بالاخره مجمع عمومی باشگاه برگزار شد و مقرر شد تیمی که برای برگزاری اردوی آماده سازی به کیش رفته بود […]

بالاخره مجمع عمومی باشگاه برگزار شد و مقرر شد تیمی که برای برگزاری اردوی آماده سازی به کیش رفته بود به فعالیت خود در لیگ برتر ادامه داده و خیال مشوّش هواداران بی شمارش را نسبت به ادامه حضور خویش آسوده سازد !!! البته این تمام دستاورد جلسه فوق الذکر نبود و بخشی از مشکلات باشگاه نیز در آن دیدار به سمع و نظر عزیزان رسیده و در نهایت مقرر گردید سایتهایی که با نام برند ملوان مشغول به فعالیت هستند یا تابع باشگاه شده و یا از طریق مراجع قانونی مجبور به عدم استفاده از این نام شوند !

از اینکه دوستان عزیزمان قصد دارند تنها ایراد موجود در باشگاه که همان استفاده از نام ملوان در سایتهای هواداری است را مرتفع سازند بسیار مسروریم ! به هر حال کلنگ اولیه بنای جدید ملوان باید از جایی شروع میشد و کجا بهتر از سایتهایی که هر ساله بدون هیچ چشمداشتی برای کمک به ملوان قدم پیش گذاشته اند ؟ کجا بهتر از سایتی که کلی هم مخاطب داشته و در همه حال یار و یاور تیم بوده است !؟ شاید فکر کرده اید با اینکار زهر چشمی هم از کل هواداران گرفته و هم قدرت خود را به رخ آنان میکشید ! شاید دوستانی که استفاده از برند ملوان توسط سایتهای هوادارای را غیرمجاز تشخیص داده اند یادشان رفته است که با پیراهن ملوان عکس تبلیغاتی میگرفتند و آن لباس پاک را تا فرط پارگی به سمت خود میکشیدند ؟! اگر قصد دارید پرمخاطب ترین سایت ورزشی شمال کشور و حرفه ای ترین سایت هواداری لیگ برتر را اینگونه مطیع یا نهایتاً تعطیل کنید مطمئناً راه درستی را در پیش نگرفته اید چراکه این سایت هواداری مشروعیت خود را از کاربران بی شمار خود گرفته و به عشقی که آنان نثارش کرده اند زنده مانده است . هر چه بوده عشق بوده و عشق هم خواهد بود . نه ریالی از این سایت نفع برده ایم ( که نگهداری و به روز رسانی آن مستلزم صرف وقت و هزینه ای قابل توجه نیز هست ) و نه سری خم کردیم که به واسطه آن گوشه چشمی جلب کنیم ! نه به تهدیدهای مکرر و شکایت و دادگاه از مسیر پاک و ساده مان دست کشیدیم و نه با بوی کباب این و آن مست شدیم ! شاید اشتباه از خودمان بود که روزی که هوادار را به « واقعی و غیر واقعی » تقسیم کردید ، روزی که پیشکسوتمان به هوادار معترض لقب « باج گیر » را داد ، روزی که فعالین فضای مجازی را « حاشیه ساز » نامیدید ، روزی که درب محل تمرین را به روی هوادار بستید و … به خاطر حرمت لباس سپید ملوان سکوت کردیم و به حاشیه نرفتن تیم فکر کردیم . شاید ایراد از ما بود که سکوت کردیم تا اینگونه در ذهن دوستان متبادر شود که « حلقه ای بر گردنم افکنده دوست ، میکشد آنجا که خاطر خواه اوست » که نه شما دوستی خود را ثابت کردید و نه ما خاطر خواه سیاست تک صدای شماییم !!

ما هواداریم و نه کارمند شما ! روزهای خوب داشته ایم ، روزهای بد هم داشته ایم . کار افتخار آمیز کرده ایم ، اشتباه هم داشته ایم . نه سفیدیم نه سیاه ، خاکستری هستیم مثل همه شما اما اجازه نمیدهیم دوستانی که در اداره مجموعه خود به مشکل برخورده اند علاج آن را در شکستن قلم کسانی که مشکلات را منعکس میکنندبیابند که این جز فرار از مشکلات و پاک کردن صورت مساله چیز دیگری نیست . ای کاش نگاهی به تیمهای پرهوادار می انداختید و میدیدید تیمهایی مثل پرسپولیس و استقلال و تراکتور سازی چند سایت هواداری دارند و نوع نگاهشان به این سایتها چگونه است . اگر خود را عاری از اشتباه نمیدانید و بدنبال یادگیری هستید بد نیست نیم نگاهی به این باشگاه ها داشته باشید تا بیش از پیش به مفهوم هوادار و نه کارمند پی ببرید . ای کاش به جای اتکای به مشاورانتان که فعلاً تصمیم گیرندگان ملوانند ساعتی هم با همین فعالین فضای مجازی وقت میگذاشتید که بدانید شرایط چیست و اوضاع چگونه پیش میرود .

به هر حال آمدیم تا بگوییم راهی که در پیش گرفته اید و سیاست تک صدایی که اتخاذ کرده اید گره ای از مشکلات عدیده ملوان نخواهند گشود . سال ۱۳۸۹ به همت یکی از عزیزان فیلتر شدیم و در همان ایام پربازدیدترین روزهای حیات سایت را تجربه کردیم . این اتفاق نامیمون جدید را هم به فال نیک گرفته و به امید روزهای خوب در کنار هواداران خویش میمانیم و برای موفقیت تیممان دعا میکنیم . به هیچ وجه هم دلیلی برای تقدیم سایتی که سالهاست ما و هواداران برای شکل گیری اش زحمت کشیده ایم به شما که به هوادار و سایت هوادارای به دیده همراه نگاه نمیکنید نداشته و نخواهیم داشت و این خواسته را توهینی به خود تلقی میکنیم . تا امروز با قدرت بوده ایم و با قدرت هم ادامه خواهیم داد چه با اسم ملوان و چه بدون آن . شاید خوبیِ این اتفاق در این باشد که بدانیم دوستانی که در کنارمان بوده اند امروز در کدام نقش این قصه قرار خواهند گرفت و عزیزانی که توقع حمایت سایت را داشتند و به هنگام مصاحبه ها به یاد ما می افتادند امروز چه خواهند کرد ! به هر حال نامها می آیند و می روند همانطور که تا قبل از این آمدند و رفتند و آنچه بجا ماند و خواهد ماند هوادار است و آنانی که با هوادار مانده اند .

در پایان خدمت همه کاربران و مخاطبین سایت هم معروضیم برای ادامه حیات سایت و به لطف و مدد دوستان مجبور به تغییر و انتخاب نام سایت میباشیم لذا از همه عزیزان تقاضامندیم هرگونه پیشنهادی در این راستا دارند و هر نام مناسبی که به ذهنشان میرسد را عنوان نموده تا با همفکری و همراهی همدیگر نامی در خور این سایت و هوادارنش انتخاب نماییم تا ببینیم آقایان این بار چه بهانه ای برای مشکلات ملوان خواهند یافت !

از حادثه لرزند به خود قصرنشینان / ما خانه به دوشان غم سیلاب نداریم

 

ما هوای ملوان را داریم …

ملوان کلاب.نت – www.MalavanClub.Net