سرمربی تیم فوتبال ملوان گفت: از بازگشت شاهین ثاقبی به ملوان استقبال می کنم.     به گزارش کاپ، ملوان […]

سرمربی تیم فوتبال ملوان گفت: از بازگشت شاهین ثاقبی به ملوان استقبال می کنم.

 

 

به گزارش کاپ، ملوان بندر انزلی از تعطیلی لیگ استفاده کرد و اردویی را در تهران برپا کرد و دو بازی دوستانه هم انجام داد. آنها علی رغم مشکلات شدید مالی خودشان را برای ادامه مسابقات لیگ برتر و جدال با سایپا آماده می کنند.

 

حمید استیلی درباره آخرین وضعیت تیمش و همچنین بازی فردای تیم ملی ایران مقابل گوام با خبرنگار کاپ، گفت و گو کرد که در ادامه می خوانید.

 

باخت به بادران تلنگر خوبی بود

 

سرمربی ملوان درباره آخرین وضعیت تیمش پیش از بازی با سایپا اظهار داشت: از تعطیلات لیگ استفاده کردیم و در تهران اردویی چهار روزه داشتیم و دو بازی دوستانه هم انجام دادیم. مقابل استقلال نمایش خوبی داشتیم اما در بازی مقابل بادران به دلیل خستگی و همچنین غرور کاذب شکست سنگینی را متحمل شدیم که البته تلنگر خوبی هم برای تیم ما به حساب می آید. همچنین ما در آن بازی از تمام بازیکنان خود استفاده کردیم و شرایط جوی هم چندان مساعد نبود. از این برد و باخت ها در فوتبال زیاد وجود دارد و باید از آن درس بگیریم.

 

سایپا تلفیقی از جوانان و باتجربه هاست

 

وی درباره بازی با سایپا خاطرنشان کرد: سایپا تیم بسیار خوبی است. آنها کادر فنی بادانشی دارند و تلفیقی از جوان ها و باتجربه ها در تیم شان بازی می کنند. سعی می کنیم در بازی مقابل این تیم علی رغم همه مشکلات نتیجه مناسبی بگیریم. متاسفانه دو ملی پوش ملوان یک روز قبل از این بازی به جمع ما اضافه خواهند شد و باید ببینیم می توانیم از آنها استفاده کنیم یا خیر.

 

از بازگشت ثاقبی خوشحال می شویم

 

استیلی درباره شاهین ثاقبی و محمد پوررحمت الله دو بازیکن سرباز ملوان که می توانند در نیم فصل دوباره به جمع این تیم اضافه شوند افزود: شاهین ثاقبی پیش از این هم در ملوان بازی می کرد و اگر شرایط فراهم شود خوشحال می شویم که او را در اختیار داشته باشیم. متاسفانه شناخت چندانی از محمد پوررحمت الله ندارم و نمی توانم درباره او نظر دهم.

 

مشکلم با هواداران حل شد

 

سرمربی ملوان درباره ناراحتی اش از هواداران این تیم اذعان داشت: بعد از آخرین شکستی که داشتیم یک ناراحتی به وجود آمد و مشکل حل شد. هواداران ملوان موفقیت تیم شان را می خواهند ولی ما با بی پولی در اینجا دست و پنجه نرم می کنیم. بازیکنان مشکلات فراوانی دارند که اگر این مسائل مرتفع شود می توانیم نتایج خوبی بگیریم و هواداران ملوان را خوشحال کنیم.

 

مشکلات مالی فراوانی داریم

 

وی درباره مشکلات مالی ملوان و اینکه بازیکنان این تیم حتی لباس گرم هم برای تمرین کردن ندارند، افزود: متاسفانه مشکلات مالی بسیار فراوانی در باشگاه وجود دارد و همین کار را سخت می کند. اما خوشبختانه دیروز لباس گرم برای بازیکنان تهیه شد و یک قرارداد هم در همین رابطه منعقد شد و انشاالله دیگر از این دست مشکلات نداشته باشیم.

