مدیرعامل باشگاه ملوان گفت: برای به خدمت گرفتن احمدزاده و امضای قرارداد با او هیچ‌گونه رفتار غیرحرفه‌ای و غیراخلاقی از […]

مدیرعامل باشگاه ملوان گفت: برای به خدمت گرفتن احمدزاده و امضای قرارداد با او هیچ‌گونه رفتار غیرحرفه‌ای و غیراخلاقی از سوی باشگاه ملوان رخ نداد.

 

 

 

مسعود رضاییان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص اظهارات مدیرعامل باشگاه شهرداری اردبیل مبنی بر اینکه احمدزاده بدون هماهنگی و فسخ قرارداد این باشگاه را ترک کرده و با باشگاه ملوان قرارداد امضا کرده است، اظهار داشت: من شب گذشته در برنامه ۹۰ اظهارات مدیرعامل باشگاه شهرداری اردبیل را شنیدم و دوبار با موبایل فردوسی‌پور تماس گرفتم که یکی از همکارانش پاسخ داد و گفت که به دلیل محدودیت زمانی امکان آوردن شما روی خط برنامه نیست، در حالی که فکر می‌کنم این موضوع حق باشگاه ملوان بود که توضیحاتش را ارائه دهد.

 

 

وی افزود: مدیرعامل باشگاه شهرداری اردبیل درست گفته و هیچ‌گونه تماسی با وی در مورد احمدزاده گرفته نشده است چون رئیس هیئت مدیره باشگاه ما با رئیس هیئت مدیره باشگاه شهرداری اردبیل که شهردار شهر اردبیل نیز هست، صحبت کرد. به غیر از دنیامالی رئیس شورای شهر انزلی و شهردار انزلی نیز با رئیس هیئت مدیره باشگاه شهرداری اردبیل گفت‌وگو کردند و او نیز در پاسخ به دنیامالی گفت که این موضوع را بررسی خواهیم کرد.

 

 

مدیرعامل باشگاه ملوان تاکید کرد: ما هیچ‌گونه مذاکره‌ای به صورت رسمی با احمدزاده نداشتیم. ما هیچ‌گاه در مصاحبه‌های خود اسم احمدزاده و یا پورغلامی را نیاورده و اعلام کردیم که گزینه‌های مدنظر ما دو گزینه بومی هستند که سابقه کار در ملوان را دارند، البته یکی از همکاران ما به طور غیررسمی با احمدزاده صحبت کرد که او هم اعلام کرد پیوستنش به ملوان و جدایی از شهرداری اردبیل بستگی به نظر مسئولان تیم شهرداری دارد.

 

 

رضاییان ادامه داد: در خصوص جدایی احمدزاده از باشگاه شهرداری اردبیل باید بگویم در آخرین بازی که او به عنوان سرمربی شهرداری اردبیل بود، هواداران این تیم به وی فحاشی شدیدی کردند که او هم به این دلیل از سمت خود استعفا داد. احمدزاده حتی عنوان کرد حتی اگر به ملوان هم نیاید دیگر به عنوان سرمربی تیم شهرداری اردبیل به کارش ادامه نمی‌دهد.

 

 

وی تصریح کرد: پس از این موضوع احمدزاده استعفای خود را تحویل مسئولان باشگاه شهرداری اردبیل داد. زمانی که ما تقاضای فسخ قرارداد احمدزاده را از باشگاه شهرداری کردیم آنها شماره فکس باشگاه را گرفتند تا فسخ قرارداد او را برای ما ارسال کنند اما به جای برگه فسخ، برگه استعفای احمدزاده را که ممهور به مهر باشگاه شهرداری اردبیل و امضای مسئول باشگاه بود برای ما فکس کردند. پس از این موضوع ما با آنها تماس گرفته و گفتیم ما فسخ قرارداد احمدزاده را می‌خواهیم اما شما برگه استعفای او را برای ما فکس کردید که معاون اجرایی باشگاه شهرداری اردبیل در پاسخ به ما گفت که همین به عنوان فسخ تلقی شده و شما می‌توانید آن را به سازمان لیگ ارائه دهید، اگر هم مشکلی بود در این زمینه با ما تماس بگیرید. این تماس در حالی توسط احمدزاده که پیش من بود، گرفته شد با معاون اجرایی باشگاه شهرداری اردبیل صحبت می‌کرد که تلفن را روی بلندگو گذاشته بود.

 

 

مدیرعامل باشگاه ملوان در ادامه گفت: ما هم براساس ارائه این برگه به سازمان لیگ توانستیم قرارداد احمدزاده را ثبت کنیم تا برای او کارت بازی صادر شود. در مجموع مطمئن باشید برخلاف آنچه که فردوسی‌پور می‌گوید باشگاه ملوان هیچ‌گونه رفتار غیرحرفه‌ای و غیراخلاقی برای به خدمت گرفتن احمدزاده و امضای قرارداد با او انجام نداد.

 

 

رضاییان خاطرنشان کرد: آقای فردوسی‌پور می‌گوید در کجای دنیا بدین شکل قرارداد توسط مربی یک‌طرفه فسخ می‌شود. بگذارید من برای شما مثالی بزنم. اگر اشتباه نکنم در ژانویه سال ۲۰۰۶ فرانچیچ سرمربی تیم فولاد بود که تیم ما را رها کرد و به کشور خود بازگشت. این موضوع باعث شد تا دو طرف از یکدیگر شکایت کنند. در نهایت فیفا ما را محکوم کرد که باید حق و حقوق فرانچیچ تا زمانی که در تیم فولاد کار کرده را پرداخت کنیم و این مربی را  به دلیل آنچه که در بند قراردادش آمده بود، مبنی بر اینکه اگر باشگاه یا سرمربی قرارداد  خود را یک‌طرفه فسخ کنند، ۵۰ هزار دلار باید خسارت بدهند را نیز محکوم کرد. در نهایت دو طرف روی یک مبلغی به توافق رسیده و این فسخ صورت گرفت. من از قوانین فیفا به خوبی آگاه هستم. باید در نظر بگیریم که برخی شرایط در قراردادها قید می‌شود که هم مربی و هم باشگاه باید به آن متعهد باشند.

 

 

وی ادامه داد: ضمن اینکه همه حق دارند از حق و حقوق خود دفاع کنند و حتی برای گرفتن حق‌شان نیز شکایت کنند که باشگاه شهرداری اردبیل نیز از این قاعده مستثنی نیست.