مدافع تیم فوتبال ملوان: من و خانواده ام شوک شده بودیم و اشکمان در آمد احمد آهی مدافع ملوانی ها […]

مدافع تیم فوتبال ملوان: من و خانواده ام شوک شده بودیم و اشکمان در آمد

احمد آهی مدافع ملوانی ها دوره اول حضور دنیزلی در پرسپولیس عضوی از تیم امیداین باشگاه بود. اما موفق نشد به رده بزرگسالان راه پیدا کند و تنها فرصت نیمکت نشینی در مدت زمانی کوتاه و قرار گرفتن در لیست ۱۸ نفره سرخ پوشان پایتخت سهمش بود. پس از آن هم با استیلی به توافق نرسید و از ارتش سرخ جدا شدو فوتبالش را در تیم نیرو محرکه قزوین ادامه داد. اما پیوستن به ملوان شرایط او را دگرگون کرد. او به یکی از مهره های تاثیر گذار باشگاه ملوان در خط دفاعی تبدیل شد. آهی به عنوان یک مدافع، نقش غیر قابل انکاری در استحکام خط دفاعی ملوان داشت و توانست رکورد ۶۰۰ دقیقه گل نخوردن را در کارنامه ورزشی خود ثبت کند و حتی در مقطعی از زمان توانست نظر کارلوس کی روش را جذب کند.

حالا اما در این روزها قوی شماره ۶ محبوب ملوانی ها مجبور است با مصدومیتی که برایش پیش آمده دست و پنجه نرم کند. اما هم تیمی هایش معرفت به خرج دادند و با چاپ عکس دوست مصدوم خود روی لباسشان مرهمی بر زخمش گذاشتند و ثابت کردند در نبودش هم به فکر او هستند. آهی ۹۰ دقیقه در روح ۱۱ نفر مقابل راه آهن بازی کرد. مدافع با اخلاق انزلی چی ها در خصوص این حرکت

هم تیمی هایش به گفت و گویی اختصاصی با خبرنگار ۳۰۹۰ پرداخت که شرح آن را در زیر میخوانید:

* از برنامه تیم و اینکه عکست را روی لباس چاپ کرده اند اطلاع داشتید؟

نه کاملا سورپرایز شدم.من شب قبل از بازی (راه آهن – ملوان )با مهران دیده بان صحبت کردم اما او چیزی به من نگفت.اصرارش بر این بود که حتما به ورزشگاه بروم اما به او گفتم که با وضعیت پایم اصلا حضور در ورزشگاه برایم امکان پذیر نیست. بعد از اینکه مطمئن شد من نمی توانم بروم مدام می پرسید که حتما بازی را می بینی؟ من هم شک کردم که باید یک خبرهایی باشد اما دقیقا نمی دانستم قرار است چه اتفاقی بیافتد! گفتم شاید می خواهند تقدیری کنند یا … اما اصلا فکرش هم نمی کردم.

* وقتی با صحنه حضور بازیکنان در زمین مواجه شدی چه احساسی داشتی؟

من و خانواده ام، همه در کنار هم بازی را می دیدیم. آنقدر احساساتی شده بودیم که اشکمان در آمد. مادرم و همسرم باورشان نمی شد و فقط اشک می ریختند و شوک شده بودند. نمی دانم چطور از عوامل این کار تشکر کنم اما مطمئنم دوست خوبم مهران دیده بان مدیر روابط عمومی باشگاه نقش پررنگی در این کار داشته. امیدوارم بعد از بازگشتم به تیم زحمات همه را جبران کنم.

*اصلا چه اتفاقی افتاد که مصدوم شدی و طول درمانت چند ماه است؟

در بازی مقابل گسترش هفته بیستم بود که مصدوم شدم. من و گودرزی مقابل یکدیگر بودیم ،با پای چپ توپ را زدم در همین حالت پای راستم تکیه گاه من بود و زمانی که چرخیدم استوک من در زمین گیر کرد و از صدای استخوانم کاملا متوجه شدم که چه بلایی بر سرم آم فقط دعا می کردم «گرید» آن پایین باشد. تا این لحظه حداقل چهار ماه دوری از میادین برای من در نظر گرفته شده است.