شرایط یاس و ناامیدی آن قدر در تیم ملوان بالا گرفته که احمد آهی مدافع انزلی‌چی‌ها می‌گوید ، دیگر […]

 

شرایط یاس و ناامیدی آن قدر در تیم ملوان بالا گرفته که احمد آهی مدافع انزلی‌چی‌ها می‌گوید ، دیگر حتی به آن ها وعده ی امروز و فردا هم نمی‌دهند . آهی که معتقد است ملوان نباید مقابل سایپا بازنده از میدان خارج می‌شد ، گلایه‌یی به اعضای باشگاه ملوان دارد که هیچ پولی نداده‌اند اما مدام از بالا بودن قرارداد بازیکنان حرف به میان می‌آورند

 


 

از باخت مقابل سایپا شروع کنیم .

 

فقط همین را می‌توانم بگویم که در بازیی باختیم که نباید می‌باختیم .

 

چه طور ؟

 

بدشانسی داشتیم . در همان ابتدای بازی آرش افشین که طی دو هفته تمرینات و برنامه‌ریزی‌های‌مان روی شناخت نقاط ضعف و قوت سایپا روی او برنامه‌ریزی شده بود ، مصدوم شد و کل برنامه‌های ما را به هم ریخت . از سوی دیگر نبودن مازیار زارع ، رافخایی ، حاتمی و صادق محرمی به دلیل مصدومیت دست کادرفنی را بسته بود و جوانان تیم هم تجربه ی آن چنانی بابت این بازی را نداشتند . با این همه نیمه ی اول خیلی خوب بودیم و در نیمه ی دوم بازی را خوب پیش می‌بردیم که یک اشتباه از سوی پاشنکو که ناخواسته بود و خرده‌یی نمی‌توان به او گرفت ، زمینه‌ساز باخت ما را فراهم کرد .

 

اما اشتباه پاشنکو شاید دلیل اصلی باخت شما بود ، چه طور نمی‌توان به او خرده نگرفت ؟‌

 

سرگیی پاشنکو آن قدر خوب برای ما کار کرده و آن قدر دروازه ی ما را نجات داده که این مساله نمی‌تواند تقصیر او باشد . به هرحال این‌ها جزو اشتباهات فوتبال است و ممکن است برای هرکسی به وجود بیاید .

 

هرچند در جدول همچنان موقعیت آن چنان بدی ندارید اما فکر نمی‌کنی با این شرایطی که ملوان دارد در ادامه در سراشیبی سقوط قرار بگیرید ؟

 

شرایط جدول طوری است که با یک برد می‌توانیم چند پله صعود کنیم و اگر هم تیم‌های پایین‌تر ما ببرند یکی ،‌ دو پله سقوط کنیم . با این حال نباید به این چیزها دل‌مان خوش باشد و در ادامه باید این ناکامی‌ها را جبران کنیم .

 

هفته ی بعد یک بازی سخت در انزلی مقابل تراکتور دارید و دو بازی بعدی شما هم مقابل صبا و سیاه‌جامگان است . فکر می‌کنی بتوانید نتیجه ی لازم را در این سه بازی بگیرید ؟

 

بازی با تراکتور که واقعاً سخت است و باید در این بازی که در انزلی انجام می‌شود با احتساب میزبانی نتیجه را به نفع خودمان رقم بزنیم و به رتبه‌های بالاتر جدول صعود کنیم . با این حال اوضاع تیم ملوان اصلاً خوب نیست و باور کنید بخشی از مصدومیت‌های بازیکنان این تیم به خاطر فکر و خیال است نه به خاطر فوتبال بازی کردن . شما همین فراز حاتمی و دیگر بازیکنان را ببینید با فکر خراب تکل می‌زنند و مفت مصدوم می‌شوند .

 

به نظرت واقعاً اتفاقی قرار است برای این ملوان بیفتد و مشکلات مالی حل شود ؟

 

به نظرم دیگر هیچ اتفاقی برای ملوان نخواهد افتاد . در این شرایط دیگر حتی یک نفر نمی‌آید به ما بگوید اوضاع در حال حل شدن است و یکی نیست بگوید چه باید بکنیم . به جز حمیدخان و مدیرعامل تیم هیچ کس حال ما را نمی‌پرسد و حتی دیگر به ما وعده هم نمی‌دهند .

 

با این تفاسیر تصمیم شما چه خواهد بود ؟

 

بچه‌ها تصمیم گرفتند اگر پولی نرسد نیم فصل جدا شوند و به نظرم حق دارند . تا به حال ۵ درصد پول داده‌اند که آن هم همه ی بازیکنان نگرفته‌اند و این مساله باعث شد که برخی چنین تصمیمی بگیرند .

 

خود تو چه تصمیمی داری ؟

 

من هم اگر پول ندهند ، برخلاف میل باطنی باید نیم فصل جدا شوم ، چون باور کنید دیگر نمی‌توانم تحمل کنم . الان نگاه کنید ما یک روز استراحت داریم به جای این که به دنبال ریکاوری باشم ، به دنبال جور کردن پول هستم و شما که تماس گرفتید به چندین بانک سرزدم تا وام بگیرم . جالب اینجاست که هرجا می‌روم رییس بانک باور نمی‌کند و می‌گوید شما چرا ؟

 

پس ملوانی‌ها با این شرایط مثل قبل در سه بازی باقی‌مانده می‌توانند روی شما حساب باز کنند ؟

 

چاره‌یی نیست و باید ادامه بدهیم چون پای آبروی خودمان در میان است و از سوی دیگر باید جواب لطف مردم و هواداران ملوان انزلی را بدهیم . باورم نمی‌شود ما در این شرایط بد نتیجه نگرفتیم و تیمی که به راحتی می‌توانست رتبه ی بهتری داشته باشد و حتی در کورس قرار بگیرد به این حال و روز افتاده است .

 

بالاخره از دنیامالی خبری شد . می‌گویند او باید مشکل را حل کند ؟

 

اسم آقای دنیامالی وسط است اما ایشان هم کاری انجام نداده‌اند و چیزی نمی‌گویند . از سوی دیگر نیستند که بخواهیم با ایشان صحبت کنیم .

 

این که گفته می‌شود هیات مدیره می‌گوید قرارداد بازیکنان ملوان بالا بسته شده ، چیست ؟

 

به نکته ی خوبی اشاره کردید . هردفعه صحبت می‌کنند و می‌گویند قرارداد بازیکنان ملوان بالا بسته شده است . برفرض این که قرارداد ما بالاست اما وقتی هنوز نتوانسته‌اند ۱۰ درصد پول ما را بدهند ، چه طور چنین ادعایی دارند . اشکال ندارد بازیکنان ملوان در شرایطی هستند که به خاطر گرفتن بخشی از مطالبات‌شان حاضرند قراردادهای‌خودشان را کم کنند اما به شرط این که پولی در میان باشد . من نمی‌دانم وقتی به اندازه ی ۵۰ میلیون به بازیکن پول نداده‌اند ، چه طور ادعا می‌کنند قراردادها بالاست .

 

 

منبع : روزنامه گل