شد […]

بالاخره پس از کش و قوسهای فراوان ، ملوان برنده مزایده طولانی و طاقت فرسای خرید امتیاز نفت تهران شد و همچنان در لیگ برتر ماندنی شد . خوشحالی خود را از این اتفاق نمیتوانیم پنهان سازیم چون بر این باوریم که دلیل سقوطمان کاملاً غیر فوتبالی بود و رسیدن به این حق ، کمترین چیزی بود که در ازای آن میتوانستیم به دست بیاوریم .
در روزهای اخیر رسانه های به ظاهر دلسوز فوتبال که خود را بخش عدالت خواه فوتبال میدانند با استفاده از امکانات رسانه ای خود با تمام وجود سعی در مختل شدن این مزایده نموده اند و پس از اعلام نتیجه نهایی مزایده نیز از تمام نیرو و توان خود استفاده میکنند تا در انجام این انتقال سنگ اندازی نموده و به مراد به ظاهر فوتبالی خود برسند . دایه هایی مهربانتر از مادر که ادعای بی طرفی دارند اما سالهاست تشت رسوایی شان از بام افتاده است و تعلق خاطرشان به رنگها اظهر من الشمس است . از این اصحاب رسانه و مدعیان فوتبال پاک سوال میپرسیم در طول فصل گذشته و به گواه برنامه نود ( که مجری و تهیه کننده آن ادعا میکند تعلق خاطری خاص به ملوان داشته اما در عمل برای این تیم در کل فصل حتی ۵ دقیقه هم وقت نمیگذارد ! ) ۱۲ پنالتی محرز ملوانان نادیده گرفته شده و ۳ پنالتی که بر علیه این تیم گرفته شده صحیح نبوده است به حدی که حتی رئیس کمیته داوران که اساساً هرگونه ضعف در داوری را کتمان میکند به این اشتباهات داوری در قبال ملوان اذعان داشته است . آیا تیمی که در طول فصل ۳۰ بازی انجام داده و ۱۵ مورد ناداوری آشکار در حق آن رخ داده است فوتبالی سقوط کرده است ؟ آیا ۱۵ اشتباه محرز ، ۱۵ پنالتی سوخته و ۱۵ فرصت گل در ۳۰ بازی چیزی است که به همین راحتی از کنار آن بگذرید ؟ وظیفه رسانه ای شما بعنوان بخش عدالت خواه فوتبال در کل این فصل کجا رفته بود ؟ آیا اصلا به فکر ملوان بودید ؟ یا ترجیح میدادید به کرنری که برای سرخابی ها گرفته نشد یا پرتاب اوتی که بر علیه تیم محبوبتان گرفته شد فکر کنید ؟ « آیا فکر نمیکنید شما هم جزئی از این سقوط غیر فوتبالی بودید ؟ » .
دو تن از بازیکنانی که از تیمهای پایه ملوان در این تیم رشد نموده بودند با تطمیع فلان تیم نظامی یکشبه سر از اردوی حریف درآورده و با پا گذاشتن بر روی آنچه اخلاقیات نامیده میشد به ملوان پشت کرده و در حساس ترین روزهای ملوان آنرا تنها گذاشتند . فصل بعد نیز تیم تراکتورسازی پس از جارو کردن تک تک سربازان حتی بازیکنی که متعلق به ملوان بود را با زیرپاگذاشتن قانون و تغییر کد سربازی به خدمت خود درآورد تا با توجیه اهمیت پیروزی مقابل تیمهای عربی بتواند تیم قوی تری را مسابقات آسیاسی روانه نماید اما در مقابل همان تیم عربی از تیم ذخیره های خود استفاده نمود تا با ناجوانمردی باعث سقوط تیم ازبکستانی شود و کسی نپرسید که اگر قرار بر حضور قدرتمند در برابر اعراب بود چرا با تیم دوم خود در آخرین دیدار گروهی شرکت نمودید و اگر این دیدار اهمیت نداشت چرا با حرص و ولع به شکار بازیکنانی که هر یک میتوانستند ملوان را از سقوط نجات دهند پرداختید ؟ چرا در قبال همه اعتراضات ما پاسخ داده شد انزلی و تبریز نداریم ، مهم ایران است ! اما امروز تهران و انزلی را جدا میکنید ؟ آقایان رسانه ای شما بعنوان بخش عدالت خواه فوتبال در مقابل همه این نابرابری ها و ظلم آشکار چند خط نوشتید ؟ اگر قرار بر حفظ فوتبال پاک است چرا هیچ تلاشی برای اینکار ننمودید ؟ اصلا چرا یکبار نپرسیدید چگونه تراکتورسازی که در آسیا یکه تازی میکرد در مقابل سیاه جامگان به راحتی تن به شکست داد ؟ « آیا فکر نمیکنید شما هم جزئی از این سقوط غیر فوتبالی بودید ؟ » .

