اختصاصی – بیش از دو روز از باخت پر حرف و حدیث ملوان به نورچشمی های پایتخت گذشته است و […]

اختصاصی – بیش از دو روز از باخت پر حرف و حدیث ملوان به نورچشمی های پایتخت گذشته است و نه ذره ای از تالم بی پایان هواداران ملوان کاسته شده و نه عقده گشایی های یکساله آنانی که هنوز سوگوار آن پنالتی معروف و داغی که مازیار بر دل آنان گذاشت پایانی یافته است . به هر حال تقابل با تیمی بزرگ از شهری کوچک که همیشه جایی خاص در میان بزرگان فوتبال کشور داشته آنقدر ذوق زدگی دارد که اینگونه جامه از تن بدرانند و ماهیت و شخصیت اصلی خود را نمایان سازند !

 

این بار اول نیست و بار آخر هم نخواهد بود که در میانه نبرد تنها مانده ایم و جز خودمان هواخواه دیگری نداشته ایم . این داستان کثیف بارها و بارها تکرار شده است و تکرار هم خواهد شد . طبیعتاً در کشوری که از صدر تا ذیل آن تعلق خاطری به سرخابی های پایتخت داشته و به لطف رسانه به ظاهر ملی هر روز تریبونی رسا برایشان مهیا میشود و سیل کمکهای پیدا و پنهان مادی و معنوی را نثار این « مصرف کنندگانِ همیشه طلبکار » میکنند سخت است انتظار داشته باشیم که کسی از مایی که به نظر میرسد سهمی چندانی از این همه توجه و احترام نداریم حمایت نماید . گویی که ما جزئی از این آب و خاک نیستیم و سهمی حداقل در حد توجه هم نداریم . بخش ناراحت کننده داستان اینجاست که این نگاه خودی و غیر خودی را نه تنها در کشور بلکه در همین استان خود هم به وضوح مشاهده میکنیم . آنانی که در لباس میش در کنارمان می ایستند و با شکست مان ماهیت گرگ صفتی شان آشکار میسازد . ملالی نیست چون ماهیت اینان سالهاست برای ما مشخص شده و شعارهای نخ نما شده حمایت از هم استانی شان ( که فقط در روزهای ضعف به یاد آن شعار می افتند ! ) هیچگاه برای ما جذابیتی نداشته است چون تشت رسوایی تان مدتهاست از بام افتاده است و این ژست های حمایتی تان رنگ و بویی نداشته و نخواهد داشت .

باعث تاسف است که فلان رسانه استانی در چنین شرایطی به تسویه حساب به مازیار زارع پرداخته و به زعم خود سعی در خراب کردن وجهه وی مینماید تا ارادتش را به تیم سوگلی پایتخت اظهار کند . باعث تاسف است که نویسنده فلان سایت با مقایسه بچه گانه سیروس فقید و مازیار سعی در خراب کردن وی نزد هواداران مینماید تا شاید قدری از درد داغ شکست بهمن ۹۳ و آن روز رویایی مازیار بکاهد . سیروس یگانه بود ، یگانه هم خواهد ماند همانطورکه مازیار و امثالهم برایمان یگانه اند و تا ابد در دلهای ما زنده و جاوید خواهند بود . خشم مازیار که انگار ترس زیادی از آن دارید خشم همه ما ملوانی هایی بود که برای گذر از آنان باید به حیل مختلف دست میزدید خشم آنانی که دل در گرو قوهای سپید دارند چرا که او نیز یکی از ماست و از دل همین مردم به اینجایی رسیده که خار چشم شما و دوستانتان شده است . ما به داشتن چنین بازیکنانی که کنارمان ایستاده اند و برای سربلندی شهر و دیارشان میکوشند افتخار میکنیم و لحظه لحظه بودنشان را قدر مینهیم . مقایسه های شما هم بماند برای خودتان که نشان دادید چقدر منتظر بوده اید تا از او و مشتهایی که بر نشان مقدس ملوان روی سینه اش میکوبید انتقام بگیرید و چه ساده لوحید که فکر میکنید با ردیف کردن هزاران دلیل ریز و درشت میتوانید مهر و علاقه ما به بازیکنمان را کاهش دهید . قلمتان را برای ما تیز میکنید و دم از برادری میزنید اما بدانید و آگاه باشید این چیزها ما را قوی تر میکند چون تنها بودن در تمام این سالها به ما آموخته است پس از هر شکست باید دست روی زانوی خود بگذاریم و دوباره از جا برخیزیم چرا که میدانیم هیچ یاری کننده ای جز خدا و خودمان نداریم .

این بازی هم میگذرد و ما به حول قوه الهی و به همت همه آنانی که عاشق این تیم محبوب و محجوب هستند در لیگ خواهیم ماند تا همچنان خاری باشیم در گلوی آنانی که در آرزوی سقوط مان مانده اند . میدانیم که از هم اکنون نوشته های آنچنانی تان آماده است و منتظر رسیدن آن روز موعود هستید تا باز هم از پوست خود بیرون بیایید و آنچه در ذات دارید به منصه ظهور برسانید اما مطمئن باشید مبارزه را تا آخرین لحظه ادامه خواهیم داد و دوباره استادیوم انزلی را جهنم سوزانی خواهیم کرد که هیچ تیمی یارای عبور از ملوان را نداشته باشد . هنوز فرصت در دستان ماست و با تلاش و حمایتی که از قوهای سپید خواهیم کرد پرواز دوباره اش را شاهد خواهیم بود . در پایان بر خود واجب میدانیم از همه هوادارانی که از دور و نزدیک برای حمایت از ملوان همیشه محبوب به استادیوم آمده و علیرغم برگزاری بازی در روز کاری و غیر تعطیل ساعات زیادی را برای دیدار با عشق مشترکشان با وجود مشکلات فراوان موجود صرف نمودند تقدیر و تشکری شایسته داشته باشیم و بگوییم به داشتن چنین همراهانی میبالیم. امید است با حضور پررنگ همه شما خوبان در دو بازی خانگی باقی مانده خط بطلانی بر همه آرزوهای آنانی که کمر به نابودی این میراث گرانبها بسته اند بکشیم.

 

رضا مظلوم

ملوان کلاب.نت – www.MalavanClub.Net