اختصاصی – پاشنکو بالاخره رفتنی شد ! عصر دیروز پس از کش و قوسهای فراوانی که بر سر رفتن و […]

اختصاصی – پاشنکو بالاخره رفتنی شد ! عصر دیروز پس از کش و قوسهای فراوانی که بر سر رفتن و ماندن پاشنکو و پرداخت طلب وی بوجود آمده بود در نهایت به رفتن پاشنکو منتج شد تا باز هم ملوان و سرگئی در نیمه راه از هم جدا شوند . ای کاش این شهر جای بهتری برای زندگی بود تا برای کوچکترین مسائل مالیِ تیم لیگ برتری اش که نماینده فوتبال شمال کشور محسوب میشود کاسه چه کنم چه کنم به دست نگیرد !

امروزه شرایط ملوان به جایی رسیده است که گویی باشگاه منتظر اعلام جدایی بازیکنان گران قیمت خود مانده است تا با اشارتی برگه فسخ قرارداد آنها را تحویل داده و شر پرداخت هزینه قرارداد آنها را از سر خود باز کرده و سر و سامانی به وضعیت بغرنج و اسف بار مالی خود بدهد . اینکه چگونه تیمی چون ملوان در شهری با این پتانسیل و امکانات باید لنگ جزئی ترین مسائل مالی باشد نیاز به بررسی و واکاوی دقیقتری دارد که هرچند در این زمان و در آستانه دیدار با استقلال تهران فرصت مناسبی برای باز کردن این موضوع محسوب نمیشود اما در اولین فرصت میبایست به این موضوع پرداخت تا مشخص شود چرا کار ملوان بدینجا کشیده است .

بعد از رفتن پاشنکو در لیگ سیزدهم حفاظت از قفس توری تیم ملوان بندرانزلی به ایمان صادقی سپرده شد تا بعنوان گلر اول تیم انجام وظیفه کند و انصافاً ایمان صادقی در ۱۲ دیداری که پس از رفتن پاشنکو پیراهن ملوان را به تن کرد کارنامه قابل قبولی به جای گذاشت و از دید هواداران عملکرد مطلوبی به نمایش گذاشت . گذشته از تلاش و کوششی که ایمان صادقی برای بهتر شدن از خود نشان داد حرفه ای بودن هواداران ملوان و اطمینان به دروازبان جایگزین و مقایسه نکردن صادقی و پاشنکو نیز باعث بالاتر رفتن اعتماد به نفس وی شده بود تا خود را بعنوان مرد شماره یک دروازه ملوان ثابت کرده و در لیگ چهاردهم نیز با ۱۷ بار حضور در ترکیب اصلی آمار قابل قبولی از خود به جای گذارد . به طور قطع همراهی و همیاری هواداران ملوان نقش پررنگی در ایجاد این ذهنیت نزد وی شده بود و نمیتوان تاثیرات تزریق روحیه ای که سکوها به زمین منتقل میشود را ندیده گرفت . امروز پس از گذشت ۲ سال مجدداً شرایطی مشابه آن دوران در ملوان حاکم شده است و بنا بر دلایل قابل درکی که بر همگان روشن و آشکار است پاشنکو تصمیم به جدایی از این تیم و ترک ایران گرفته است و این بار سید حسین حسینی که البته فصل قبل ۱۳ بار بعنوان دروازبان اصلی در ترکیب ملوان حضور داشته و دو دروازبان جوان دیگر یعنی آرمین قویدل و نیما میرزازاد شانس حضور در ترکیب را خواهند داشت . یادآوری آنچه از هوادار انتظار میرود شاید حرف گزافی به شمار آید اما امید آن داریم هواداران ملوان شرایط را برای ادامه کار این سه دروازبان جوان مهیا نموده و با حمایت بی دریغ خود از آنان به ملوان ( که امروز به نظر میرسد جز خدا و هوادار کسی را پشت خود ندارد ! ) کمک نمایند . برای موفقیت سنگربانانِ امروزِ ملوان نیاز به همراهی همه هواداران داریم تا اینان بدانند سایه هیچ دروازبانی روی پست آنان سنگینی نکرده و هواداران آنها را نه بعنوان جایگزین پاشنکو بلکه بعنوان دروازبان شماره یک ملوان قبول کرده اند و این میسر نخواهد شد مگر با همت هوادارانی که به معنای واقعی کلمه « هوای ملوان را دارند » . امید آن داریم این بار نیز به مانند همیشه یار و یاور تیم بوده و تیم مظلوم اما محبوب ملوان را برای رسیدن به آنچه انتظار داریم یاری نمایید .

 

 

رضا مظلوم

ملوان کلاب.نت – www.MalavanClub.Net