سردار باران چشمه گفت: کمک می‌کنیم تا مدیران باشگاه ملوان بتوانند باشگاه نفت تهران را بخرند تا این تیم ریشه‌دار […]

سردار باران چشمه گفت: کمک می‌کنیم تا مدیران باشگاه ملوان بتوانند باشگاه نفت تهران را بخرند تا این تیم ریشه‌دار در فصل آینده لیگ برتر حضور داشته باشد.

به گزارش خبرنگار ورزشی آنا، در حالی که سه ماه و دو روز به اولین بازی تیم ملی فوتبال در دور نهایی رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه باقی مانده است، دغدغه سرمربی تیم ملی حضور بازیکنان سرباز در لیست نهایی این تیم برای بازی های انتخابی جام جهانی است. دغدغه‌ای که هنوز از سوی مسئولان نیروهای مسلح با پاسخ مثبتی همراه نبوده تا کی‌روش همچنان نگران وضعیت بازیکنان سربازش باشد.

سردار مهرعلی باران چشمه، رئیس تربیت بدنی ستاد کل نیروهای مسلح در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی آنا، در مورد وضعیت بازیکنان سربازی که کی‌روش خواستار حضور آنها در تیم ملی فوتبال است گفت: «از نظر قوانین و مقررات نیروهای مسلح این مسئولیت بر عهده سردار کمالی است. رئیس فدراسیون فوتبال در جلسه‌ای که در هفته قبل با مسئولان تربیت بدنی نیروهای مسلح داشت درخواست کرد که این بازیکنان بتوانند تیم ملی فوتبال را در مسابقات پیش‌رو همراهی کنند.»

وی ادامه داد: «قطعا تمام هدف مسئولان پیروزی تیم ملی فوتبال در مسابقات بین المللی است و هیچ مسئولی از نیروهای مسلح دوست ندارد که تیم ملی فوتبال ایران در میادین بین‌المللی نتایج بدی را بگیرد. در مورد بازیکنان سرباز هم مسئولان تربیت بدنی نیروهای مسلح تصمیماتی را اتخاذ می‌کنند که به نفع منافع تیم ملی فوتبال کشور باشد و به احتمال زیاد تا پایان هفته وضعیت این بازیکنان مشخص می‌شود.»

باران چشمه همچنین در رابطه با بحث فروش باشگاه تراکتورسازی به بخش خصوصی افزود: «تصمیم فروش باشگاه تراکتورسازی و انتقال آن به بخش خصوصی از سوی نیروهای مسلح گرفته شد، اما در روزهای اخیر بحث فروش منتفی شد و باشگاه تراکتورسازی در فصل بعد هم به همین منوال به کارش ادامه می‌دهد.»

وی در خصوص موضوع خرید سهام باشگاه نفت تهران توسط ملوان بندر انزلی و ماندن این تیم در لیگ برتر فوتبال ایران بیان کرد: «ملوان بندر انزلی یکی از تیم‌های ریشه‌دار فوتبال ایران است که با سقوطش به لیگ دسته اول تمام اهالی فوتبال را ناراحت کرد. واقعا مردم انزلی با این تیم زندگی می‌کنند و زمانی که ملوان به لیگ پایین‌تر سقوط کرد وضعیت بد روحی در شهر انزلی حاکم شد. نکته مهم دیگر این مساله است که استان گیلان که زمانی دو تیم در لیگ برتر داشت در حال حاضر هیچ نماینده‌ای از این استان و استان‌های شمالی در لیگ برتر حضور ندارد و این مساله مردمان فوتبالدوست این منطقه را اذیت می‌کند. نیروهای مسلح هم تمام تلاشش را می‌کند تا ملوان بتواند باشگاه نفت را بخرد و در لیگ برتر فصل آینده حضور داشته باشد.»

رئیس تربیت بدنی ستاد کل نیروهای مسلح در مورد اینکه چند ورزشکار المپیکی ایران سرباز هستند؟ اظهار داشت: «تا این لحظه هیچ فدراسیون ورزشی برای ورزشکاران المپیکی خودش درخواست خروج از کشور را مطرح نکرده و به همین دلیل آمار دقیقی از وضعیت سربازان کاروان المپیکی ایران در دست نیست. اما بعضی از ورزشکارانی که عازم المپیک هستند سرباز هستند مانند برادران عالمیان که در رشته پینگ‌پنگ در المپیک ریو شرکت می‌کنند. من فکر می‌کنم حدود ۱۲ ورزشکار المپیکی ایران سرباز باشند و فدراسیون‌های ورزشی باید هر چه سریعتر مجوز خروج از کشور آنها را از نیروهای مسلح دریافت کنند.»