لیگ به هفته های پایانی و نفس گیرش نزدیک شده است و صدای ضربان قلب تیمها چه در بالا و […]

لیگ به هفته های پایانی و نفس گیرش نزدیک شده است و صدای ضربان قلب تیمها چه در بالا و چه در پایین جدول به وضوح شنیده میشود . یک اشتباه میتواند به بهای پایان رویاهای یک تیم و هوادارانش بیانجامد و همین امر اهمیت هر بازی و هر لحظه را مشخص میکند .

 

 

 

امروز همه خوب میدانیم ملوان در شرایط مطلوبی به سر نمیبرد و مشکلات عدیده ای که سرآمد آن وضعیت نابسامان مالی است را به دوش میکشد . ناامیدی به وضوح بین هواداران و حتی اعضای باشگاه به وضوح دیده میشود و لبخندی از سر رضایت مدتهاست از چهره آنانی که با ملوان زندگی کرده اند بار بسته است . سوالی که اینجا مطرح میشود این است که آیا این اولین باری است که چنین احساسی را تجربه کرده اید ؟ آیا نسبت به فصل پیش که با اختلافی چشمگیر از تیم پانزدهم به قعر جدول چسبیده بودیم و کوچکترین امید نجاتی نداشتیم در اوضاع بهتری قرار نداریم ؟ آیا وضعیت امروز ما سخت ترین شرایط ممکن است یا ما روزهای سخت تر از این را هم پشت سر گذارده ایم ؟ کافی است به جدول نگاهی بیندازیم تا ببینیم همچنان درجدول تیمهای لیگ برتری حضور داریم و مبارزه ای که به پایان نرسانده ایم همچنان ادامه دارد و این مبارزه تنها زمانی به پایانی بد خواهد رسید که ما فراموش کنیم ملوانی هستیم و مرد روزهای سخت . فراموش کنیم از طوفانهای سهمگین تر از این هم به سلامت گذشته ایم و در کنار هم از سخت ترین موانع هم عبور کرده ایم . فراموش کنیم قوی سپیدی که امروز بدان میبالیم میراثی است گرانبها که یادگار پدران ماست و روزی یادگار ما برای فرزندانمان . برای حفظ این میراث گرانبها ، دوست داشتنی و غرورانگیز یک « یاعلی » میخواهیم .

 

روی سخنم با همه هوادارانی است که دل در گروی قوهای خرامان خزر دارند و با پرواز دلفریبش سرمست میشوند . آنانی که با ملوان زندگی کرده اند و این تیم و همه دلمشغولی ها ، گرفتاری ها و خوشی هایش را جزئی از وجود خود میدانند . امروز نگاه این قوی بی مانند به همت و تلاش شماست تا این بار هم به مانند همیشه در گذران از راه پرخطری که در پیش گرفته است یاری اش کنیم . امروز هم دست یاری به سمت همه شما دراز کرده ایم تا ثابت کنیم آتش جهنم سوزان استادیوم انزلی خاموش نشده و ملوانی ها همیشه پشت تیمشان هستند تا این بار هم به سلامت از این خوان عبور کنیم و با سری افراشته فریاد بزنیم « ما باز هم توانستیم » . فقط و فقط ۴ بازی خانگی مانده که هر کدام به مثابه یک بازی فینال میتوانند سرنوشت تیم و حتی شهر را رقم زده و آینده ملوان را ترسیم کنند . باور کنید هرگونه سستی و اهمال در این ۴ بازی میتواند بهای سنگینی را به دنبال داشته باشد که شاید جبران آن تا ابد از عهده همه ما خارج بوده و افسوسِ این سهل انگاری تا سالها وجدانمان را عذاب دهد . درست است که امروز شرایط مساعدی نداریم اما همه چیز دست خودمان است و برای بهبود وضعیتمان به یاری همه نیاز داریم . لطفاً آنچه تا امروز داشته ایم را فراموش کنید و فقط و فقط به این چهار بازی خانگی تمرکز کنید تا باز هم به یاری هوادارن پرشورمان از این تندباد سهمگین عبور کنیم . واقعاً کار غیر ممکنی نیست و مایی که روزگار بدتر از این را گذرانده ایم دوشادوش هم از این کارزاز هم سربلند بیرون خواهیم آمد .

 

در پایان از تمام ارکان باشگاه علی الخصوص بازیکنان تیم تقاضا میکنیم هر آنچه بر ملوان گذشته است را فراموش کنند و به لیگی جدید با ۸ بازی جدید فکر کنند گویی که امروز فرصت دارند قهرمان لیگی با ۸ دیدار شوند . لطفا برای این ۸ بازی به مانند بازیهای بزرگ و پخش مستقیم تمرکز نموده و بیش از پیش متوجه مسئولیتی که به عهده دارید بشوید . این تیم امانت ما دست شماست و همه ما چشم امید به ساقهای شما داریم تا دوباره آنچه لیاقت این شهر است بدان هدیه شود پس لطفا متوجه جایگاه و مسئولیت خطیر خود باشید و برای زنده ماندن میراثمان تلاش کنید تا نامتان جاودان شود . از مسئولین و مدیریت باشگاه هم تقاضامندیم شرایط را برای حضور همه مردم در استادیوم که مطمئناً بزرگترین کمک به رسیدن به هدف فعلی ملوان برای ماندن در لیگ است فراهم آورده و ضمن مکاتبه با سازمان لیگ و یا هر ارگانی که مسئولیت امر را به عهده دارند همانند فصل پیش با رایگان کردن ورود به ورزشگاه به گذر از این مرحله حساس کمک شایانی نمایند . واقعاً انجام این امر از عهده مسئولین تیم بر می آید و انتظار میرود این عزیزان هم از هیچ تلاشی در این زمینه فروگذار ننمایند . اگر قرار است کاری انجام شود نیاز به کمک همه داریم و از همه مسئولین شهری و استانی انتظار داریم در صفوف متحد و همسو با همه و با اراده ای راسخ به نجات قوی سپید بشتابیم . امروز را دریابید که فردا ممکن است خیلی دیر باشد .

 

« دوست عزیز ! یار ملوانی ! همشهری ! آبای ! ملوان غرور و هویت ماست . برای حفظ این غرور بپا خیز »

 

 

رضا مظلوم

منبع: ملوان کلاب.نت www.MalavanClub.net