اختصاصی – پدر فوتبال گیلان و یکی از پرافتخارترین مربیان تاریخ فوتبال ایران در گفتگو با پایگاه اینترنتی هواداران ملوان […]

اختصاصی – پدر فوتبال گیلان و یکی از پرافتخارترین مربیان تاریخ فوتبال ایران در گفتگو با پایگاه اینترنتی هواداران ملوان بندرانزلی “ملوان کلاب” از اهمیت بازی با صبای قم و لزوم حمایت همه جانبه ی هواداران در این دیدار گفت و اعلام کرد در این دیدار از روی سکو ها و در کنار هواداران به تشویق و حمایت از فرزند خود یعنی “ملوان” خواهد پرداخت .

 

 

ملوان کلاب: ملوان را در این هفته ها بعد از حضور آفای احمدزاده چطور دیدید؟

 

بهمن صالح نیا: همانطور که می دانید ما فصل بدی را پشت سر گذاشتیم اما نکته ی قابل توجه این است که ملوان در این فصل با حضور استیلی در ۱۸ بازی آخر خود با وجود زحمت بسیاری که آقای استیلی می کشیدند ۷ گل زد و در ۶ بازی با محمد احمدزاده ۹ گل به ثمر رساند که این نشان می دهد تیم از نظر گلزنی و ارائه ی بازی زیبا پیشرفت کرده است. آقای محمد احمدزاده از خانواده ی ملوان و پرورش یافته ی همین تیم است. من به وجودش افتخار می کنم و اینکه ایشان از نظر فنی حقانیت شان را در فوتبال ایران ثابت کرده اند. احمدزاده در بحث مدیریت تیم جنبه ی نظم تیمی را به شدت رعایت می کند و یکی از خصوصیات مثبت او آماده نگه داشتن تیم در تمام ۹۰ دقیقه ی بازی است که این امر با تجربه ی بالای او در دوران بازیگری اش (اشاره به اینکه سابقه ی آقای گلی لیگ برتر فوتبال ایران را دارد) محقق شده است.

 

ملوان کلاب: نظرتان در مورد بازی پیش روی ملوان با تیم صبا چیست؟

 

بهمن صالح نیا: همانطور که آقای احمدزاده در مصاحبه شان گفتند بازیکنان ما منسجم و متحد هستند و وفاق تیمی را در تمرینات در نظر داشته اند. ما انتظار داریم که بتوانند حق ملوان را به عنوان یکی از باسابقه ترین تیمهای لیگ برتر بگیرند. بازیکنان ما متعهد شده اند که سه امتیاز این بازی را از آن خود کنند و در هفته ی آخر صرفا جهت زیارت امام رضا (ع) راهی مشهد خواهند شد. این جمله از نظر روانی انگیزه ی بازیکنان ما را دو برابر کرده است.

 

ملوان کلاب: نظرتان در مورد تیم صبا و سرمربی این تیم آقای علی دایی چیست؟

 

بهمن صالح نیا: علی دایی هم مانند آقای احمدزاده برای ما گرامی ست و من به ایشان ارادت قلبی دارم. ایشان زحمت زیادی در دنیای فوتبال کشیده اند و به حق خود نیز رسیده اند.تیم صبا هم تیم بسیار منظم و خوش اخلاقی در لیگ برتر ماست. من انتظار دارم که همگی در این بازی فرهنگ و اصالت خود را به عنوان یک انرلیچی و گیلانی به رخ حریف بکشیم. من از هوادارن خوب ملوان به خصوص لیدرهای زحمتکشی که در این فصل برای ملوان سنگ تمام گذاشتند خواهش میکنم مسائل اخلاقی را نسبت به بازیکنان و سرمربی تیم حریف رعایت کنند و بدون توجه به حواشی ۹۰ دقیقه یک صدا تیم خودشان را تشویق کنند. نتیحه ی این بازی فقط با تلاش دو تیم در مستطیل سبز و نگاه عادلانه ی داور این دیدار رقم خواهد خورد.

 

ملوان کلاب: با توجه به اینکه شما سالها در ملوان چه به عنوان مربی و چه در نقش مدیریتی حاضر بوده اید و عمده ی افتخارات ملوان در حضور شما رقم خورده است، نقش سکوها را در موفقیت ملوان چگونه ارزیابی می کنید؟

 

بهمن صالح نیا:  ملوان هرچه دارد با حمایت هواداران فهیم و فوتبالدوست خود به دست آورده است. من همیشه در مصاحبه هایم به این نکته اشاره کرده ام که ملوان متعلق به هوادارانش است. همانطور که در بازی گذشته در انزلی با تیم سایپا دیدیم که چگونه هوادارن با حمایت ۹۰ دقیقه ای و به دور از حاشیه به تیم کمک کردند تا به هفته ها ناکامی خود پایان دهد و مطمئنا تکرار آن جو استادیوم در بازی روز یکشنبه با صبا نیز می تواند موجب خلق حماسه ای دیگر در تاریخ این باشگاه شود.

 

ملوان کلاب: صحبت شما با هواداران ملوان چیست؟

 

بهمن صالح نیا: خواسته ی منِ بهمن صالح نیا از تمامی ملوانی ها این است که همانند بازیهای گذشته در این بازی هم در استادیوم حاضر شوند و بدون توجه به تیم مقابل و تمامی عوامل آن صادقانه و خالصانه از تیم خود حمایت کنند. حضور هواداران مایه ی دلگرمی و انگیزه ی بازیکنان و زحمت کشان این باشگاه می شود. من هم به همراه دوستان قدیمی خودم که همگی زحمت زیادی برای این باشگاه و نام ملوان کشیده اند در این بازی روی سکو در کنار هوادارن حضور پیدا می کنم تا در شادی آنها سهیم باشم.

جایگاه ملوان در این رده از جدول نیست. امیدوارم با همدلی تیمی و تاکتیکی بچه ها پایان خوبی برای این فصل سخت داشته باشیم.

 

ملوان کلاب: به عنوان یکی از بزرگان فوتبال گیلان چه صحبتی با بازیکنان تیم به خصوص شاگردان خودتان از جمله پژمان نوری، مازیار زارع، جلال رافخایی و … دارید؟

 

بهمن صالح نیا: اسامی که نام بردید افرادی هستند که سوابق کاریشان با جوانان تیم قابل مقایسه نیست. بدون شک اینها حساسیت این بازی را بیشتر از سایرین درک می کنند. من خودم شخصا با چند نفر از آنها صحبت کرده ام. آنها مسئولیت وفاق و همدلی و رهبری تیم را بر عهده دارند.

 

ملوان کلاب: و سخن پایانی؟

 

بهمن صالح نیا: انشاالله بعد از ماندگاری ملوان در لیگ برتر در پایان این فصل جلساتی با حضور آقای احمدزاده و دیگر عوامل تیم و مشاوران ورزشی برگزار خواهیم کرد تا در فصل آینده تیمی خوب و جوان و پویا را راهی مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران کنیم.

 

 

 

میثم شاهین

ملوان کلاب.نت – www.MalavanClub.Net