دروازه‌بان اهل مولداوی تیم انزلی گفت: باشگاه نه به من پول داد و نه احترام گذاشت و چاره‌ای جز شکایت […]

دروازه‌بان اهل مولداوی تیم انزلی گفت: باشگاه نه به من پول داد و نه احترام گذاشت و چاره‌ای جز شکایت ندارم.

 

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، سرگئی پاشنکو دروازه‌بانی که این فصل هم به ملوان بازگشته بود، به‌دلیل آنکه مطالبات این فصل و همچنین فصول گذشته‌اش را نتوانست دریافت کند، خواهان فسخ قراردادش با ملوان شد. او امروز (پنجشنبه) راهی فدراسیون فوتبال می‌شود تا بار دیگر از باشگاه ملوان شکایت کند.

پاشنکو پیش از ترک انزلی با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، گفت‌وگویی به‌شرح زیر انجام داد:

فارس: در جلسه دیشب با مدیران باشگاه ملوان چه گذشت؟

– اتفاق خاصی نیفتاد. باز هم یک سری قول و وعده داده شد که می‌دانم همه آنها الکی و بی‌مورد است و عملی نمی‌شود. باشگاه هیچ حرکت خاصی نکرد و باز هم به من وعده داد، باشگاه ملوان به من احترام نگذاشت، دستمزد و پولم یک طرف و اینکه احترامم حفظ نشد، طرف دیگر.

فارس: می‌خواهید از ملوان شکایت کنید؟

– بله، روز پنحشبنه به فدراسیون خواهم رفت و از ملوان شکایت می‌کنم. دیگر به هیچ وجه در ملوان نمی‌مانم. من فقط از باشگاه خواستم ۵ هزار دلار به من پول بدهم و دوست داشتم مقابل استقلال هم بازی کنم و بعد از ایران بروم، اما باشگاه همین مبلغ اندک را هم به من پرداخت نکرد و فقط وعده و وعید شنیدم.

فارس:‌ چند درصد از مبلغ قراردادتان را دریافت کرده‌اید؟

– در نیم‌فصل اول فقط ۱۸ درصد از مبلغ قرار داد به من پرداخت شده است و من حاضر بودم ۳۲ درصد دیگر از مبلغ قراردادم را هم بگیرم و در ملوان بمانم. البته این مبلغ حدود ۱۵۰ میلیون تومان می‌شد که من به باشگاه گفتم فقط ۵ هزار دلار به من پول بدهید، اما این کار را هم نکردند، بنابراین من پنجشنبه شب از ایران می‌روم و ساعت ۳ بامداد بلیت برای پرواز دارم.

فارس: یعنی باشگاه نتوانست ۵ هزار دلار هم به شما پرداخت کند؟

– خیر، من بابت سال‌های گذشته هم از ملوان طلبکار بودم و به فیفا شکایت کرده‌ام که نامه‌اش هم در هفته‌های گذشته به باشگاه ملوان آمد. طبق رأی فیفا باید ۱۲۰ هزار دلار باشگاه ملوان به من پرداخت می‌کرد. با این حال من به ملوان گفتم اگر ۶۰ هزار دلار به من نقد بدهند، ۶۰ هزار دلار دیگر به آنها تخفیف می‌دهم که این کار را نکردند و حالا دیگر هزار تومان هم به باشگاه ملوان تخفیف نخواهم داد.

فارس: اما شما ظاهرا باشگاه ملوان را دوست داشتید که با این تیم قرارداد بستید.

– بله، من مردم ایران و به‌خصوص مردم انزلی را خیلی دوست دارم و با وجود آنکه پیشنهاد‌های خوبی از باشگاه‌های دیگر داشتم،‌ اما با ملوان قرارداد امضا کردم. چون مردم انزلی و هواداران ملوان را خیلی دوست دارم و آنها همیشه در خاطر من خواهند ماند. من بارها گفته بودم در ایران به جز ملوان در تیم دیگری بازی نمی‌کنم، اما اکنون باید از هواداران ملوان عذرخواهی کنم، زیرا باشگاه نه تنها پول من را نداد، بلکه به من احترام هم نگذاشت.

فارس: در ابتدای فصل از پرسپولیس هم پیشنهاد داشتید و با این باشگاه مذاکره کردید؟

– نه، من با پرسپولیس مذاکره نکردم، برای کار دیگری به آنجا رفته بودم، اما پیشنهاد‌های خوبی از سایر باشگاه‌ها داشتم.

فارس: ممکن است در لیگ ایران و با باشگاه‌های دیگر در نیم‌فصل دوم قرارداد ببندید؟

– یک چیز را باید بگویم. اینکه مردم ایران را دوست دارم. من در ایران زندگی خوبی داشتم و همواره مردم ایران با من با مهربانی رفتار کردند. لیگ برتر ایران را دوست دارم و امیدوارم دوباره در لیگ برتر ایران بازی کنم.