اختصاصی- ملوان به مصاف فولاد می رود.         درباره ی بازی:   در هفته بیست و ششم […]

اختصاصی- ملوان به مصاف فولاد می رود.

 

 

 

 

درباره ی بازی:

 

در هفته بیست و ششم رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران جام خلیج فارس، تیم فوتبال ملوان بندرانزلی مهمان فولاد خوزستان است. این دیدار روز شنبه ۲۸ فروردین ۹۵ ساعت ۱۷:۳۰ در استادیوم غدیر اهواز آغاز خواهد شد.

 

قضاوت این دیدار بر عهده ی یدالله جهانبازی است و تورج عیوض محمدی و حسین رحیمی پور کمک های او هستند.

 

اسامی بازیکنان دعوت شده ی ملوان برای دیدار با فولاد:

 

 

 

ترکیب احتمالی ملوان:

 

 

 

ترکیب احتمالی فولاد:

 

 

 

 

غایب ها:

حسین کنعانی، عزت اله پورقاز و مازیار زارع محرومان ملوان در این بازی هستند. هادی حبیبی نژاد نیز تنها غایب فولاد است که به دلیل مصدومیت به این بازی نخواهد رسید.
لازم به ذکر است زارع و پورقاز در دیدار رفت دو تیم نیز حضور نداشتند.

رو در رو:

دو تیم ملوان و فولاد ۲۵ بار در تاریخ رقابت های لیگ برتر با یکدیگر بازی کرده اند که نتایج آنها مطابق نمودار زیر است: (۷ تساوی، ۷ برد برای ملوان و ۱۱ برد برای فولاد)

در این ۲۵ بازی ۳۶ گل رد و بدل شده که ۱۷ گل سهم ملوان و ۱۹ گل برای فولاد بوده است.

 

 

جایگاه:

 

جایگاه دو تیم در جدول رده بندی لیگ برتر تا پیش از شروع رقابت های هفته بیست و ششم در جدول زیر آمده است. در سمت چپ نیز وضعیت نتیجه گیری تیمها در ۵ بازی اخیرشان را به ترتیب از راست به چپ ملاحظه می کنید. (رنگ سبز نماد پیروزی، رنگ قرمز نماد شکست و رنگ خاکستری نماد تساوی است)

 

 

نکات بازی:


در یکی از ضرب المثلهای ادبیات غنی فارسی اینطور آمده است که “از این ستون تا آن ستون فرج است” ! این ضرب المثل راوی حکایت مرد بیگناهی که به اشتباه پایش به چوبه ی دار رسیده بود که با تعویض ستونی که طناب دار روی آن آویزان شده بود، از مرگ نجات می یابد.


آخرین پیروزی ملوان در لیگ برتر به دیدار رفت مقابل فولاد خوزستان بر می گردد! حال باید دید که آیا از فولاد تا فولاد هم جان قوی سپید بی گناه و مظلوم را نجات خواهد داد یا نه.

 

جالب توجه است که این تیتر و نکته فصل گذشته نیز در مطلب پیش بازی پرسپولیس-ملوان ذکر شده بود. ملوانان که تنها پیروزی در بدترین فصل تاریخ باشگاهشان را مقابل پرسپولیس در دیدار رفت به دست آورده بودند در بازی برگشت نیز این تیم را شکست دادند و نوار ناکامی هایشان پاره شد.

 

نکات بیشتر در مورد این بازی را در تصویر زیر می بینید.

 

 

 

پخش زنده:

 

این دیدار به طور زنده از شبکه های استانی خوزستان و باران و شبکه ی سراسری ورزش پخش خواهد شد.

 

 

پیش بینی شما از نتیجه ی دیدار فولاد-ملوان چیست ؟ نظر خود را با ما و سایر هواداران ملوان به اشتراک بگذارید.

 

 

 

ملوان کلاب.نت – www.MalavanClub.Net