کریم باقری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص انتخابش به عنوان بهترین هافبک دفاعی تیم ملی کشورمان […]

کریم باقری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص انتخابش به عنوان بهترین هافبک دفاعی تیم ملی کشورمان از بعد از انقلاب که شب گذشته توسط برنامه ۹۰ انجام شد، گفت: من شب گذشته موفق نشدم به صورت کامل برنامه ۹۰ را ببینم چرا که معمولا شب‌ها زود می‌خوابم و به همین دلیل تا آخر برنامه را ندیدم اما مطلع شدم که نظرسنجی انجام شد و توسط رای هواداران فوتبال من به عنوان بهترین هافبک دفاعی تیم ملی انتخاب شدم که این عنوان برای من بسیار جالب بود و دست تک تک مردمی که به من رای دادند را می‌بوسم و از همه تشکر می‌کنم که من را قابل این عنوان دانستند و به من رای دادند.

وی ادامه داد: این رای به قدری برای من جالب بود که حتی باید بگویم از بسیاری از افتخاراتی که به دست آوردم این رای باارزش‌تر است. صمیمانه از مردم فوتبال دوست ایران تشکر می‌کنم و نمی‌دانم چطور باید لطف آنها را پاسخگو باشم.

مربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد اینکه به احتمال فراوان عده‌ای از هواداران استقلال به او رای دادند که توانست رای قاطع به دست آورد، اظهار داشت: همانطور که گفتم دست همه هواداران را می‌بوسم و حتی می‌دانم که این احتمال وجود دارد که استقلالی‌ها هم به من رای داده باشند و آنها هم برای من قابل احترام هستند. من همیشه در فوتبال به گونه‌ای رفتار کرده‌ام که احترام همه هواداران فوتبال را نگه دارم البته نمی‌دانم تا چه حد در این کار موفق بودم اما می‌دانم که فوتبال فراز و نشیب زیاد دارد اما با این حال رای مردم برای من مهم بود و همیشه قضاوت آنها برای من مورد احترام است.

هافبک اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان در پاسخ به این سؤال که نظر شما درباره سایر رقبا در این خصوص چیست، افزود: همه می‌دانند که مرحوم سیروس قایقران مربی من بوده و زحمات زیادی برای من کشیده و از اینکه نام من در کنار اسم مرحوم قایقران قرار گرفت افتخار می‌کنم و سایر بازیکنانی که نام‌شان در این نظرسنجی بود هم روزگاری هم‌بازیان من بودند و همه آنها دوستان خوب من به شمار می‌روند. باید بگویم تک تک این بازیکنان روزهای خوبی برای فوتبال ایران رقم زده‌اند و هر کدام افتخاراتی دارند که کسی دیگری این افتخارات را ندارد. با این همه به نظر من افراد دیگری هم می‌توانستند در این لیست قرار داشته باشند. البته نمی‌دانم ملاک عادل فردوسی‌پور و همکارانش برای انتخاب گزینه‌ها چه بود اما به نظرم افراد دیگری می‌توانستند در این گزینه‌ها باشند.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه گزینه‌ها محدود بود نام برخی از بزرگان فوتبال در این لیست نیامد. به نظر من در این لیست می‌توانستند نام ضیا عربشاهی، حامد کاویانپور، حسین عبدی، رضا نعلچگر، جعفر مختاری‌فر و … را هم قرار می‌دادند. البته شاید همه این افرادی که نام بردم هافبک دفاعی نبودند اما آنها هافبک‌های میانی مقتدری بودند که همه کسانی که فوتبال آنها را دیده‌اند یادشان می‌آید که این افراد چه بازیکنان بزرگی بوده‌اند و چه ویژگی‌های برجسته‌ای داشتند و به نظرم نام آنها در این لیست خالی بود.

باقری درباره دیدار این هفته این تیم مقابل نفت تهران خاطرنشان کرد: خوشبختانه تمرینات خوبی را این روزها پشت سر می‌گذاریم و وضعیت خوبی برای بازی با نفت داریم. ما باید برای اینکه بتوانیم فاصله خودمان را با بالای جدول کم کنیم از بازی‌های آینده امتیازات کاملی بگیریم و امتیاز هدر ندهیم. اینها انتظاراتی است که باید آن را برآورده کنیم.