ئیس هیات مدیره باشگاه ملوان می‌گوید اگر مشکلات مالی این باشگاه حل شود، می‌توانیم ملوان را یکی از کم‌حاشیه‌ترین باشگاه‌های […]

ئیس هیات مدیره باشگاه ملوان می‌گوید اگر مشکلات مالی این باشگاه حل شود، می‌توانیم ملوان را یکی از کم‌حاشیه‌ترین باشگاه‌های ایران پس از انقلاب بدانیم.

 

احمد دنیامالی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اینکه چه چیزی موجب مشکلات زیاد ملوان در سال‌های گذشته شده است، اظهار کرد: مشکل باشگاه‌هایی مانند ملوان، استقلال و پرسپولیس به اشکالات در ساختار آن‌ها بازمی‌گردد و همین موضوع موجب جابه‌جایی زیاد در باشگاه‌ها شده است. ما به جای تغییر ساختار، افراد مختلف را جابه‌جا می‌کنیم. حرفه‌ای شدن الزاماتی دارد که ما هیچ کدام از آن‌ها را رعایت نمی‌کنیم و از طرفی شرایط حرفه‌ای شدن هم فراهم نیست. البته برای رسیدن به حرفه‌ای شدن باید مراحل فعلی را هم طی کنیم تا به باشگاه‌های ایده‌آل دست یابیم.

 

رییس هیات مدیره ملوان اضافه کرد: مدیریت‌هایی که در باشگاه‌ها فعالیت می‌کنند نقش زیادی در حرفه‌ای شدن این باشگاه‌ها دارند. وقتی مجموعه‌ای برنامه بلند مدت داشته باشد، قطعا موفق‌تر خواهد بود اما در باشگاه‌های ما برنامه جایی ندارد. یکی از مشکلات باشگاه‌های سرخابی جابه‌جایی‌های بسیار زیاد است. خوشبختانه ملوان کمتر شاهد چنین جابه‌جایی‌هایی بوده و در این مورد از خیلی از باشگاه‌ها بهتر بوده‌ایم. مشکل اصلی ملوان مسائل مالی بوده که اگر این مشکل حل شود، یکی از بی‌حاشیه‌ترین باشگاه‌ها خواهد بود. به طور کلی ملوان یکی از موفق‌ترین تیم‌های شهرستانی پس از انقلاب محسوب می‌شود.

 

او درباره روند واگذاری ۷۰ درصد از سهام باشگاه ملوان به بخش خصوصی خاطرنشان کرد: در هفته‌های قبل جلسات مختلفی را برگزار کردیم و یکی از موضوع‌های اساسی ما حسابرسی باشگاه بود که این کار را هم آغاز کردیم. احتمالا هفته آینده حسابرسی به پایان می‌رسد و می‌توانیم به طور دقیق‌تر گفت‌وگوهایمان را انجام دهیم. یکی دیگر از بحث‌های ما این بود که متقاضیان مطالعه عمیق‌تری بر روی این موضوع انجام دهند و اطلاعات بیشتری به دست آورند که آن‌ها هم بررسی‌های خود را انجام دادند و فکر می‌کنم اگر اتفاق خاصی رخ ندهد هر دو طرف می‌توانند تا پایان هفته نظر خود را در این باره اعلام کنند.

 

دنیامالی با اشاره به تعداد بالای متقاضیان خرید سهام ملوان افزود: متقاضیان زیادی بودند که می‌خواستند با ما مذاکره کنند اما توانایی آن مجموعه برای ما از اهمیت بالایی برخوردار بود. از همه مهم‌تر ما به دنبال این هستیم که باشگاه را به بخش حقوقی واگذار کنیم تا اشخاص حقیقی.

 

رییس هیات مدیره ملوان درباره جلسه روز گذشته با متقاضیان خرید ملوان نیز اظهار کرد: درباره آخرین وضعیت موجود صحبت کردیم و آن‌ها مسائل خود را به ما گفتند و تبادل نظر انجام دادیم. تمام سعی ما بر این است که هرچه سریع‌تر تصمیم نهایی را در این باره بگیریم. متقاضی خرید ملوان یک شرکت است که به نظر ما اگر مشکلی پیش نیاید توانایی تامین مخارج تیم را دارد و زمانی که به تفاهم برسیم آن‌ها می‌توانند در یک نشست خبری یا هر طور که دوست دارند، خودشان را به مخاطبان ملوان معرفی کنند.

 

دنیامالی تصریح کرد: تمام تلاش ما بر این است که به نتیجه لازم دست یابیم. همان قدر که امکان واگذاری باشگاه وجود دارد، این امکان هم وجود دارد که به نتیجه نرسیم.

 

او مشکلات مالی را مختص ملوان ندانست و افزود: مشکلات مالی در تمامی تیم‌های فوتبال ایران وجود دارد و ما تلاش می‌کنیم که از این وضعیت خارج شویم. امیدوارم با تلاش دولت از رکود اقتصادی فعلی خارج شویم و اقتصادمان رونق بگیرد.

 

رییس هیات مدیره ملوان در پایان درباره اینکه در صورت واگذاری، چند نفر به هیات مدیره این باشگاه اضافه می‌شوند، گفت: بر اساس شرح وظایف آن‌ها می‌توانند ۴ نفر را به هیات مدیره معرفی کنند و همچنین انتخاب مدیرعامل هم بر عهده مالک باشگاه است اما اگر بخواهند طرحی را اجرا کنند باید به تصویب هیات مدیره برسد.