این روزها بحث انتخاب سرمربی برای تیم ملوان از بین دو گزینه ی مطرح بومی ، چالش جدید باشگاه ملوان […]

این روزها بحث انتخاب سرمربی برای تیم ملوان از بین دو گزینه ی مطرح بومی ، چالش جدید باشگاه ملوان است . برای روشن شدن این موضوع که علت تاخیر و به سرانجام نرسیدن انتخاب سرمربی برای این تیم چیست ، با فرهاد پورغلامی که یکی از گزینه های هیات مدیره ی باشگاه برای سرمربی گری ملوان است ، به گفت و گو نشستیم و از وی خواستیم که درباره ی آخرین وضعیت اش در همین ارتباط برای ما بگوید .

 

 

 

 

اظهارات مطرح شده توسط “فرهاد پورغلامی” در ارتباط با همین موضوع را در ذیل می خوانید :

 

« طی سه سالی که من از ملوان رفته ام ، این اتفاق هر سال تکرار شده ، هر سال هم درست در نیمه ی راه . در حالی که قراردادهای من یک ساله است و طبیعی است که من در ابتدای فصل قراردادی ندارم و قرارداد فصل قبلم تمام شده و من یک مربی آزادم .

 

در طول این سه سال هیچ وقت در ابتدای فصل در ارتباط با مربی گری در تیم ملوان با من صحبتی نمی شود ، حتی یک نشست کوتاه ؛ تاکنون چنین نشده ، در حالی که من علاقه مندم که در ملوان حضور داشته باشم ، زیرا اگر من امروز دارای کارنامه یی هستم که به فوتبال ایران معرفی شده ام ، همه ی آن را از همین تیم ملوان و هواداران خوب آن دارم  . اگر هم چیزی بوده ، فقط خواسته ی مردم انزلی و هواداران ملوان بوده که این را از مسوولان خواسته اند . شما ببینید هر سال درست از نیمه ی فصل که می گذرد تازه یادشان می آید که پورغلامی هم می تواند ملوان را رهبری کند . حداقل در این سه سال گذشته ، دو سالش این طور بوده که اسم من را آورده اند ، گرچه داستان امسال اندکی متفاوت است .

 

من که مربی ی آزادی نیستم ، فصل از نیمه گذشته ، من با باشگاه خودم قرارداد دارم و باید به آن متعهدم باشم ، یک قرارداد قانونی که در چهاربرگ تنظیم شده ، قرارداد قانونی فدراسیون فوتبال است که نمی توانی از آن عدول کنی . این طور نیست که من آزاد باشم و هر وقت که گفتند ، ساکم را ببندم و راه بیفتم . این مقررات همین لیگ است و من باید به آن پایبند باشم و البته مطمئنم که مسوولین بهتر از من این را می دانند .

 

خب اول این فصل هم کماکان هیچ صحبتی راجع به حضورم در ملوان نشد ، در حالی که با توجه به کارنامه ام ، اگر دانش مربی گری من بیشتر از مربیانی که در این سال ها روی این نیمکت نشستند ، نباشد ، کم تر هم نیست اما هیچ رغبتی به حضورم در انزلی مشاهده نشد . بنابراین با توجه به درخواست همکاری مجدد آقای جلالی ، کارم را در لیگ پانزدهم هم با ایشان شروع کردم و جالب این جاست که در همان ابتدا آقای جلالی گفت “چون می خواهیم کار بزرگی در سایپا انجام دهیم فقط من در این همکاری نگران یک چالش هستم و آن سناریوی هرساله یی است که باشگاه ملوان در نیمه های راه در پیش می گیرد که پورغلامی بیاید که این ذهن ما را به هم می ریزد” پس همان جا از من قول گرفت .

 

این را هم اضافه کنم که قول و قرارهای من با آقای جلالی روی کاغذ نیست ، من به آن چه به او متعهد شده ام به عنوان یک انزلی چی که پای حرفش می ایستد و زیر قولش نمی زند ، پایبندم و این را همه می دانند . ولی با همه ی این اوصاف من در وضعیت پیش آمده دوباره با ایشان صحبت کردم و البته نگرانی ام مربوط به وضعیت حال حاضر تیم ملوان بود . آقای جلالی هم پاسخ داد که برای همین هم من در ابتدای فصل نگران بودم ، نگران اتفاقی که مثل این که قرار است هرساله باشد و من آن را پیش بینی می کردم .

 

به هرحال نظر ایشان این بود که کار امسال ما کار سنگینی است ، ضمن این که آقای جلالی همواره من را مورد حمایت خود قرار داده و من اخلاقاً به ایشان تعهد دارم  . ما سه سال است که در کنار هم هستیم و تصمیم گیری فردی من در این موضوع به دور از معرفت و اخلاق خواهد بود . این که من در چنین شرایطی همین طوری سرم را پایین بندازم و بیام که نیست . به هرحال آقای جلالی مربی ی شناخته شده و انسان فرهیخته یی در فوتبال کشور است و البته ایشان هم به بالا دستی های خودش یک سری تعهداتی دارد . بنابراین با توجه به اعتقاد ایشان به کار گروهی برای کسب سهمیه ی آسیایی که البته آن هم به تلاش ما بستگی دارد ، من به باشگاه گفته ام رضایت آقای جلالی در این جا به جایی برایم مهم است .

 

در خاتمه ذکر این نکته را لازم می دانم که برای شروع فصل جدید حتی اگر سایپا سهمیه ی آسیایی را کسب کرده باشد ، من بسیار تمایل دارم که در شهرم و در کنار هواداران خون گرم ، همراه تیم ملوان باشم . تا از همان ابتدا بتوانیم تیم خوبی را ببندیم و فوتبال زیبایی را که در شان نام ملوان و هواداران خوب آن است را به نمایش بگذاریم . »