رئیس کمیته داوران گفت: متاسفانه داور بازی ملوان و نفت در این دیدار مرتکب اشتباه شد. فریدون اصفهانیان در گفت […]

رئیس کمیته داوران گفت: متاسفانه داور بازی ملوان و نفت در این دیدار مرتکب اشتباه شد.

فریدون اصفهانیان در گفت و گو با کاپ، درباره  صحنه مشکوک به خطای پنالتی در محوطه جریمه تیم نفت در بازی هفته نوزدهم لیگ برتر اظهار داشت: در گزارش ناظر داوری این موضوع به اطلاع ما رسیدخ بود و عنوان شده بود که داور مرتکب اشتباه شده و یک ضربه خطای پنالتی به سود ملوان را نادیده گرفته است.

وی افزود: امروز با بررسی این گزارش و تماشای صحنه خطا متوجه شدیم که داور در صحنه موردنظر به اشتباه تصمیم گیری کرده و تیم ملوان از این نظر متضرر شده است. البته اشتباه فقط منحصر به داوران نیست و گاها پیش می آید که بازیکنان هم در محوطه جریمه خودی مرتکب اشتباه می شوند و یا اینکه مقابل دروازه حریف توپ را به بیرون می زنند. البته این حرف ها برای توجیه نیست و فقط برای این است که گفته شود بعضا داوران هم مرتکب اشتباه می شوند.

رئیس کمیته داوران ادامه داد: بهتر وبد این اتفاق نمی افتاد. اما حالا باید تلاش کنیم تا از این پس شاهد چنین اشتباهاتی در امر داوری نباشیم. می دانیم که در نیم فصل دوم امتیازات برای تیم ها حساس تر است. در رابطه با این موضوع هم طبق گزارش ناظر با داور این دیدار رفتار خواهد شد.

اصفهانیان در این باره که باشگاه ملوان معتقد است تا اینجای فصل چهار خطای پنالتی دیگر هم برایشان گرفته نشده گفت: خیلی از تیم ها چنین مسائلی را مطرح می کنند اما خیلی ها هم نمی گویند برخی اشتباهات به سود آنها بوده. به هر حال ما بای سعی کنیم از این پس ترتیبی دهیم تا شاهد قضاوت های خوب داوران هم باشیم.

وی همچنین در این باره که چرا در هفته های هجدهم و نوزدهم به علیرضا فغانی قضاوت هیچ دیداری سپرده نشده گفت: هر زمانی نیاز باشد از وجود علیرضا فغانی در مسابقات استفاده خواهد شد. خوشبختانه داوران جوان و با انگیزه ای داریم که در حال استفاده کردن از همه آنها هستیم.

اصفهانیان در پاسخ به این سوال که آیا قضاوت نکردن فغانی به منظور کاهش ضریب اشتباهات او برای خدشه دار نشدن وجهه بین المللی اش جهت حضور در مسابقات جام جهانی است گفت: اصلا چنین چیزی نیست. کمیته داوران فیفا اصلا به مسابقات داخلی کاری ندارد. مگر فغانی در این فصل و آخر فصل پیش اشتباه نداشت. پس چطور فینال جام ملت های آسیا و فینال جام باشگاه های جهان را سوت زد. بازی های داخلی مدنظر فیفا نیست و آنها بیشتر به بازی های بین المللی توجه می کنند.