اگر خاطرتان باشد فصل گذشته نصرت ایراندوست هدایت ملوان را برعهده گرفت اما فرصت به او نداده نشد تا پایان […]

اگر خاطرتان باشد فصل گذشته نصرت ایراندوست هدایت ملوان را برعهده گرفت اما فرصت به او نداده نشد تا پایان لیگ به کارش ادامه دهد و همان نیم فصل اول از این تیم جدا شد . به دلیل نوع تیم بستن و حتی قرارداد ارزان و پایین او هجمه‌هایی بر علیه‌اش صورت گرفت و چند بازیکن تیم نیز مصاحبه‌های عجیب و غریبی در رابطه با او انجام دادند . پس از مدت‌ها ایراندوست که دوست نداشت در این رابطه صحبت کند ، گفت و گویی با نود انجام داده که در زیر می‌خوانید :

۹۰: آقای ایراندوست چه خبر از تیم‌تان ؟

رهپویان رضوانشهر ؟

۹۰: بله ، مگر سرمربی تیم نیستید ؟

من به عنوان مشاور در این تیم کار می‌کردم و الان چون مسوولیتم در آکادمی ملوان زیاد شده ، چندان به این تیم نمی‌رسم .

۹۰: ولی نام شما به عنوان سرمربی اعلام شده ؟

سرمربی حسین ملکی است و من به باشگاه مشاوره می‌دادم و با آن ها همکاری می‌کردم ولی سرمربی نبودم .

۹۰: اوضاع آکادمی چه طور است . از لحاظ مالی که مشکلی ندارید ؟

من نمی‌خواهم وارد مسایل حاشیه‌یی شوم و اگر بحث فنی باشد صحبت می‌کنم . من مدت‌هاست سکوت کرده‌ام و کاری هم به حواشی فوتبال ندارم .

۹۰: آقا ! ما سوال حاشیه‌یی نپرسیدیم و از آکادمی و مشکلات مالی سوال کردیم ، فکر نمی‌کنیم ربطی به حاشیه داشته باشد ؟

به هر حال من در آکادمی کار می‌کنم و دوست ندارم در مورد سایر مسایل صحبت کنم .

۹۰: شما سال گذشته تیم ارزانی را جمع و جور کردید و ظاهراً قرارداد خودتان هم پایین‌ترین مبلغ بود و خیلی بابت آن انتقاد شد اما الان همان بازیکنان ارزان شما ملی‌پوش شده‌‌اند ، از این بابت خوشحال هستید ؟

من وظیفه‌ام بود که برای باشگاه کم ترین هزینه را داشته باشم . من سال‌هاست که برای ملوان کار می‌کنم و الان هم خوشحال هستم امثال کنعانی و پورقاز در تیم‌ملی هستند و محرمی ، رضی‌پور ، زحمتکش و میرزا‌زاده آینده‌های ملوان خواهند بود .

۹۰: خیلی‌ها فکر می‌کنند پورقاز بازیکن جوانی است که به تازگی کشف شده ولی خبر ندارند او ۲۸ ساله است ؟

بله ، او ۲۸ ساله است و سال‌ها در دسته ی اول بازی می‌کرد . من او را از ایرانجوان بوشهر به ملوان آوردم .

۹۰: چه طور او را پیدا کردید ، چون در لیگ یک کار نمی‌کردید ؟

یکی از دوستان معرفی کرد و من هم گفتم باید بیاید تست بدهد که قبول کرد و آمد ملوان و تست داد . البته تنها پنج دقیقه بازی او را دیدم و گفتم تو فوتبالیست خوبی هستی و نیاز به ادامه ی تست نداری . برو از فردا بیا سر تمرین که خوشبختانه بلافاصه باشگاه با او قرارداد بست .

۹۰: با چه مبلغی ؟

پارسال ۵۵ میلیون بود و فکر کنم امسال دور و بر ۲۵۰ یا ۳۰۰ میلیون باشد . دقیق خبر ندارم .

