رئیس سازمان جهانی فوتبال ساحلی با ابراز رضایت از زیر ساخت های موجود در منطقه آزاد انزلی گفت: در صورت […]

رئیس سازمان جهانی فوتبال ساحلی با ابراز رضایت از زیر ساخت های موجود در منطقه آزاد انزلی گفت: در صورت تکمیل امکانات، منطقه آزاد انزلی میزبان مسابقات جهانی فوتبال ساحلی می شود.

 

 

به گزارش مهر، جان کاسکو عصر جمعه در حاشیه بازدید از امکانات فوتبال ساحلی منطقه آزاد انزلی، در نشست خبری که با حضور مدیرعامل منطقه آزاد انزلی، رئیس مجمع نمایندگان گیلان، مسئولان ورزش و رئیس هیئت فوتبال استان برگزار شد، با ابراز رضایت از همکاری با منطقه آزاد انزلی تصریح کرد: مسابقات جهانی فوتبال ساحلی در گیلان و با نام «دریای خزر» برگزار می شود.

وی با اشاره به خصوصیات نیک ورزش عنوان کرد: نزدیک شدن مردم جهان به همدیگر از جاذبه های خوب ورزش است و همه را مانند اعضای خانواده گرد هم می آورد.

کاسکو از گسترش روابط در حوزه های دیگر خبرداد و گفت: امیدوارم در سال های آینده علاوه بر ورزش، روابط سیاسی، تجاری، اقتصادی و گردشگری نیز با کشور ایران بیش از پیش شود.

برگزاری مسابقات جهانی فوتبال ساحلی در فصل پاییز

در ادامه این نشست رئیس دپارتمان فوتبال ساحلی کشور نیز اظهار کرد: پس از بررسی های صورت گرفته و با توجه به شرایط آب و هوایی استان گیلان، برگزاری مسابقات جهانی در فصل پاییز مناسب خواهد بود.

پریا شهریاری افزود: رئیس سازمان جهانی فوتبال ساحلی ضمن بازدید از امکانات موجود در کشور بسیار راضی بوده و بنا به گفته وی، تصور اینکه ایران چنین امکانات و پتانسیلی داشته باشد دور از ذهن بوده است.

وی با اشاره مقام های بین المللی و جهانی فوتبال ساحلی ایران خاطرنشان کرد: استان گیلان یکی از قطب های فوتبال ساحلی کشور بوده زیرا علاوه بر اینکه سه نماینده در لیگ برتر داشته بیش از نیمی از بازیکنان اصلی تیم ملی فوتبال ساحلی را گیلانیان تشکیل می دهند.

رئیس دپارتمان فوتبال ساحلی کشور با اشاره به استادیوم های موجود در استان گیلان تصریح کرد: درصورتی که مجموعه ورزشی با امکانات و استانداردهای جهانی درمنطقه آزاد انزلی احداث شود، واگذاری میزبانی مسابقات جهانی فوتبال ساحلی به گیلان بلا مانع خواهد بود.