سرپرست سازمان تربیت بدنی ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد اگر ثابت شود برخی از بازیکنان سرباز با باشگاه‌های خود […]

سرپرست سازمان تربیت بدنی ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد اگر ثابت شود برخی از بازیکنان سرباز با باشگاه‌های خود قرارداد میلیونی بسته‌اند، از سوی بخش قضایی نیروهای مسلح با آنها برخورد می‌شود.


سرهنگ جمشید فولادی در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد وضعیت ملوان بندرانزلی در سال‌ها اخیر، ضمن بیان مطلب فوق گفت: چندسال پیش و به خاطر مشکلات مالی، ملوان را به مردم انزلی هبه کردیم و تنها ۲۰ درصد از سهام آن در اختیار نیروی دریایی ارتش قرار دارد. درحال حاضر هم تمرینات ملوان در زمین نیروی دریایی برگزار شده و ترانسفر و برخی از هزینه‌های ایاب و ذهاب تیم برعهده ماست.

 

وی در مورد عملکرد این تیم در فصل جاری هم تاکید کرد: تیم هنوز به شرایط آرمانی نرسیده؛ تیمی که در این سال‌ها بازیکن‌ساز و تولید کننده بازیکن بوده و بازیکنانش را زمانی که به اوج می‌رسند، به تیم‌های مختلف ملی و باشگاه‌های مطرح می‌فرستند. امیدوارم با تصمیمات مناسب، ملوان هم از این وضعیت خارج شده و روزهای بهتری را پیش‌رو داشته باشد.

 

سرپرست سازمان تربیت بدنی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه ملوان علاوه بر فوتبال در رشته‌های بسکتبال و قایقرانی هم فعالیت می‌کند، یادآور شد: امروز هزینه‌های تیمداری بسیار بالا رفته و شاید برای جذب یک بازیکن باید هزینه کل یک باشگاه را پرداخت کنیم. البته در این شرایط هم سعی می‌کنیم در حد توان‌مان شرایط لازم را برای بهتر شدن تیم ملوان به کار ببندیم.

 

وی در مورد نحوه تقسیم ورزشکاران سرباز در سطح نیروهای مسلح هم اینگونه توضیح داد: طبق نشست‌هایی که در تربیت بدنی نیروهای مسلح برگزار می‌کنیم، ورزشکاران در رشته‌های مختلف ورزشی بین ارگان‌های مختلف نظامی تقسیم می‌شوند. همچنین سربازانی که مشکل خدمت داشتند هم براساس توانایی‌های فنی خود، با اولویت‌بندی بین نیروهای مسلح تقسیم می‌شوند. بطور مثال یک فوتبالیستی که توان بازی در تیم‌هیا لیگ برتر را دارد، بهتر است در یک تیم نظامی لیگ برتری به میدان برود تا یک تیم نظامی که در دسته دوم بازی می‌کند.

 

فولادی در پاسخ به این پرسش که آیا این موضوع درست است برخی از ورزشکاران پس از ابطال کارت پایان خدمت و پیوستن به تیم نظامی، به جای دریافت حقوق یک سرباز، قراردادهای میلیونی دریافت کرده‌اند؟، اظهار کرد: قطعا اگر چنین موضوعی به اثبات برسد، با بازیکن و متخلفان این پرونده برخورد می‌شود. البته شنیده‌ام پرونده‌ای در این خصوص تهیه شده و در بخش قضایی پرسنل اداره نیروهای مسلح که مسئول رسیدگی به تخلفات نیروهای وظیفه بوده، در حال پیگیری و رسیدگی است. مطمئنا اگر تخلفی صورت گرفته باشد، با متخلفان برخورد می‌شود.

 

وی با بیان اینکه تمام اهداف تربیت بدنی ارتش جمهوری اسلامی ایران پیرامون چهار محور هدایت می‌شود، ادامه داد: تقویت و گسترش ورزش همگانی، تقویت و گسترش ورزش قهرمانی، توسعه علمی ورزش در ارتش و توسعه ورزش‌های کاربردی مختص نظامیان چهار محو اقدام‌های ما را تشکیل می‌دهد.

 

سرپرست سازمان تربیت بدنی ارتش جمهوری اسلامی ایران صحبت‌هایش را اینگونه ادامه داد: در این سال‌ها در کنار اقدام‌های وسیعی که در سطح تقویت و گسترش ورزش قهرمانی در سطح کشور و ارتش انجام داده‌ایم، تلاش کردیم در نقاط محروم و دور افتاده هم که از امکانات دور هستند، امکانات ورزشی مناسبی را فراهم کنیم که این مساله یکی از دغدغه‌های اصلی‌مان محسوب می‌شود.

 

وی در ادامه به توجه ویژه به ورزش‌های کاربردی برای خانواده ارتش خبر داد و تاکید کرد: ورزش‌هایی مانند تیراندازی، تیروکمان، جهت‌یابی، شنا، قایقرانی و … برای بالابردن توان رزمی و موفقیت در عملیات‌های جنگی مورد استفاده قرار می‌گیرد که برنامه‌ریزی مناسبی برای اجرای آنها در سطح ارتش انجام داده‌ایم. ضمن اینکه در بخش بانوان هم فعالیت‌های خوبی در سطح نیروهای‌مان صورت گرفته که چندی پیش هم نهمین دوره جشنواره فرهنگی – ورزشی بانوان کل کشور به میزبانی پداوند هوایی شمال شرق برگزار شد ۲۶۰ شرکت کننده که قهرمان‌های استان‌های خود بودند، در ۹ رشته با همدیگر به رقابت پرداختند.

 

فولادی در پایان گفت: درحال حاضر ارتش در ۳۰ رشته قهرمانی در قالب باشگاه‌های نیروی زمینی، عقاب، رعد، پداوند و … در لیگ‌های کشوری، استانی و شهری شرکت می‌کنیم و هدف‌مان تقویت این تیم‌ها است تا بتوانیم به شاخصه‌های پرورش قهرمانان در ارتش جمهوری اسلامی ایران گام‌های مثبتی برداریم.

 

منبع : مهر