مدیرعامل ملوان گفت: فقط هواداران ملوان ناراضی نیستند؛ تماشاگران تیم صدرنشین استقلال هم از تیمشان راضی نیستند.   مسعود رضائیان […]

مدیرعامل ملوان گفت: فقط هواداران ملوان ناراضی نیستند؛ تماشاگران تیم صدرنشین استقلال هم از تیمشان راضی نیستند.

 

مسعود رضائیان در گفت و گو با کاپ، درباره آخرین وضعیت تیم ملوان اظهار داشت: این هفته بازی سختی را برابر تیم گسترش فولاد خواهیم داشت. متاسفانه بدترین حالت ممکن در این دو هفته رخ داده است و تمام تیم های پایین جدولی بازی های خود را با موفقیت پشت سر گذاشتند. اگر قانون احتمالات را در نظر بگیریم ممکن بود ۱۰ حالت رخ بدهد اما بدترین اتفاق برای ما حادث شد.

 

وی درباره عملکرد تیم ملوان مقابل نفت تهران خاطرنشان کرد: وقتی نیم فصل دوم آغاز می شود تیم ها کمی محتاط می شوند و نمی خواهند به راحتی امتیاز از دست بدهند. به همین دلیل احتمال مساوی بیشتر می شود. اگر دقت کنید در خیلی از بازی های این چندهفته هم مانند بازی سایپا و استقلال خوزستان تیم برنده در لحظات پایانی مشخص شد.

 

بازیکنان حدود ۲۰% دریافتی داشته اند

 

مدیرعامل ملوان درباره آخرین وضعیت مالی این تیم اذعان داشت: خوشبختانه هفته گذشته و قبل از بازی با نفت مقدار قابل توجهی از قرارداد بازیکنان پرداخت شد. نمی توانم به صورت دقیق بگویم چند درصد پرداخت کردیم اما در حدود ۲۰ درصد به هر بازیکن تا به الان پرداخت شده است.

 

اشتباهات داوری ۸ امتیاز از ملوان گرفته است

 

وی درباره مشکلات داوری که در این هفته ها گریبانگیر تیم ملوان شده است گفت: اگر یادتان باشد ابتدای فصل پرسپولیس هم با مشکلات داوری دست و پنجه نرم می کرد. اما چون این تیم در چشم بود و توجه همه را به خود جلب می کرد بعد از مدتی شرایط برایش عادی شد. از طرفی تیم ما اگر آمار بگیرید در راس همه تیم هایی است که اشتباهات داوری به آنها ضربه زده است. نمی خواهم به داور خاصی اشاره کنم و هیچ وقت هم این کار را نکرده ام اما باید قبول کنیم سوت های ضعیف بسیار علیه تیم ما کار کرده اند. طبق آن چیزی که ما حساب کرده ایم حدود ۸ امتیاز از ما بابت مشکلات داوری سلب شده است که اگر آن امتیازات الان در حساب ما بود ملوان ۲۸ امتیازه بود و برای کسب سهمیه می جنگید و هیچ مشکلی هم وجود نداشت.

 

با ادبیات محترمانه در فوتبال ایران به جایی نمی رسیم

 

وی در ادامه افزود: باز هم می گویم قصد متهم کردن کسی را ندارم اما حرف ما این است که شک داریم اصلا چه خوب می شود اگر مسئولان فدراسیون و سازمان لیگ خودشان بیایند و جدولی درست کنند و حساب کنند و ببینند تیم های لیگ برتری چند امتیاز از اشتباهات داوری سود بردند و چند امتیاز ضرر کرده اند. قاعدتا باید فاصله کم باشد اما اگر مشاهده کردند تیمی یا خیلی سود برده یا خیلی ضرر کرده است باید به دنبال دلیلش باشند. من همچنان همان اعتقاد گذشته ام را دارم که باید این قدر خوب باشیم تا مشکلات داوری نتواند شما را از رسیدن به هدف تان باز دارد اما در فوتبال ما با این نوع ادبیات محترمانه کار به جایی نمی رسد. هرچقدر فشار بیاورید و متهم کنید زودتر به نتیجه می رسید. باید آدمی را بیاوریم تا داور از او معذرتخواهی کند. وگرنه اگر مثل ما مظلوم باشید همین مشکلات برایتان به وجود می آید.

 

ثابت کنند سوتها علیه ملوان نیست وگرنه به رییس جمهور نامه می زنیم

 

رضائیان درباره ادعای اصفهانیان مبنی بر اینکه ملوانی ها برای اثبات تبانی باید دلیل بیاورند، تصریح کرد: جواب آقای اصفهانیان را با برهان خلف می دهم. ما می گوییم سوت ها علیه ملوان طبیعی نیست و از نورم استاندارد خارج شده است. حالا دوستان می گویند این طور نیست. بیایند و ثابت کنند. ما گفته ایم اگر نتوانند مشکلات را حل کنند به مجلس و رئیس جمهور نامه خواهیم زد و هنوز هم سر حرف خود هستیم.

 

وی در پاسخ به این سوال که آیا حرکت انتحاری آنها مبنی بر کناره گیری از لیگ برتر به خاطر رفتن مهدی شریفی از ملوان به تراکتور سودی را برایشان حاصل کرد، گفت: ما همچنان به قول دوستان زنده هستیم و روی آن حساب کرده ایم. آنها تضمین داده اند که سال آینده در این رابطه به ملوان کمک می کنند.

