اختصاصی- بازگشت مجدد سرگئی پاشنکو دروازه بان محجوب و متعصب ملوانی ها به انزلی، اگرچه در ابتدا با حرف و […]

اختصاصی- بازگشت مجدد سرگئی پاشنکو دروازه بان محجوب و متعصب ملوانی ها به انزلی، اگرچه در ابتدا با حرف و حدیث هایی مبنی بر عدم آمادگی مناسب این بازیکن همراه بود اما در ادامه خودِ وی با عملکرد خیره کننده اش پاسخ منتقدانش را داد و موجبات آرامش در چهارچوب دروازه ی ملوان را فراهم کرد.


 

پایگاه اینترنتی هواداران ملوان بندرانزلی “ملوان کلاب” عملکرد شماره ی ۱ این فصل قوهای سپید را تحلیل می کند.

 

ملوان در لیگ برتر پانزدهم ۱۱ بازی انجام داده که در ۷ بازی سرگئی پاشنکو در چهارچوب دروازه این تیم قرار گرفته است. او در این ۷ بازی (۶۳۰ دقیقه) ۳ گل خورده و ۵ کلین شیت داشته است. ضمنا موفق شده ۱ پنالتی نیز مهار کند.

 

با محاسبه ی امتیازات کسب شده توسط این بازیکن و مقایسه ی آن با عملکرد سایر دروازه بانان لیگ برتر، وی در حال حاضر دومین سنگربان برتر لیگ پانزدهم است.

 

در تصویر زیر عملکرد پنج دروازه بان برتر لیگ را ملاحظه می کنید. از نکات قابل تامل در این جدول حضور سه دروازه بان خارجی است. این در حالیست که تا چند سال پیش طبق قانون مصوب سازمان لیگ فوتبال حضور دروازه بان خارجی در لیگ برتر ایران ممنوع بود.

 

 

در جدول زیر عملکرد ۵ دروازه بان برتر حال حاضر دنیا که در پنج لیگ برتر اروپا شاغل هستند را ملاحظه می کنید. مقایسه ی این جدول با آمار ثبت شده ی پاشنکو ارزش کار او را بیشتر نمایان می کند.


 

 

البته برای تحلیل عملکرد فردی یک دروازه بان باید وضعیت کل لیگ را نیز به طور خلاصه مرور کرد. در لیگ برتر ایران ۷۸۳۰ دقیقه بازی انجام شده و در این دقایق ۱۷۹ توپ از خط دروازه ها عبور کرده، پس به طور میانگین دروازه بانان در لیگ برتر ایران حدودا هر ۴۳.۷ دقیقه یک بار گل می خوردند. اگر کمی دقیق تر به قضیه نگاه کنیم باید بگوییم ۵ دروازه بان برتر لیگ ۴۰۵۰ دقیقه بازی کرده و ۲۴ گل خورده اند یعنی به طور میانگین هر ۱۶۸ دقیقه یک گل خورده اند. مقایسه ی آمار سرگئی پاشنکو (هر ۲۱۰ دقیقه ۱ گل) با هر دو موردی که گفته شد نشان از به حق بودن قرار گرفتن گلر مولداویایی ملوان در رده ی دوم برترین دروازه بانان لیگ دارد.

 

در جدول زیر نیز می توانید ببینید که در پنج لیگ برتر اروپا دروازه بان ها به طور میانگین هر چند دقیقه یک بار گل می خورند و همچنین پنج دروازه بان برتر هر لیگ به طور میانگین هر چند دقیقه یک بار گل می خوردند.

 

 

 

انتخاب برترین های اروپا توسط وبسایت squawka و foxsports

منبع: ملوان کلاب.نت www.MalavanClub.net