هستند بازیکنانی که هنوز به سن بازنشستگی نرسیده‌اند ولی فوتبال بازی نمی‌کنند و با تمرینات اختصاصی می‌خواهند دوباره به اوج […]

هستند بازیکنانی که هنوز به سن بازنشستگی نرسیده‌اند ولی فوتبال بازی نمی‌کنند و با تمرینات اختصاصی می‌خواهند دوباره به اوج برگردند. مهرداد اولادی یکی از این بازیکنان است که در سن ۱۶ سالگی در پرسپولیس شکوفا شد و به تیم‌ملی هم رسید ولی در سن ۲۹ سالگی نیم فصل اول را بیرون از میادین بازی سپری کرده است.

هستند بازیکنانی که هنوز به سن بازنشستگی نرسیده‌اند ولی فوتبال بازی نمی‌کنند و با تمرینات اختصاصی می‌خواهند دوباره به اوج برگردند. مهرداد اولادی یکی از این بازیکنان است که در سن ۱۶ سالگی در پرسپولیس شکوفا شد و به تیم‌ملی هم رسید ولی در سن ۲۹ سالگی نیم فصل اول را بیرون از میادین بازی سپری کرده است. گفت‌وگوی نود را با مهاجم سابق پرسپولیس و استقلال بخوانید:
آقا مهرداد از فوتبال خداحافظی کردی؟
مگر چند سالم است که از فوتبال خداحافظی کنم؟
من تازه ۲۹ ساله شده‌ام و فعلا جا دارد تا شش، هفت سال دیگر بازی کنم.
چرا نیم فصل بازی نکردی؟
من اول فصل چند پیشنهاد داشتم ولی شرایط تیم‌ها خوب نبود و بیرون ماندم تا با تمرینات اختصاصی بدنم را آماده کنم و به لیگ برگردم. متاسفانه نیم فصل هم طولانی شده و فعلا دو هفته دیگر باقی مانده است.
امیدوار هستی که مهرداد سابق بشوی؟
چرا نباشم. خیلی از فوتبالیست‌ها تازه ۲۸ سالگی فوتبال را شروع کردند و حتی به تیم‌ملی هم رسیدند. من هم ۲۹ ساله هستم و به افق‌های بالاتر فکر می‌کنم و قطعا آنقدر قوی برمی‌گردم تا هم به تیم‌ملی برسم و هم لژیونر شوم. وقتی یک تصمیم جدی گرفته‌ام پس مطمئن باشید به چیزی که می‌خواهم، خواهم رسید.
قطعا این دفعه در انتخابت هم دقت‌خواهی کرد؟
شک نکنید در انتخابم نیز مثل قبل اشتباه نمی‌کنم و بهترین گزینه را انتخاب خواهم کرد.
در این بی‌مهاجمی لیگ فکر می‌کنی باز هم به درد خیلی از تیم‌ها بخوری؟
من هر تیمی که بروم اول شرایط آن را می‌سنجم و بعد تصمیم می‌گیرم. هنوزم هم می‌توانم مهرداد اولادی سابق شوم. من چون از شانزده سالگی مطرح شدم الان خیلی‌ها فکر می‌کنند چهل ساله هستم.
از این تیم‌هایی که در آنها بازی کردی طلب هم داری؟
من در اکثر تیم‌ها که بودم پایان فصل طلبم را بخشیدم تا رضایت‌نامه بگیریم. از استقلال، نفت و حتی ملوان هم پول نگرفتم.
پرسپولیس چطور؟
من از این تیم ۵۰۰ میلیون طلب دارم که به سال ۹۰ برمی‌گردد.
فکر می‌کنی طلبت را بدهند؟
گفته‌اند می‌دهند و منتظرم کمیته انضباطی رای دهد.
واقعا امیدوار هستی؟
فعلا که خبری نشده و نباید ناامید هم شوم چون قانونی طلب دارم.
ملوان چطور؟
من چند سالی که در ملوان بودم روی هم رفته صد میلیون هم نگرفته‌ام و حدود ۷۰۰ میلیون به این تیم بخشیدم.
انگار بازیکن بخشنده‌ای هستی؟
شرایط طوری پیش می‌رفت که باید این کار را می‌کردم.
ملوان برنمی‌گردی چون این تیم مشکل گلزنی دارد و تو هم کارنامه خوبی در انزلی داری؟
واقعا مردم انزلی همیشه به من لطف داشته‌اند و هنوز هم به یادم هستند ولی تا نیم فصل باید صبر کنم و ببینم کدام تیم شرایط خوبی دارد و می‌شود در آن احیا شد.
لیگ را دنبال می‌کنی؟
نتایج را دنبال می‌کنم ولی بازی‌ها را دنبال نمی‌کنم چون طاقت فوتبال نگاه کردن را ندارم. وقتی بازیکن بیرون باشد و بازی را نگاه کند یک جوری می‌شود و بیشتر حرص می‌خورد تا لذت ببرد.
استقلال و پرسپولیس را چطور می‌بینی؟
حقیقت را بخواهید فقط گفتم نتایج را دنبال می‌کنم و چون خودم را مدیون پرسپولیس می‌دانم فکر می‌کنم این تیم نیم فصل دوم متحول شود و بهتر نتیجه بگیرد. پرسپولیس با خرید یکی – دو بازیکن خودش را به جمع مدعیان اضافه خواهد کرد.
یعنی نمی‌خواهی از استقلال حرف بزنی، بخواهی نخواهی پیراهن این تیم را بر تن کرده‌ای؟
استقلال هم برایم قابل احترام است و تا الان هم خوب نتیجه گرفته است ولی من بیشتر پیگیر بازی‌های پرسپولیس، نفت و حتی ملوان هستم.
از دنیزلی خبر داری؟
اخیرا سرمربی شده و من هم به او تبریک گفتم. دنیزلی تنها مربی‌ام است که همیشه با او در ارتباط هستم و فراموشش نکرده‌ام.
چرا؟
او واقعا بدون در نظر گرفتن مسائل غیرفنی بازیکن را به میدان می‌فرستاد و تنها مربی هم بود که یک ثانیه نیز تعویضم نکرد و در پست غیرتخصصی بهترین بازی‌ها را برایش انجام دادم.
ولی حیف شد در ایران جام نگرفت؟
ببینید چقدر مربی خوبی بود که بدون جام گرفتن هم محبوب بود و الان هم به نیکی از او یاد می‌کنند. شاید یک سری مسائل هم می‌گذاشت او جام هم می‌گرفت.
راستی قرار بود به نساجی بروی؟
نساجی تیم شهرم است و به همه گفته‌ام روزی برای این تیم بازی می‌کنم که به دردشان بخورم. فرقی هم نمی‌کند که لیگ برتر باشد یا دسته اول. باید به کارشان بیایم تا برایشان بازی کنم.
منبع : نود .نت