اختصاصی – ۱۷ بهمن قطعا برای ملوانی ها روز خاصی است !   به گزارش پایگاه اینترنتی هواداران ملوان “ملوان […]

اختصاصی – ۱۷ بهمن قطعا برای ملوانی ها روز خاصی است !

 

به گزارش پایگاه اینترنتی هواداران ملوان “ملوان کلاب” ، ۱۷ بهمن ۹۳ روز خاصی برای ملوانی هاست ، روزهای سیاهی که ملوان در انتهای جدول فاصله ی زیادی با رقبایش برای ماندن در رقابتهای لیگ برتر داشت ، روزی که دست خدا ملوان را در جدول لیگ نگاه داشت !

 

توضیح اضافه لازم نیست ، ملوان بعد از ۱۵ هفته دوباره به پرسپولیس رسیده بود که اولین و آخرین بردش در لیگ مقابل همین تیم به دست آمده بود حالا در هفته هجدهم مجدداً مقابل این تیم قرار گرفته بود و با تک گل کاپیتان پژمان نوری داشت طعم یک پیروزی دیگر و امیدواری اندک به ادامه ی رقابتها را می چشید که در دقیقه ۸۷ ایمان صادقی با انجام پنالتی از درون دروازه اخراج شد و دنیا را به روی سر انزلیچی ها خراب کرد ! حال ملوان مانده بود و نیمکتی که تعویض هایش را انجام داده و مازیاری که پیراهن و دستکشهای ایمان را گرفته تا درون دروازه بایستد ! گابریل چپ پا و تکنیکی پنالتی را زد و مازیار زارع “دست خدا” را برای انزلیچی ها معنا کرد …

 

شاید اگر آن روز “دست خدا” نبود و آن پیروزی شگفت انگیز و پایکوبی انزلیچی ها از خود آزادی تا انزلی و آن بمب روحیه ی عجیب و غریب ، ۴ پیروزی متوالی هم کسب نمی شد و امروز این میراث ارزشمند و تنها نماینده ی شمال ایران هنوز در سطح اول فوتبال ایران حضور نداشت .

 

حتما تمام فوتبالی های دنیا گل دیگو مارادونا در مرحله یک-چهارم نهایی جام جهانی ۱۹۸۶ را “دست خدا” می دانند ، اما امروز این واژه برای ملوانی ها و انزلیچی ها معنای متفاوتی دارد :

 

 

 

میثم شاهین

ملوان کلاب.نت – www.MalavanClub.Net