اختصاصی – خرید و فروش امتیاز تیمهای لیگ یکی که به لیگ برتر صعود میکنند یا باشگاههایی که قصد تیمداری […]

اختصاصی – خرید و فروش امتیاز تیمهای لیگ یکی که به لیگ برتر صعود میکنند یا باشگاههایی که قصد تیمداری ندارند همیشه در بین اهالی فوتبالی موافقان و مخالفانی دارد. شاید در سالهای اخیر موافقان و مخالفان این موضوع در همه بحث هایی که در مقابل هم داشتند به همه فواید و مضررات آن اشاره نکرده باشند و شاید آنانی که همیشه پیش قدم می شدند اولویت شان مطرح کردن مقاصد سیاسی و گروهی خود بوده و مخالفان هم نحوه ورود به لیگ برتر و نداشتن سبقه ورزشی و فوتبالی و نیت سیاسی افراد از این انتقال را هدف قرار می گرفتند.
اما بحث مطرح شده در باب خرید امتیاز لیگ برتری نفت توسط باشگاه ملوان که این روزها توسط منتقدان  ریزو درشت  مطرح میشود جای بسی تامل دارد . ملوانی که در یازده بازی لیگ برتر به گواه برنامه ۹۰ و اکثر کارشناسان و کمیته داوران حقش ضایع شده است و حتی در آخرین و تعیین کننده ترین بازی در مقابل سیاه جامگان که در دقیقه ۶ پنالتی مسلم دیگری نیز برای این تیم اعلام نشد تا فقط با یک تفاضل به لیگ یک سقوط کند و موجی از اندوه و غم پس از گذشت دو هفته هنوز  سایه از این شهر رخت بر نبسته است را شاهد باشیم. پنالتی هایی که اگر یکی از آنها فقط گل میشد حتی اگر به کسب امتیاز هم برای این تیم نمی انجامید اکنون جای دو تیم سیاه جامگان و ملوان عوض میشد . به قولی آشی که اشتباهات داوری برای ملوان پخته بود به حدی شور شد که حتی صدای رئیس کمیته داوران هم درآمد تا بدین موضوع اذعان داشته باشند که بیشترین ضرر را ملوان در این فصل از اشتباهات داوری دیده است !
براستی چرا ملوان با این همه سابقه و پشتوانه و با داشتن تیمهای پایه و ساختار نباید امتیاز لیگ برتری بخرد؟!!! چرا این همه هجمه رسانه ای که برای عدم این خرید راه افتاده زمانی که هفته ها پنالتی های پشت سر هم و اشتباهات داوری علیه این تیم در لیگ برتر آَشکار بود راه  نمی افتاد ؟ چرا فریاد وامصیبتا و صد حیف از تیم قوی سپید خزر که پس از سقوط از هر رسانه ای شنیده میشد ، قبل از آن و با دیدن ناداوریهای آشکار شنیده نشد؟ به گواه بیانیه رییس هیات مدیره باشگاه ملوان : تیمی که سقوط کرد تمام آمال و آرزو و آرمانهای یک شهر بود حتی در موضوع تقسیم سربازان هم هرگونه اجحافی به باشگاه ملوان شد و موضوع کد سربازی شریفی را هنوز هواداران ملوان در خاطر دارند ! مگر نه اینکه فوتبال تنها دلخوشی مردم شهری است که فقط روزهایی که در کنار قوی زیبایشان هستند مشکلات اقتصادی خود را فراموش میکنند ؟ دقیقا به خاطر داریم که پس از سقوط ملوان تمامی سایتهای هواداری اکثر تیمهای لیگ برتری از نبودن قوی سپید در لیگ برتر اظهار تاسف کردند . مگر می شود لیگ را بدون ملوان آغاز کرد !
حال که شرایطی برای خرید یک امتیاز لیگ برتری فراهم شده چرا باید این سهمیه به تنها نماینده شمال تعلق نگیرد؟ مگر ملوان در چند سال اخیر چقدر از منابع دولتی و شبهه دولتی بهره برده است ؟ تیمی که در فصل گذشته حدود ۷میلیارد منابع جذب کرد تا بتواند نفس بکشد تیمی که حتی در استان خود غریب است و هیچ باری بر دوش دولت نبوده و نیست .
گذشته از همه اینها و با احترام به تمام نظرات موافق و مخالف از شما میپرسیم با انصراف ملوان از خرید امتیاز نفت آیا شرکت نفت هم از فروش آن منصرف خواهد شد ؟ طبیعتاً جواب منفی خواهد بود چرا که اگر ملوان نخرد حتماً امتیاز به فرد ، شهر و یا تیم دیگری فروخته خواهد شد که قطعاً و تحقیقاً شرایط ، اهلیت و سابقه ای بسیار بسیار کمتر از ملوان خواهد داشت . به هر حال نیم قرن تجربه ، افتخار و سابقه در سطح اول فوتبال کشور چیزی نیست که هر کارخانه داری بتواند با هر میزان سرمایه ای موفق به ابتیاع آن گردد .
ما هواداران قوی سپید برخلاف چیزی که برخی دوستان رسانه ای اصرار دارند از جانب ما اظهار کنند به شدت علاقمند فراهم شدن این موضوع و بازگشت به لیگ برتر هستیم و با توجه به تمام ناداوری ها و اجحافی که در حقمان شده است رسیدن به این مهم را حداقل سهم خود از عدالت دانسته و از ریاست محترم هیات مدیره ملوان انتظار داریم تا با حداکثر توان به دنبال خرید این امتیاز باشند تا دوباره شاهد پرواز یکی از محبوبترین و مظلومترین تیمهای تاریخ فوتبال ایران باشیم .

ملوان کلاب.نت – www.MalavanClub.Net