سرمربی تیم فوتبال ملوان بندرانزلی گفت: در تیمم بازیکن باشرف و باشخصیت می‌خواهم و بی‌شخصیت‌‌ها در جمع ما جایی نخواهند […]

سرمربی تیم فوتبال ملوان بندرانزلی گفت: در تیمم بازیکن باشرف و باشخصیت می‌خواهم و بی‌شخصیت‌‌ها در جمع ما جایی نخواهند داشت.

حمید استیلی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در خصوص تصمیمات جدیدش برای بهتر شدن وضعیت ملوان بندرانزلی اظهار داشت: همان‌طور که در سال‌های گذشته و در تیم‌هایی که کارکرده‌ام بازیکنان جوان خوبی را به فوتبال ایران معرفی کردم، حتماً این کار را در ملوان هم انجام خواهم داد و به زودی به چند بازیکن جوان تیمم میدان می‌دهم تا کم کم آنها نیز خودی نشان دهند.

وی در واکنش به صبر کم هواداران ملوان و شعارهایی که آنها در جریان بازی پرسپولیس – ملوان سردادند، تصریح کرد: متأسفانه جو فوتبال ایران طوری شده است که تا تیمی یکی دو باخت می‌آورد هوادارانش عکس‌العمل منفی نشان می‌دهند، در حالی که آنها باید در روز‌های سخت در کنار تیم‌شان باشند. تیم ما فصل پیش در رده پانزدهم جدول جای گرفت و در روز آخر در لیگ برتر ماندنی شد، اما در فصل جاری روند خوبی در پیش گرفته و از لحاظ کیفیت فنی پیشرفت زیادی داشته است. قرار نیست ما با این همه مشکلاتی که داریم به یک باره به یک تیم مدعی تبدیل شویم. تا به اینجای مسابقات هم نسبت به تیم‌هایی چون پرسپولیس و سپاهان که چند برابر ما سرمایه‌گذاری و هزینه کرده‌اند بد نتیجه نگرفته‌ایم و در جدول امتیازات فاصله دو سه امتیازی با آنها داریم.

استیلی با تأکید بر اینکه تیمش با مشکلات مالی زیادی دست‌وپنجه نرم می‌کند، یادآور شد: باور کنید امکانات ما با دیگر تیم‌ها قابل مقایسه نیست و مشکلات مالی تمرکز را از بازیکنان ملوان گرفته است. الان ۱۰ هفته از لیگ گذشته و هنوز مشکلات مالی ما برطرف نشده است. در این شرایط طبیعی است بازیکن با اکراه در تمرینات حاضر شود. شرایط طوری است که من خودم مجبورم ساعت‌ها وقت بگذارم و با افراد مختلف ملاقات کنم تا بلکه مشکلات مالی تیم حل شود، چون واقعاً دلسوز تیمم هستم و خوب می‌دانم تمام هم‌وغم مردم انزلی این تیم است. متأسفانه تمام مسئولان استان گیلان نسبت به تیم ملوان بی‌توجه هستند و دنیا‌مالی به تنهایی درگیر حل مشکلات این تیم است. این اصلاً برای فوتبال انزلی خوب نیست. تا مسئولان استان وارد عمل نشوند مشکلات مالی باشگاه برطرف نخواهد شد.

سرمربی تیم فوتبال ملوان با بیان اینکه هواداران این تیم باید شرایط را درک کنند، ادامه داد: من از هفته سوم تیم را تحویل گرفتم و نقشی در انتخاب بازیکنان نداشتم. شاید خیلی‌ها بگویند تیم ما خیلی پر مهره است، اما این‌طور نیست. بازیکنان ما یا خیلی جوان و کم‌تجربه هستند یا اینکه سن و‌ سالی از آنها گذشته است. وقتی بازی‌های فشرده می‌شود و مجبوریم هر چهار روز یک بار بازی کنیم طبیعتاً بازیکنان سن‌وسال‌دار ما با اُفت بدنی مواجه می‌شوند. به همین خاطر قصد دارم چند بازیکن خوب و آینده‌دار نظیر زحمتکش، رضی‌پور، نظری‌ و… را کم کم به ترکیب تیم اضافه کنم تا ان‌شاءالله از نیم‌فصل دوم تیمی بهتر و باکیفیت‌تر را داشته باشیم. برای اینکه با تیم ملوان به خواسته‌هایم برسم نیاز به زمان و حمایت هواداران دارم و یک شبه نمی‌شود همه چیز را تغییر داد. به انزلی‌چی‌ها قول می‌دهم این تیم را متحول کنم و به امید خدا در سال سومم برای این تیم سهمیه حضور در لیگ قهرمانان آسیا را خواهیم گرفت.

