دبیر کل فدراسیون فوتبال در مورد کناره گیری تیم فوتبال ملوان بندر انزلی از لیگ برتر گفت: ملوان یک باشگاه […]

دبیر کل فدراسیون فوتبال در مورد کناره گیری تیم فوتبال ملوان بندر انزلی از لیگ برتر گفت: ملوان یک باشگاه ارزشمند و خاستگاه فوتبال مردم شمال کشور است و وظیفه داریم از این تیم حمایت کنیم.

 

به گزارش خبرنگار ایرنا ، علیرضا اسدی امروز ( یکشنبه ) و بعد از نشست اکادمی فوتبال در جمع خبرنگاران گفت: باشگاه های فوتبال از جمله تیم فوتبال ملوان مشکلات فراوانی دارند و تا جایی که ما به عنوان فدراسیون اجازه داشته باشیم و دخالت در امور باشگاه ها نباشد به آنها کمک می کنیم.

وی در پاسخ به سوالی در مورد اینکه وی و کفاوشیان هر دو نامزد ریاست فدراسیون فوتبال می شوند یا نه گفت: به کفاشیان که نامزد ریاست شده ، تبریک می گویم اما در مورد خودم تنها باید بگویم که در حال حاضر برای سایر افراد دعا می کنم.

اسدی در مورد واکنش ایران به اظهار نظر مقامات فوتبالی عربستان مبنی بر اینکه قصد دارد دیدارهای تیم های خود را با تیم ایرانی در یک کشور ثالث برگزار کند، اظهار داشت: ما در این خصوص سکوت کرده ایم و سکوتی که دلیل عقلانیت باشد خوب است . اینکه بخواهیم بدون فکر و عقل مباحث غیر منطقی را مطرح کنیم ، درست نیست زیرا باید واکنش صحیحی داشته باشیم.

دبیر کل فدارسیون فوتبال با بیان این که هر کشور حق دارد نظر خود را داشته باشد ، گفت: در این مورد نظر من این است که برآیندی که از ناتوانی های عربستان در حوزه های دیگر از جمله حوزه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی وجود دارد در فوتبال تخلیه شده است.

اسدی خاطرنشان کرد: پیام ذات فوتبال دوستی ملت هاست و تمام کشورها باید این موضوع را رعایت کنند.تا زمانی که مسئله درخواست عربستان به طور رسمی اعلام نشده ، ما واکنشی نخواهیم داشت زیرا دلیلی ندارد به موضوعی که هنوز به شکل رسمی عنوان نشده است ، واکنش نشان دهیم.

اسدی افزود: اگر کنفدراسیون فوتبال آسیا یا فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا ) نظری در مورد برگزاری دیدارها در کشور ثالث داشته باشند در آن زمان نظر خود را اعلام خواهیم کرد و ساکت نخواهیم ماند.

دبیرکل فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: ما در هیچ یک از حوزه ها اعم از فوتبال عقب نشینی نخواهیم داشت و در زمان مقرر نظر خود را اعلام می کنیم اما لازم نیست در حال حاضر مسئله ای را بیان کنیم زیرا موضوعات حساسی هستند و به اقتضای منافع ملی ، مواضع خود را دنبال و اعلام خواهیم کرد.

اسدی در مورد «بدون قرارداد بودن محمد خاکپور به عنوان سرمربی تیم فوتبال المپیک »گفت: موضوع قرارداد خاکپور برای امروز یا دیروز نیست بلکه یک سالی می شود که وجود دارد و باید زودتر ازاینها حل می شد.

اسدی در مورد برگزاری مجمع فوتبال در روز چهارشنبه و حاشیه های اطراف آن خاطرنشان کرد: اگر فردی نظر اصلاحی داشته باشد آیا به آن «بزن بزن» می گویند، اگر خیلی دوست دارید که این اتفاقات رخ دهد باید بدانید که نظرات مختلف در فوتبال مهم است و ما سعی داریم در فضایی سالم نظرات مطرح شده و در پایان درباره یک موضوع رای گیری کنیم تا آن تصویب یا رد شود.

اسدی همچنین در خصوص نشست امورز آکادمی فوتبال اظهار داشت: در گذشته تحصیلات بازیکنان بیشتر از امروز بود.موضوع آموزش جدی تر گرفته می شد ولی امروز متاسفانه این گونه نیست.