در حالی شروع به نوشتن مطلبی که پیش روی شما قرار دارد نموده ایم که هنوز نیمه دوم دیدار با […]

در حالی شروع به نوشتن مطلبی که پیش روی شما قرار دارد نموده ایم که هنوز نیمه دوم دیدار با گسترش فولاد به نیمه نرسیده است ! طبق معمول ملوان نتیجه ای مناسب کسب نکرده و مطمئناً در ادامه این دیدار هم اتفاق خوشایندی برایمان نخواهد افتاد همانطور که هفته هاست جز بازیهای بد و ملال آور چیز دیگری از قوهای سپید ندیده ایم .

 

حقیقتاً هفته هاست امیدمان را به این کادر از دست داده ایم و مدتهاست به این باور رسیده ایم که نباید انتظار هیچ معجزه ای را از آنان داشته باشیم چرا که اگر قرار بود حرکت رو به جلویی در تیم بوجود بیاید تا امروز این مهم به منصه ظهور میرسید اما این روزها ملوانی را هر هفته بدتر و ضعیفتر از هفته پیش میبینیم تا نرم نرمک به بخشی از جدول که هفته هاست هشدار داده بودیم برسیم . به هر حال لذت حضور در لیگ برتر و کسب تجربه در جایگاهی که آروزی هر سر مربی است چیزی نیست که بتوان از آن گذشت و با در نظر گرفتن این موضوع که کادر فعلی هیچگونه تعلق خاطری در گذشته به این تیم نداشته و با سقوط احتمالی آن طبیعتاً درد و رنجی که هوادار متحمل میشود را درک نخواهند کرد اصرار بر ماندن در تیم و نابود کردن چیزی که در طول سالیان گذشته با چنگ و دندان حفظ شده است توجیه خواهد شد ! به هر حال سرمربی که ظرفیت و توانایی اش را در تیمهای پرسپولیس و شاهین بوشهر و حتی راه آهن با آن نتایج درخشنده !!! و حیاکن ، رها کن ها نشان داده بود با اتکا به حمایت فاقد منطق هیات مدیره همچنان اصرار به حضور در ملوان « به هر قیمتی » دارد تا روزهای سیاه ملوان را سیاه تر از امروز نماید . کادری که در بازی خانگی خود برابر نفت تهران بحران زده به موقعیت ندادن به حریف مینازد مشخص میکند سقف آروزها و توانایی هایش چقدر کوتاه است و ما همچنان به بازیهای بدون ایجاد موقعیت دل خوش میکنیم تا شاید روزی فرجی شده و امتیازی کسب کنیم !

بر استیلی و کمک هایش ( که حضور و تاثیر این کمکها در این تیم همچنان نامشخص است !!! ) حرجی نیست چون اینان امروز هستند و فردا که قراردادشان به اتمام رسید از این تیم خواهند رفت تا تیم دیگری که مشکل مالی دارد پیدا شود و به همت دوستان شانس حضور در لیگ برتر نصیبشان گردد . آنچه که باعث سوال میگردد ذکر این مطلب است هیات مدیره تیمی که ۷۰ درصد آن به مردم تعلق دارد چرا از دادن پاسخی منطقی و قانع کننده به هواداران ( که به لطف نتایج گهربار ملوان هر روز بیشتر از آن دور میشوند ! ) طفره میروند ؟ تیم که متعلق به این دوستان نیست که تصمیم بگیرند از مربی که عاجز از ارائه اولین اصول تاکتیکی به تیمش است حمایت قاطع کنند ؟ اینکه بعد از ۹ بازی هنوز عرضه کسب پیروزی نداریم چرا باید مورد حمایت قرار گیرد ؟ اینکه هنوز توان گل زدن حتی به بی سر و سامان ترین تیمها را نداریم چرا باید مورد حمایت قرار گیرد ؟ در کجای فوتبال ، نه ! اصلا در کجای اصول مدیریت ، مجموعه ای که هر روز به سقوط نزدیک میشود را آن هم در شرایطی که کوچکترین اثری از بهبود مشاهده نمیشود را حمایت میکنید ؟ اینکه به وضوح مشخص میشود تیم اعتمادش را به سرمربی از دست داده و به طبع آن هوادارش هم به مخالفت با ادامه حیات کادر واقعاً ناکارآمدش میپردازد را تحت هر شرایط توجیه کرده و مورد تشویق قرار میدهیم کجای اصول مدیریت شماست ؟

آقایان هیات مدیره ! شما در قبال تمام تصمیمات امروزتان و به خاطر تمام اتفاقاتی که بر این تیم میگذرد مسئولید و بابت اینگونه حمایت بی چون و چرا از نتایج فاجعه بار تیم و چشم بستن بر روند رو به سقوط تیم باید پاسخگو باشید . اتفاقات امروز ملوان و رفتار سهل انگارانه شما در قبال روزهای بد ملوان واقعاً جای هیچگونه توضیحی ندارد و امیدوارم پاسخ مناسبی به سوالات افکار عمومی که این تیم را جزئی از زندگی و وجود خود میدانند داشت باشید . شاید اشکال کار اینجاست که برخی از اعضا محترم هیات مدیره هیچگونه قرابتی با فوتبال نداشته و همین دور بودن از فوتبال باعث شده در قبال اینگونه تصمیمات راهکاری نداشته و با سکوت خود به ادامه این شرایط بد دامن بزنند . امیدوارم این بار هیات مدیره محترم و همچنین مدیرعامل این تیم پس از نهمین بازی بدون برد ملوان و چسبیدنش به منطقه خطر پاسخی قانع کننده و منطقی به ادامه حمایتشان از شرایط فعلی داشته باشند و هواداران معترض به این شرایط ( که البته به زعم ایشان کمتر از انگشتان دو دست هستند !!! ) را آگاه سازند که چه برنامه ای برای حفظ تیم دارند وچگونه این تیم را در لیگ برتر نگاه خواهند داشت . آقایان هیات مدیره ! آقایان مسئول ! دوستان انزلیچی !! شما در برابر همه این نگاه های نگران مسئولید لطفاً همین امروز ملاحظات را کنار بگذارید و طرحی نو در اندازید که فردا خیلی دیر است .

 

رضا مظلوم

ملوان کلاب.نت – www.MalavanClub.Net