 

هواداران ملوان هم مثل استقلال ناراضی هستند

 

رضائیان درباره نارضایتی هواداران ملوان از نتایج کسب شده این تیم بیان داشت: استقلال تهران هم اکنون صدرنشین جدول است. آیا هواداران این تیم از آنها راضی هستند؟ خیر. این طور نیست. در تیم ما هم به همین شکل است. هواداران از نتایج کسب شده راضی نیستند و مدیریت و بازیکنان و سرمربی را مقصر می دانند اما آنها باید بدانند در سختی هم باید کنار تیم شان باشند. آنها باید به این موضوع توجه داشته باشند که دوست داشتن صرف کافی نیست. ما مشکلات عدیده مالی داریم و هیچ کس به ما کمک نمی کند. با این حساب اگر اشتباهات داوری نبود الان برای کسب سهمیه آسیا می جنگیدیم و همه از ما راضی بودند. حالا هم مطمئن باشید ملوان در انتهای فصل رتبه تک رقمی خواهد گرفت.

 

بازیکن خارجی با فیلم و سی دی نمی خواستیم

 

وی درباره علت عدم جذب بازیکن خارجی اظهار داشت:قرار بود آخرین سهمیه خود را با یک بازیکن خارجی پر کنیم اما این اتفاق به دلایلی نیفتاد. اول اینکه ما سقف گذاشته بودیم که بیش از ۴۰ الی ۵۰ هزار دلار پول نخواهیم داد. دوم اینکه همین پول هم به صورت کامل به بازیکن نمی دادیم. ۵۰ درصد به صورت نقد داده می شد و مابقی با توجه به عملکرد آن بازیکن به او تعلق می گرفت. سوم اینکه ما به مدیربرنامه های این بازیکنان گفته بودیم که باید چند روز برای تست دادن بیایند و اگر قبول شدند با آنها قرارداد می بندیم و روی سی دی و فیلم بازیکن جذب نخواهیم کرد و چهارم این بود که بازیکن موردنظر زمانی که برای دادن تست به اینجا می آمد هزینه سفر و رفت و آمد و خورد و خوراکش با مدیربرنامه اش بود. اگر ما از او راضی بودیم و قرارداد بستیم آن پول را می دادیم وگرنه هزینه ای را بر عهده نمی گرفتیم. همه این مسائل کنار هم باعث شد خیلی ها کنار بکشند و نیایند. به هر حال باید ما هم شرایط را می سنجیدیم. اگر آن بازیکن خارجی که می خواست به تیم ما بیاید امثال شیمبا، ادینیو و یا آندو بود نیازی به تست گرفتن نبود اما وقتی بازیکنی قرار است بیاید که شما او را نمی شناسید باید قبل از بستن قرارداد او را تست کنید.

 

اولادی هم بازیکن خارجی است

 

مدیرعامل ملوان درباره جذب مهرداد اولادی علیرغم مخالفت های اولیه خودش گفت:بعد ازاینکه آمدن بازیکن خارجی منتفی شد روی مهرداد اولادی تمرکز کردیم. حالا او قرار است تمام مشکلات ما را حل کند. یعنی هم از خارج به اردوی ما ملحق خواهد شد هم قرار است از او تست گرفته شود و هم اینکه پولی که او دریافت می کند با توجه به عملکردش خواهد بود. با این حساب ما یک بازیکن خارجی گرفتیم. البته او قرار است طی چند روز آینده در تمرینات حاضر شود.

 

حرف های حافظی از روی ضربه ای است که به سرش خورده

 

رضائیان در پایان درباره صحبت های فرزاد حافظی سرمربی نفت مسجدسلیمان علیه او تاکید کرد: من از شدت ضربه وارده به حافظی مطلع نیستم اما می دانم که با لوله به سر او ضربه زدند. احتمالا شدت ضربه به حدی بوده که او این حرف ها را علیه من زده است. شاید هم تاثیر قرص هایی است که خورده اما در جواب صحبت های او باید بگویم من قبل از اینکه من هم بیایمسیستم فعلی در فوتبال مسجدسلیمان وجود داشت و برخی بودند که می خواستند خودشان مربی بیاورند و ببرند. ۷،۸ مربی اخیر نفت مسجدسلیمان هم به خاطر همین افراد مخالف از آنجا رفتند یا فرار کردند. از زوران، داریوش یزدی، مجید باقری نیا تا بهروز مکوندی که در زمان من به این تیم آمدند شامل این اتفاق شدند. جالب است بدانید سیاوش بختیاری زاده باانگیزه هم برای دورشدن از این افراد تمرینات تیم شان را به اهواز آورد اما باز هم تا در خانه اش رفتند. کورش موسوی سرمربی سابق فولاد نوین که بسیار هم بااخلاق است فقط دو، سه روز آنجا دوام آورد و سپس فرار کرد. این افراد را همه می شناسند ولی نمی دانم برای چه به من و هواداران از این تهمت ها می زنند. یکی از افتخاراتم حضور در تیم نفت مسجدسلیمان بود و همیشه مردم فوتبالدوست این شهر را دوست دارم. در ضمن فرزاد حافظی را هم دوست دارم و برایش آرزوی سلامتی می کنم.