مشکلات مالی ملوان آنقدر زیاد است که بازیکنان برای امرار معاش زندگی‌شان از همدیگر پول قرض می‌کنند تا شاید یک […]

مشکلات مالی ملوان آنقدر زیاد است که بازیکنان برای امرار معاش زندگی‌شان از همدیگر پول قرض می‌کنند تا شاید یک روزی باشگاه پولدار شود و مطالبات آنها را بدهد.

مشکلات مالی ملوان آنقدر زیاد است که بازیکنان برای امرار معاش زندگی‌شان از همدیگر پول قرض می‌کنند تا شاید یک روزی باشگاه پولدار شود و مطالبات آنها را بدهد. واقعا اوضاع ملوان اصلا خوب نیست و در این بی‌پولی از سوی فیفا نیز محکوم به پرداخت یک میلیاردی به زلاتو وفسکی مهاجم مقدونه‌ای شده‌اند. این مبلغ دیگر به امروز و فردا کردن‌ها موکول نمی‌شود و باید طبق تاریخ پرداخت شود. اما قوی سپید بازی‌های سختی را در پیش دارد و در این رابطه گفت‌و‌گوی نود را با فرزاد حاتمی مهاجم تیم بخوانید که به گفته خودش صفر درصد دریافتی داشته است!
آقا فرزاد کماکان از پول خبری نیست؟
هیچ خبری نیست و فرقی هم نکرده است!
یعنی نگفته‌اند چه روزی پول می‌دهند. چون چند ماهی است که بحث این هفته و هفته آینده را مطرح می‌کنند؟
ما هم سر این هفته و آن هفته مانده‌ایم و نمی‌دانیم کی هفته موردنظر خواهد رسید. مدت‌هاست که به ما می‌گویند سه‌شنبه پول می‌دهیم و هفته‌ها است که سه‌شنبه‌ها گذشته ولی پولی ندیده‌ایم. حتی از کادر فنی و مسئولان باشگاه پرسیده‌ام. این سه‌شنبه چرا نمی‌آید ولی کسی جواب درست و حسابی نمی‌دهد.
حالا چرا سه‌شنبه را روز موعد اعلام می‌کنند؟ شاید چون وسط هفته است به این دلیل این روز را انتخاب کرده‌اند!
دلیلش را نمی‌دانم ولی امیدوارم فکری به حالش کنند. این تیم تنها با هوادارانش زنده است وگرنه امکانات لیگ دو را هم ندارد. من می‌ترسم ملوان هم به سرنوشت شاهین دچار شود. شاید مسئولان شهر و خود باشگاه یادشان رفته. پارسال با چه فضاحتی توانستیم در لیگ بمانیم. واقعا نباید کاری کنند که به سرنوشت پارسال دچار شویم. من نمی‌دانم درس عبرت برای چیست و کی به کار خواهد آمد! حیف است این تیم چنین سرنوشتی داشته باشد و حاشیه گریبانش را بگیرد. این تیم نفرات خوبی دارد و باید جزو تیم‌های اول لیگ باشد نه این که هر سال دست و پا بزند تا سقوط نکند. در تیم ما گوش شنوایی وجود ندارد و مسئولان شهر هم اصلا به فکر تیم نیستند.
با همه این بی‌پولی‌ها مهاجم مقدونه‌ای هم ملوان را محکوم کرده و باید حدود یک میلیارد به او بدهند. دیگر به این بازیکن نمی‌شود وعده سه‌شنبه داد و باید روز مقرر پولش را بدهند. در این رابطه حرفی نداری؟
این هم شانس ملوان است و دقیقا مثل سقف سوراخ شده و یک دفعه از همه‌ جا هر چه که از آسمان می‌آید وارد خانه می‌شود. واقعا کسی به فکر تیم نیست و اگر همین روند ادامه پیدا کند تیم به بحران اساسی خواهد رفت. الان نیم فصل رسیده و کسی پولی نگرفته است؟
خود تو چند درصد دریافتی داشتی؟
صفر درصد!
پول اجاره خانه را هم خودت می‌دهی؟
پول اجاره را هم خودم می‌دهم.
پس چرا فوتبال بازی می‌کنید؟
دیگر مجبور هستیم و قرارداد داریم و کاری هم نمی‌توانیم انجام دهیم.
حالا شاید شما چون از گذشته پول گرفته‌ای هزینه ایاب و ذهاب را دارید. وضعیت بازیکنان جوان چه می‌شود؟
باور کنید ما هم هر چه گرفته‌ایم خرج کرده‌ایم و الان چیزی برای هزینه کردن نداریم.
زارع و نوری چه می‌گویند آنها نیز راه‌حلی پیدا نکرده‌اند؟
آنها هم آنقدر گفته‌اند خسته شده‌اند. بازیکن چه کار می‌تواند کند؟ زیاد هم در این مورد حرف بزنند شاید خیلی‌ها فکر کنند به خاطر خودشان تلاش می‌کنند. از دست آنها کاری برنمی‌آید.
یک مقدار وارد بحث فنی شویم. چرا ملوان گل کم می‌زند؟
واقعا خود من سر این موضوع از تیم‌ملی خط خوردم و اگر شرایط خوبی داشتیم به تیم‌ملی دعوت می‌شدم. تیم ما در حمله کم‌تعداد است و فقط در دفاع کردن خوب هستیم. وقتی تیمی در حمله کم تعداد باشد گل هم کمتر می‌زند. وقتی تیمی گل‌سازی نکند چطور گل بزنیم.
اخیرا حمید استیلی طی مصاحبه‌ای گفته که تیم مشکل گلزنی دارد و باید برطرف شود؟
نمی‌دانم منظورش چیست ولی فقط می‌توانم بگویم کدام مهاجم با صفر درصد پرداختی می‌آید گل بزند؟ پرداختی تیم را ببینند همه چیز حل می‌شود.
البته به پول هم اشاره کرده است؟
پس مشکل تیم مشخص است و بازیکنان مشکلی ندارند.
یک موضوع هم خیلی مطرح شده این است که بحث قراردادهای بازیکنان است و خیلی‌ها مبلغ بالای یک سری از نفرات حتی کادر فنی را مشکوک می‌دانند؟
بروند قراردادهای فصل گذشته را ببینند چقدر بوده مشخص می‌شود ما که قراردادمان مشکلی ندارد و طبق قانون بسته شده است.
قبول داری ملوان چهار بازی سخت تا پایان نیم فصل دارد و اگر نتیجه نگیرد کارش سخت خواهد شد؟
قبول دارم بازی‌های سختی داریم ولی با همین نفرات اگر مشکل مالی حل شود کارمان سخت نیست و می‌توانیم راحت امتیاز بگیریم. مهره‌های تیم را نگاه کنید واقعا همگی چیزی از دیگران کم ندارند و فقط مشکل روحی دارند.
آقا فرزاد فکر می‌کنی کی فرزاد حاتمی مهاجم فصل قبل خواهد شد؟
آقای مسعودی همه‌چیز بازیکن به روحیه است و اگر روحیه داشته باشد راحت کار می‌کند. مشکل من نه، بلکه همه تیم روحی است و کمک کنند مثل گذشته به اوج برمی‌گردیم.
منبع : نود.نت