وی در این‌باره خاطرنشان کرد: هواداران باید با واقعیت‌ها زندگی کنند. تیمی که در فصل گذشته پانزدهم شده نهایتاً این فصل می‌تواند در جدول تک رقمی شود، آن هم با این همه مشکلات و امکانات محدود! می‌دانم توقع از تیم ملوان خیلی بالاست، اما باید این توقعات منطقی باشد، نه احساسی. باور کنید ما تمام استانداردهای جهانی را در تمرینات تیم رعایت می‌کنیم. من به شخصه روزانه ۱۲ ساعت برای ملوان وقت می‌گذارم تا این تیم نتیجه بگیرد. در فوتبال مسائل روحی و روانی بسیار مهم است و اگر بازیکن تمرکز و آرامش نداشته باشد کارها روی اصول پیش نمی‌رود. از زمانی که آمده‌ام خیلی تلاش کردم آرامش را در تیم حاکم کنم و تا حدودی در این زمینه موفق بودم. به امید خدا با حل مشکلات مالی تیم ملوان بازیکنان با تمرکز بیشتری در کنار این تیم خواهند بود.

استیلی در پاسخ به این سؤال که آیا قصد دارد نیم‌فصل تغییراتی در تیمش ایجاد کند یا نه، گفت: بله ما قطعاً در نیم‌فصل چند بازیکن به تیم‌مان اضافه خواهیم کرد و تعدادی هم از جمع ما جدا می‌شوند. حتماً جوانان خوبی را به تیم اضافه می‌کنم تا آینده فوتبال استان گیلان را رقم بزنند. ضمن اینکه باید تأکید کنم من در تیمم شخصیت بازیکن برایم مهم‌تر از مسائل فنی آنهاست. کاری به نام‌ها ندارم و از هر بازیکنی بی‌انضباطی ببینم با وی برخورد خواهم کرد. همیشه در تیم‌هایم رابطه خوبی با بزرگ‌ترهای تیم داشته‌ام، اما تحت هر شرایطی موفقیت تیمم از هر مسئله‌ای مهم‌تر است. من به خاطر مردم انزلی به اینجا آمده‌ام و برای خوشحال کردن آنها و موفقیت تیم هر کاری لازم باشد، انجام می‌دهم. من بازیکن باشخصیت و باشرافت می‌خواهم و چنانچه بازیکن بی‌شخصیتی را در تیمم ببینم، وی را کنار خواهم گذاشت.

سرمربی ملوان در ادامه گفت‌وگویش با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره دربی ۸۱ نیز گفت: دربی مسابقه مهمی برای هواداران و مربیان دو تیم استقلال و پرسپولیس است. من شرایط پرسپولیس را بهتر از استقلال می‌دانم، به این دلیل که دو بار با این تیم بازی کرده‌ایم و در آنالیز‌هایم به خوبی متوجه قدرت دوندگی بالای بازیکنان این تیم شده‌ام. واقعاً بازیکنان پرسپولیس از لحاظ دوندگی و بازی فیزیکی در شرایط خیلی خوبی قرار دارند و به شدت حریفان خود را تحت فشار قرار می‌دهند. در همین بازی روز گذشته (روز دوشنبه) مهاجم خارجی پرسپولیس با دوندگی فوق‌العاده اجازه هر گونه بازیسازی را از خط دفاع ما گرفته بود و حتی وقتی توپ را سمت ماهینی می‌بردیم او باز خود را به کناره‌ها می‌رساند. به عقیده من اگر برانکو در دربی از طارمی و بنسون در کنار هم استفاده کند، خط دفاع استقلال به شدت تحت فشار قرار خواهد گرفت. البته استقلال هم تیم فرصت‌طلب و خطرناکی است که بازیکنانش از لحاظ تجربه شرایط بهتری نسبت به تیم رقیب خود دارند.