۹۰: بعضی‌ها از همین نفرات تیم شما ایراد گرفتند ، ناراحت نیستید ؟

وقتی ثمره‌اش را می بینم ، ناراحت نیستم و مطمئن باشید در آینده امثال محرمی ، رضی‌پور ، زحمتکش و حتی نیما میرزازاده هم به بازیکنان بزرگی تبدیل خواهند شد . شما اگر بازی اخیر ملوان با پرسپولیس را نگاه کرده باشید ، متوجه می‌شوید وقتی محرمی مصدوم شد و بیرون آمد ، چه قدر در روند بازی تاثیر داشت و ملوان چقدر افت کرد . او آینده ی روشنی دارد .

۹۰: الان اگر بازیکن خوبی ببینید به تیم معرفی خواهید کرد ؟

بازیکن جوان و سن بالا نداریم . اگر خوب باشند ، معرفی خواهم کرد . در همین رهپویان چند بازیکن آینده‌دار وجود دارد که به باشگاه ملوان گفتم آن ها را زیرنظر داشته باشد و فصل آینده جذب‌شان کند .

۹۰: پس متخصص کشف بازیکن سن بالا هم هستید !

(می‌خندد) من پایان رافت را ۳۰ سالگی به ملوان آوردم و آقای پروین بازی‌های او را دید و به پرسپولیس برد که خیلی هم خوب کار کرد و نشان داد استعداد دارد .

۹۰: چرا امثال پورقاز خیلی دیر کشف می‌شوند ؟

متاسفانه به فوتبال ایران چندان توجه نمی‌شود وگرنه ما استعداد زیاد داریم . همین بازی تیم‌ملی با گوام که نمی‌خواهم ارزش کار تیم‌ملی و پیروزی پرگل را پایین بیاورم ، چون گوام در حد لیگ دسته سوم ایران هم نیست ولی کار تیمی تیم‌ملی فوق‌العاده بوده و روی گل اول طارمی ببینید چه همکاری صورت گرفت . اگر واقعاً به جوان‌ها میدان داده شود ، نتیجه خواهند گرفت . البته به مربیان هم حق می‌دهم چون فوتبال ما نتیجه‌گرا شده و مربی نتیجه نگیرد خیلی زود برکنار می‌شود . وقتی مدیران نتیجه‌گرا باشند ، استعدادها هم چندان کشف نمی‌شوند .

۹۰: از قرارداد‌های ارزان شما خیلی ایراد گرفته شد ولی الان از قراردادهای بالای تیم ایراد گرفته شده است . در رابطه با قرارداد ۱۵۰ میلیونی‌تان صحبت می‌کنید ؟

قرارداد من سفید بود و حتی خیلی‌ها گفتند این کار را نکن ، چون درست نیست ولی چون من می‌خواستم خدمت کنم ، این کار را کردم و آن ها نیز ابتدا ۸۰ میلیون و بعد ۱۵۰ میلیون نوشتند که قرار بود سال بعد ۳۰۰ میلیون شود . چون شما خواستید اطلاع‌رسانی کنم ، این را گفتم وگرنه نمی‌خواستم در این مورد حرفی بزنم .

۹۰: الان امیر قلعه‌نویی با جواد نکونام بعد از کلی حرف و حدیث آشتی کردند . شما هم با سیدجلال رافخایی و مازیار زارع که البته آن ها بر علیه شما مصاحبه کردند و باعث دلخوری‌تان شدند ، نمی‌‌خواهید با آن ها آشتی کنید ؟

من با کسی مشکلی ندارم و خیلی خوشحال شدم که جواد نکونام و امیر قلعه‌نویی با هم آشتی کردند و امیدوارم همدیگر را ماچ هم کنند تا همه ی کدورت‌ها برطرف شود . واقعاً فوتبال آن قدر ارزش ندارد که شاگرد و استاد با هم مشکل پیدا کنند .

۹۰: پس آن ها را می‌بخشید ؟

من از کسی ناراحت نیستم و آن ها را هم می‌بخشم ، چون شاگردانم بودند .

۹۰: سوال آخر هم درباره ی فامیل پورقاز است که هر کسی یک جور می‌نویسد ، شما شناسنامه‌اش را دیده‌اید با (ق) نوشته می‌شود یا (غ) ؟

من خودم با (ق) می‌‌نویسم و این طوری درست است . او بچه ی انزلی هم نیست و از ترکمن‌های خوب و دوست داشتنی است که اخلاق خوبی هم دارد و همیشه با هم در ارتباط هستیم .