 

اختلاف کمیته و دپارتمان داوری یک نوع خودزنی است

 

حمید استیلی درباره مشکلات داوری در لیگ امسال خاطرنشان کرد: اشتباهات داوری برای همه تیم ها وجود دارد. البته این اشتباهات در لیگ امسال بیشتر شده ولی باید شرایط آنها را هم در نظر گرفت. در زمان همه مربی ها این اشتباهات وجود داشته است. شاید در گذشته به دلیل نبود برنامه ای مثل ۹۰ این اشتباهات دیده نمی شد. اما الان این گونه نیست و کوچک ترین خطای داوران هم مشاهده می شود.

 

وی در ادامه اضافه کرد: از کمیته داوران و دپارتمان داوری می خواهم که رابطه با هم داشته باشند و با یکدیگر همکاری کنند. اختلاف بین آنها شرایط را بدتر از قبل می کند و یک نوع خودزنی به حساب می آید. آنها باید آرامش را به داوری برگردانند. مگر ما چند داور خوب مثل فغانی و ترکی داریم. متاسفانه فشار فراوان باعث شد داور خوبی مثل مظفری زاده خیلی زود بازنشسته شود. از طرفی مربیان و کارشناسان هم نقدهای منصفانه تری داشته باشند. برخی افراد در رسانه ملی به جای انتقاد تخریب می کنند که این بسیار ناپسند است.

 

عزت اللهی هم از خانواده ملوان است

 

سرمربی ملوان درباره عملکرد ملی پوشان این تیم در بازی مقابل ترکمنستان عنوان کرد: برای باشگاه ملوان افتخار بزرگی است که دو نماینده در تیم ملی دارد. البته سعید عزت اللهی هم جزو خانواده ملوان به حساب می آید که خدا را شکر گل هم به ثمر رساند. بازیکنان دیگری هم در تیم ما هستند که می توانند به تیم ملی بزرگسالان و امید کمک کنند. بازیکنانی مثل صادق محرمی و محمد رضی پور می توانند به تیم المپیک کمک کنند البته محمد مایلی کهن و کادر فنی تیم امید آنها را زیرنظر دارند اما ترافیک سنگینی در این تیم وجود دارد. صادق محرمی می تواند در آینده به تیم ملی بزرگسالان هم کمک کند.

 

تیم سوم ایران نیز گوام را شکست می دهد

 

وی درباره بازی فردا ایران و گوام گفت: تیم ملی امسال مهره های فراوانی را به همراه دارد. جوان های خوبی از دل لیگ بیرون آمده اند که باید از سازمان لیگ به دلیل وضع قانون بازیکنان زیر ۲۳ و ۲۱ سال تشکر کرد. آقای کی روش هم از این بازیکنان جوان استفاده می کند و فکر نمی کنم غیبت چند بازیکن در بازی مقابل گوام مشکل ساز شود. همان طور که در بازی با ترکمنستان هم این اتفاق نیفتاد و ما خیلی خوب با گل های بازیکنان جوان مان این تیم را شکست دادیم.

 

استیلی درباره تیم گوام خاطرنشان کرد: بازی با گوام سخت نیست. تیم سوم ایران هم می تواند این تیم را شکست دهد. سخت ترین موضوع در این بازی چمن مصنوعی آنهاست. وگرنه نباید این تیم را بزرگ جلوه داد.

 

اخلاق قایقران او را ماندگار کرد

 

بازیکن سابق تیم ملی ایران درباره مقایسه سعید عزت اللهی و سیروس قایقران اذعان داشت: سعید عزت اللهی مانند سیروس قایقران افتخار مردم انزلی است اما چیزی که باعث شد سیروس قایقران در فوتبال ما و در شهر انزلی ماندگار شود سوای بحث فنی بحث اخلاقی بود. خیلی ها می آیند و بازی می کنند و می روند و یادی از آنها باقی نمی ماند. امیدوارم عزت اللهی در ادامه راه موفق باشد. به علاوه اینکه مازیار زارع هم در انزلی با نام مازیار قایقران خطاب می شود.