سردار موسی کمالی جانشین اداره سرمایه های انسانی ستاد کل نیرو های مسلح توضیحاتی درمورد سربازانی که کارت معافیت جعلی […]

سردار موسی کمالی جانشین اداره سرمایه های انسانی ستاد کل نیرو های مسلح توضیحاتی درمورد سربازانی که کارت معافیت جعلی دارند داد.

 

 

به گزارش “ورزش سه”، سردار کمالی درمورد اینکه گفته می شود سربازانی که کارت معافیت جعلی دارند باید ۲۷ ماه خدمت کنند می گوید: درمورد این ۲۷ ماه خدمت باید بگویم این موضوع مشمول کسانی می شود که غیبت می کنند که اگر تا ۶ ماه باشد سه ماه اضافه خدمت می خوردند و اگر بیش از ۶ ماه باشد یکسال اضافه خدمت می خورند‌‌ . ‌چون این افراد از کارت جعلی استفاده کرده اند طبق قانون به آن ها ۶ ماه اضافه خدمت تعلق می گیرد بنابراین آن ها جریمه نشده اند و این یک قانون است و طبق قانون   مدت خدمت این بازیکنان  ،زمانی که اعزام شده اند ۲۷ ماه بوده است.

او در همین باره ادامه داد: در اینجا دو بحث وجود دارد  یکی اینکه بازیکنی که  خدمت دارد  این کسری به سازمان محل خدمتش مطابق با مقررات اعمال می شود نکته بعدی اینکه اگر  این سربازان خوب کار کنند و فرمانده یا مسوولانشان از آن ها راضی باشند تا دو سوم  این ۶ ماه را می توانند ببخشند. البته برخی ها فکر می کنند که این سرباز ها جریمه شده اند درصورتی که این طور نیست و کسانی که غیبت کردند شده به صورت طبیعی ۶ ماه اضافه می خورند.

کمالی درمورد ممنوعیت مصاحبه سرباز ها اینگونه توضیح می دهد: من مصاحبه ای در رسانه ها در این رابطه انجام دادم که بیشتر توضیح می دهم. سرباز ها در هرجایی که باشند نباید درمورد مسائل سربازی صحبت کنند چون این خلاف آیین نامه است و برخورد می شود. نکته دیگر اینکه محل خدمت سربازان ورزشکارهمچون سایر مشمولان وظیفه  توسط سازمان وظیفه عمومی تعیین میشود  وخودشان نمیتوانند باشکاه محل خدمت خودشان راتعیین کنند این کارهاجو سازی وفقط در فضای رسانه ای است وصحت ندارد و در اینده با این گونه جو سازی ها برخورد می شود‌.