مشکل از جایی شروع شد که بازی ملوان و پرسپولیس را یک روز به تعویق انداختند؛ از جمعه به شنبه. […]

مشکل از جایی شروع شد که بازی ملوان و پرسپولیس را یک روز به تعویق انداختند؛ از جمعه به شنبه.

همین تغییر یک روزه و به ظاهر ساده اما نه تنها انزلی‌چی‌ها را برآشفت، که فریاد اعتراض استقلالی‌ها را هم به آسمان برد. ملوان به خاطر کمتر شدن فاصله این بازی تا بازی‌ بعدی‌اش معترض شد و استقلالی‌ها از این دلخور شدند که پیش از دربی، پرسپولیس یک روز بیشتر از آنها استراحت می‌کند.

انزلی‌چی‌ها معترض‌اند که چرا بازی‌شان با پرسپولیس یک روز زودتر برگزار نمی‌شود و استقلال مدعی شده که قرمزها هم بازی خود پیش از دربی را باید روز یکشنبه برگزار کنند.

اعتراضی که البته آنقدرها هم منطقی به نظر نمی‌رسد چرا که استقلال پیش از دربی در تهران بازی می‌کند- روز یکشنبه- و پرسپولیس باید بعد از بازی روز شنبه با ملوان زمینی به تهران بازگردد و عملا یک روز بعد از آن یعنی همان یکشنبه را از دست می‌دهد. ملوان اما این بار کاملا به جا گفته.

این تیم بعد از بازی با پرسپولیس، روز چهارشنبه باید در اهواز به دیدار فولاد برود و حق دارد که به بازی روز شنبه‌اش برابر پرسپولیس معترض باشد. انزلی‌چی‌ها ترجیح می‌دادند روز جمعه از پرسپولیسی‌های پایتخت‌نشین پذیرایی کنند تا هم تماشاگران بیشتری را به ورزشگاه بکشانند و هم در فاصله دو بازی پیش‌رویشان فرصت کافی برای استراحت داشته باشند.

این چیزی است که احمدی سرپرست ملوان هم به آن اشاره کرده و درباره‌اش می‌گوید: «بهترین زمان برای برگزاری بازی ملوان و پرسپولیس روز جمعه هفته جاری است که متاسفانه سازمان لیگ فقط منافع پرسپولیس و استقلال را در نظر گرفته و این بازی به خاطر دربی به روز شنبه موکول شده است. علاوه بر اینکه ما روز جمعه می‌توانستیم تماشاگران بیشتری را برای حمایت از ملوان در ورزشگاه داشته باشیم، فاصله کم دو بازی ما با پرسپولیس و فولاد هم مشکل ساز خواهد شد. ما روز چهارشنبه هفته آینده باید به مصاف فولاد برویم و عملا بعد از بازی با پرسپولیس به دلیل مسافت طولانی شمال تا جنوب کشور، نمی‌توانیم تمرین کنیم.»

نارضایتی انزلی‌چی‌ها اما به همین‌جا ختم نمی‌شود و به گفته مهران دیده‌بان مدیر رسانه‌ای باشگاه ملوان، آنها اعتراض‌‌شان را به صورت کتبی و رسمی به سازمان لیگ هم ارسال کرده‌اند: «متاسفانه خیلی دوستانه ما را قربانی دربی کردند. ملوان تنها تیمی است که در درفاصله هفته بیست و پنجم تا هفته بیست و ششم فقط ۴ روز استراحت می‌کند و ما نسبت به این موضوع اعتراض داریم. نامه اعتراضی‌مان را هم به سازمان لیگ ارسال کرده و از مسوولان خواسته‌ایم یا بازی با پرسپولیس یک روز زودتر برگزار شود یا بازی با فولاد یک روز دیرتر. آنها هم قول دادند که بازی‌مان با فولاد را چند روزی عقب بیندازند.»

اینکه مسوولان سازمان واقعا چنین قولی به ملوانی‌ها داده بودند یا نه، خدا می‌داند اما دیروز که با کمک گرفتن از رییس کمیته مسابقات سازمان لیگ تغییرهای احتمالی را پیگیر شدیم، تنها قطعیت برگزاری ملوان- پرسپولیس در روز شنبه را در گوش‌مان خواندند.

در توجیه این تصمیم سازمان لیگ، غلامرضا بهروان می‌گفت: «سازمان لیگ همه جوانب را در نظر گرفته و بعد درباره زمان بازی ملوان و پرسپولیس تصمیم گرفته است. جواب من به اعتراض استقلالی‌ها این است که چون سپاهان امروز در ازبکستان با تیم لکوموتیو بازی می‌کند، امکان برگزاری بازی این تیم مقابل استقلال در روز شنبه وجود ندارد و به همین دلیل روز یکشنبه را برای بازی در نظر گرفتیم. درباره بازی ملوان و پرسپولیس هم باید خدمت‌تان عرض کنم پرسپولیس زمینی از انزلی به تهران برمی‌گردد. البته آنها هم درخواست کرده بودند بازی‌شان دو ساعت زودتر برگزار شود تا بتوانند هوایی به تهران برگردند که ما موافقت نکردیم. از طرفی اگر بازی پرسپولیس یک روز دیرتر برگزار می‌شد آنها به خاطر در مسیر بودن، پیش از دربی یک روز کمتر از استقلال استراحت می‌کردند که این درست نبود و بعد از صحبت‌هایی که در این رابطه با آنها داشتیم، قانع شدند. برای همین با اعتراض ملوان و استقلال مخالفت کردیم و باید اعلام کنم که بازی ملوان و پرسپولیس قطعا روز شنبه انجام می‌شود.»

 

منبع : روزنامه ایران ورزشی ۹۵/۱/۱۸