در فوتبالی که کل رسانه های کشور در خدمت سرخابی های پایتخت هستند ، در فوتبالی که کل شبکه های تلویزیونی بصورت دربست در اختیار آنان هستند و حتی در تقویم های فوتبالی شان هیچگونه اثری از تیمهای شهرستانی دیده نمیشود انتظار حمایت و عدالت از سوی رسانه هایی که از رنگها ارتزاق میکنند شاید چیز عجیب و غریبی باشد اما اینگونه جامه دریدن ها و فریاد وامصیبت ها سر دادن برای مخالفت در رسیدن امتیاز لیگ برتر به تیمی که حق بزرگی به گردن فوتبال این کشور دارد آنقدر دردناک است که فکر کنیم شاید ما جزئی از این کشور نیستیم که اینان حتی حاضرند امتیاز به شیراز و فجر سپاسی برسد اما به ملوان و انزلی نرسد ! آنجا دیگر حتی بحث حق فوتبال تهران هم مطرح نیست . همین که امتیاز به ملوان نرسد پیروزی بزرگی برایشان محسوب خواهد شد ! این رسانه ها آنانی بودند که پس از داوری شرم آور رضا کرمانشاهی در دیدار ملوان-پرسپولیس به جای ذکر حتی یک مورد از اشتباهات فجیع داوری فقط به خالی کردن عقده های شخصی در برابر مازیار زارع نمودند پس از آنها هیچ انتظاری در جهت عدالت نداریم چون اساساً آنها را نه عادل و نه عدالت خواه میدانیم . راستی حال که سخن از قانون و قانون مداری به میان آمد جا دارد سوال بپرسیم قرار بود تا پایان سال ۲۰۱۴  پروژه خصوصی شدن کلیه تیمهای فوتبال ایران به سرانجام برسد . غیر از ملوان و یکی دو تیم دیگر کدام یک از مصرف کنندگان بیت المال خصوصی شدند ؟ سندسازی و جعل اسنادی که باعث شد Afc تصور کند فوتبال ایران بصورت خصوصی اداره میشود تا همچنان این چسبیده های خزانه کشور به ریخت و پاش های خود ادامه داده و بدون توجه به اصل ۴۴ و فرموده مقام معظم رهبری کماکان به حیف و میل ۳۰۰ میلیاردی از بیت المال مردم بپردازند عین بی قانونی نیست ؟ یا اینکه بی قانونیست و چون تیم متبوع شماست چشم بر آن بسته اید !؟
قطعاً این امتیاز باعث ماندگاری ملوان در لیگ برتر شده تا باز هم در سال آینده جهنم سبز انزلی را در برابر تیمهای محبوبتان ببینید . نه از قلمهای آلوده شما میترسیم و نه برای آقایانی که برای مطرح شدنشان حاضرند به هر ذلتی تن دهند ارزشی قائلیم . پناهمان سالهاست که خدا بوده و همچنان از او یاری میجوییم تا آنچه شما و دوستانتان از ما دریغ داشته اید را بدست آوریم . تا اینجای کار به همت فرزند پرتلاش بندر به پیش رفته ایم و میدانیم دکتردنیامالی این کار را به سلامت به پایان خواهد رساند . جاوید باد نام پرافتخار ملوان بندرانزلی ، یگانه طلایه دار فوتبال شمال کشور .

 

رضا مظلوم

ملوان کلاب.نت – www.MalavanClub.Net