ملوان در ادامه کسب نتایج ضعیف و عدم تمرکز بازیکنان به دلیل مشکلات مالی، از سایر رقیبان عقب افتاده و […]

ملوان در ادامه کسب نتایج ضعیف و عدم تمرکز بازیکنان به دلیل مشکلات مالی، از سایر رقیبان عقب افتاده و زنگ خطر برای این تیم ریشه دار به صدا درآمده است.

 

 

به گزارش خبرنگار ایرنا، درحالی که شرایط نامساعد روحی و مالی ملوان روز به روز رو به وخامت می رفت خبر ورود حمید استیلی بعنوان سرمربی جدید ملوان منتشر و سرمربی با اخلاق سابق پرسپولیس با امضاء قراردادی سکان هدایت ملوانان را در لیگ پانزدهم به دست گرفت .

استیلی پیگیری مطالبات بازیکنان و همچنین رفاقت با آنان را در دستور کار خود قرار داد و بازیکنان به رغم فشار عصبی و عدم تمرکز روی تمرینات با این مربی آغاز بکار کرده و در اولین حضور این مربی توانستند با وجود پیش افتادن تیم نفت تهران تا دقیقه ۸۰ بازی باخت را درخانه حریف با تساوی عوض کرده و بدین ترتیب اولین حضور حمید استیلی با کسب یک امتیاز شیرین خارج از خانه همراه شد.

اما این آغاز شیرین به دلیل مشکلات عدیده باشگاه درخصوص موارد مالی و مطالبات بازیکنان کم کم به تلخی گرایید تا جاییکه تیم ملوان در ۱۱ هفته از حضور حمید رضا استیلی بعنوان سرمربی، تنها موفق به کسب ۱۰ امتیاز شد تا در پایان نیم فصل، با ۱۷ امتیاز در رده یازدهم جدول رده بندی قرار گیرد.

استیلی در مدت حضورش در ملوان یک پیروزی، یک تساوی و سه باخت در خارج از خانه و یک پیروزی، دو باخت و سه تساوی خانگی را درکارنامه خود داشته و بدترین کسب نتیجه این مربی دو بازی لیگ برتری و جام حذفی مقابل پرسپولیس تهران بود که از نظر تماشاگران مفتضحانه ترین نتیجه کسب شده از سوی کادرفنی فعلی است که موجب شد در پایان آخرین بازی نیم فصل اول، هواداران با شعارهایی نظیر( نیمکت پرسپولیسی نمی خوایم نمی خوایم) کادر فنی را مورد عنایت خود قرار دهند.

هواداران ملوان نیز که تحت هرشرایط و درهر شهری حامی تیم و روحیه بخش بازیکنان بودند از دو بازی قبل و درپی کسب نتایج ضعیف تیم ملوان صبرشان به سر آمده و با شعارهای حیا کن ، رها کن اعتراض خود را به حمید استیلی و دستیارانش اعلام کردند.

حمید استیلی در کنفرانس خبری پس از تساوی تیمش مقابل تیم ته جدولی سیاه جامگان گفت که از تمامی ظرفیت های موجود در تیم استفاده کرده و بازیکنانش همه کاری را جز گل زدن انجام داده اند و گل زدن هم از وظایف سرمربی نیست .

وی در پاسخ به احساسات تماشاگران و طرفداران تیم، خود را خادم مردم و هواداران خواند اما اظهار می کند که مسئولان باشگاه می بایست درخصوص ماندن و یا رفتن وی تصمیم گیری کنند.

نکته قابل توجه لیگ پانزدهم فوتبال ، تعطیلی بین دونیم فصل است درحالیکه در فواصل بازیهای نیم فصل اول، باشگاه ها دوتعطیلی سه هفته ای و یک تعطیلی دو هفته ای که به گفته کارشناسان به ضرر تیمهای بالای جدولی و به نفع تیمهایی است که فرصت آماده سازی بازیکنان را نداشته اند تجربه کرده و عملا سه تعطیلی نیم فصل داشته اند.

مدیرعامل باشگاه ملوان درگفتگو با خبرنگار ایرنا درخصوص عملکرد این تیم در نیم فصل اول لیگ پانزدهم اظهار کرد: آمار ها بیانگر آن است که ملوان در نیم فصل اول لیگ پانزدهم نسبت به لیگ قبل عملکرد بهتری داشته و فقط در خط حمله، بازیکنان این تیم ضعیف عمل کرده اند.

مسعود رضائیان با اشاره به رشد ۸۰درصدی روند عملکرد تیم نسبت به فصل گذشته افزود:ملوان در بخش دفاع ۳۰درصد بهبود وضعیت داشته و می توان گفت به وضعیت عادی نزدیک تر است و البته باید اذعان کرد عدم وجود بازیکنان آماده درنیم فصل اول و آسیب دیدگی بازیکنان کلیدی خصوصا در پست حمله، ضربه مهلکی بر بدنه این تیم وارد آورد.

وی با بیان اینکه ملوان در نداشتن بازیکنان آماده مقام اول را در رده بندی تیم های لیگ پانزدهم داشته است تصریح کرد: در بخش تامین هزینه ها نیز در سال قبل نسبت به امسال بهترعمل شده و حتی بازیکنان قدیمی تیم نیز اعلام داشتند که سال گذشته پول بهتری دریافت کرده اند.

با تمام این تفاسیر و از آنجایی که سرمربی ملوان اعلام کرده که در جریان نقل و انتقالات نیم فصل به دنبال جذب بازیکن جدید در جهت رفع خلاء های موجود در تیم و قدرتمند سازی ملوان برای حضوری مقتدرانه در نیم فصل دوم و کسب جایگاهی در شان این تیم است باید منتظر ماند و شاهد بود که آیا این امر محقق می شود و مسئولان باشگاه زنگ خطری را که برای ملوان به صدا در آمده چگونه به زنگ پیروزی و شادی هوادارانی که در همه شرایط حامی تیم بوده اند تبدیل خواهند کرد چرا که درصورت سقوط تیم به لیگ پایین تر و هرگونه تعلل، این مسئولان باشگاه هستند که می بایست پاسخگوی افکار عمومی باشند.

باشگاه فرهنگی ورزشی ملوان نیروی دریایی بندر انزلی سال ۱۳۴۸ و فقط در رشته فوتبال، با مربیگری یکی از بازیکنان این تیم تاسیس شد.

بهمن صالح نیا، یکی از معلمان ورزش مدارس انزلی تیم ملوان را با جمعی از شاگردان خود تشکیل داد و طی مدتی کوتاه درحالی پا به عرصه لیگ دسته اول کشور گذاشت که از همان ابتدا با ارائه بازیهای زیبا و کسب نتایج شایسته، توانست توجه همگان را به خود جلب کند.

ملوان تا سال ۸۰ بعنوان بهترین تیم شهرستانی تاریخ لیگ ایران مطرح بود و با کسب سه عنوان قهرمانی در جام حذفی کشور و سه نایب قهرمانی ، صاحب رکوردی قابل توجه در تاریخ فوتبال کشور است.

یکی از خصوصیات بارز تیم ملوان، ظهور مداوم پدیده هاست که موجب می شود این تیم با دیکته کردن قدرتش به حریفان حتی در ضعیف ترین وضعیت خود، انزلی را شهری ستاره ساز درعرصه فوتبال ایران معرفی کند چرا که هر تیم لیگ برتری یک یا دو بازیکن انزلی چی در ترکیب خود دارد.