اختصاصی – می خواهید مازیار بدرخشد ؟ حتما او را عصبانی کنید ! اینگونه بدونِ توجه به پست بازی اش […]

اختصاصی – می خواهید مازیار بدرخشد ؟ حتما او را عصبانی کنید ! اینگونه بدونِ توجه به پست بازی اش در هر نقطه ای از زمین برای تیم حریف خطرناک خواهد بود ! در ادامه مروری بر معروف ترین بازگشتهای قهرمانانه ی مازیار خواهیم داشت .

اپیزود ۱ : رویانیان و بغضی که پرسپولیس را منفجر کرد

به اواسط فصل ۹۰-۹۱ لیگ برتر که می رسیدیم مازیار زارع در مصاحبه هایی عنوان کرد که در پایان فصل پرسپولیس را ترک خواهد کرد و مقصد او هم مشخصاً تیم محبوبش ملوان بود ! در حالی که تا پایان فصل نیز چه در لیگ برتر و چه در لیگ قهرمانان آسیا جزو ۱۱ نفر اصلی پرسپولیس بود ، به دلیل پایان قراردادش و تصمیمی که گرفته بود رهسپار انزلی شد تا به ملوان بپیوندد اما رویانیان مدیرعامل وقت پرسپولیس در مصاحبه ای عجیب اعلام کرد زارع در لیست مازاد پرسپولیس قرار دارد ! این در صورتی بود که مازیار قراردادش با پرسپولیس تمام شده بود و این واژه برای بازیکنانی که قرارداد دارند با یک باشگاه استفاده می شود ! به هر صورت مازیار که دل خوشی از این مصاحبه و مدیرعامل باشگاه پرسپولیس نداشت در هفته ی شانزدهم لیگ دوازدهم رو به روی این تیم قرار گرفت و زمانی که تنها ۶ دقیقه زمان میخواست تا با یک شوت سهمگین از پشت محوطه ی جریمه دروازه ی سرخ های تهران را باز کند و با خوشحالی وصف نشدنی پاسخ خوبی به سخنان ناخوشایند مدیرعامل سابق دهد .

 

اپیزود دوم : پایانِ بحرانِ دراگان

فصلی که با اما و اگرهای فراوان برای ملوان آغاز شد با سرمربی جدید و ناشناخته ، در هفته ی هشتم با شکست ۳-۰ خانگی ملوان برابر سایپا و بحث مازیار زارع با چند هوادار معترض می رفت که ملوان را وارد بحرانِ جدی تر از بحرانِ نتیجه گیری نماید با توجه به دو بازی سخت پشت سر هم خارج از خانه ای که ملوان در آن زمان می بایست با تراکتور و نفت تهران آماده انجام می داد اما در حالی که ملوان در تبریز می رفت که با نتیجه ۲-۱ مقابل تراکتور شکست بخورد با گل دقیقه ۵۶ مازیار زارع توانست یک مساوی خارج از خانه را در آن شرایط به شدت بحرانی کسب کند و مازیار در حالی که پس از گل و زیر آن فشار شدید فقط خدا را نشان می داد فکرش را هم نمی کرد که پس از آن بازی ملوان در ۸ بازی آینده اش ۵ پیروزی کسب کند و تیمی که خیلی ها آن را بدترین تیم تاریخ ملوان می دانستند بهترین نتایج تاریخ ملوان در لیگ برتر را کسب کند .

 

اپیزود سوم : بازگشت در نیمه دوم

هفته دهم لیگ چهاردهم و ضعیف ترین نیم فصل تاریخ ملوان که با نصرت ایراندوست آغاز شده بود . ملوانان به بدترین شکل ممکن کار را ادامه می دادند و با گلی که در نیمه اول مقابل گسترش فولاد خوردند می رفت یک شکست خانگی دیگر در کارنامه شان ثبت شود . فشار زیاد تماشاگران عصبانی و عصبانیت مازیار در حین مسابقه و تصمیم عجیب او به ترک زمین که با اصرار زیاد همگان موفق شدند او را در زمین نگاه دارند ، اما دقیقا زمانی که همه از رفتار وی ناراحت بودند در دقیقه ۵۲ بر خلاف پستش به ناگاه در محوطه ی جریمه دیده شد و گلی را به ثمر رساند که خودش و ملوان را از مهلکه ای بزرگ نجات داد …

 

اپیزود چهار : تاریخ سازی در سکانس آزادی

دستپخت مشترکی که ۱۵ بازی را بدون پیروزی پشت سر گذاشته بود با اضافه شدن فیروز کریمی ، پژمان نوری و فرزاد حاتمی به عقیده ی خیلی ها با اختلاف چسبیده به تهِ جدول و نا امیدانه برای ماندن دست و پا می زد ! در دیداری که پرسپولیسی ها در فحاشی به مازیار زارع (به دلیل اتفاقات اپیزود یک) صاحب سبک شده بودند ! ملوان با تک گل پژمان نوری پیروز میدان بود و با پیروزی پس از ۱۵ هفته مقابل پرسپولیس در آزادی اندک کورسوی امیدی به ادامه ی راه داشت که در دقیقه ۸۷ خطای ایمان صادقی روی محسن بنگر در محوطه ی جریمه می توانست همه چیز را تمام کند ! در واقع ملوانی ها همه چیز را تمام شده دیدند ! اما “دست خدا” بود که در یکی از عجیب ترین صحنه های تاریخ لیگ برتر آن پیروزی ۱-۰ را صد چندان ارزشمند کرد و آن شب انزلی تا صبح نخوابید ! پس دیگر کسی نمی توانست جلوی این ملوان را برای ماندن بگیرد! همه فهمیدند که ملوانشان مردنی نیست !

 

 

 

اپیزود آخر : تیر خلاص به قلب اصفهان

مثل همیشه بازیکن خاص انزلیچی ها سر بزنگاه ها به موقع خودش را می رساند ! توضیح اضافه لازم نیست ! خطای مشکوک به پنالتی در دقیقه ۹۰ برای سپاهان ، خط و نشان های کاپیتان ملوان برای تیم داوری که در این فصل برای ملوان کم نگذاشته اند !!! گل برای سپاهان و خطای پشت محوطه در دقیقه ۹۴ برای ملوان و کاشته ی استادانه ی شماره ی ۹ محبوب بندر …

 

وقتی به اتفاقات بالا نگاه می کنیم شاید برای بعضی ها عادی باشد ! اما ملوانی هایی که لحظه به لحظه با قوی سپیدشان نفس می کشند ، این لحظات برایشان لحظات خاصی است ! لحظات خاصی که همیشه مازیار محبوبشان بدون توجه به پست بازی اش به موقع می رسد و کارهای عجیبی می کند ، اصلا مگر می شود با همه ی این اتفاقات مازیار را دوست نداشت ؟

 

 

ملوان کلاب.نت – www.MalavanClub.Net