اختصاصی- چند هفته ای از شروع فصل پانزدهم رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران میگذرد. ملوان با وجود اینکه شروع […]

اختصاصی- چند هفته ای از شروع فصل پانزدهم رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران میگذرد. ملوان با وجود اینکه شروع خوبی در این رقابت ها داشت و نتایج نسبتا قابل قبولی کسب میکرد اما میانگین سنی بالای تیم مسئله ای بود که موجب نگرانی برخی هواداران و حتی اعضای کادرفنی تیم بود. بازی با عقاب تهران در چارچوب رقابت های جام حذفی سرآغازی جدی برای میدان دادن به بازیکنان جوان و کم تجربه ی تیم از سوی مربیان بود. اتفاقی که به یکباره با حفظ کیفیت مطلوب بازی نسبت به گذشته، حدود ۲ تا ۳ سال از میانگین سنی تیم کم کرد. صادق محرمی از جمله بازیکنانی بود که پاسخ اعتماد سرمربیان را داد و چند هفته ایست در ترکیب ثابت تیم قرار گرفته و توانسته نظر مثبت هواداران را نیز جلب کند.

 

پایگاه اینترنتی هوادارن ملوان بندرانزلی “ملوان کلاب” در محیط استادیوم تختی انزلی گفت و گویی صمیمانه با بازیکن شماره ی ۲۵ ملوان داشت که در ادامه ملاحظه می کنید.

 

صادق محرمی متولد ۱۱ اسفند ۷۴ در شهرستان هشپر استان گیلان است. وی از رده نوجوانان وارد باشگاه ملوان شد و سابقه ی بازی در تیم ملی نوجوانان و جوانان ایران را نیز در کارنامه دارد.

 

 

 

ملوان کلاب: اولین باری که وارد استادیوم تختی انزلی شدی و بازی ملوان رو از روی سکوها تماشا کردی یادت میاد؟


اولین باری که از روی سکوها بازی ملوان رو نگاه کردم بازی ملوان و فولاد بود حدود ۶ سال پیش که ملوان آن بازی را ۱-۰ برد.

 

ملوان کلاب : و آخرین باری که قبل از ورود به تیم بزرگسالان ، بازی ملوان رو از روی سکوها تماشا کردی ؟

 

حدود ۴ سال پیش بود که در تیم ملی نوجوانان بودم و هنوز به تیم بزرگسالان ملوان نیومده بودم که بازی ملوان رو از روی سکو تماشا کردم ، دقیقا یادم نیست که ملوان در اون بازی با چه تیمی بازی داشت .

 

ملوان کلاب : با توجه به اینکه هم حضور در روی سکوها و هم زمین رو تجربه کردی ، تفاوت بین این دو چیست ؟ در واقع چه عاملی باعث میشه یک بازیکن بتونه توانایی های خودش رو در زمین مسابقه و در بازی رسمی پیاده کنه ؟

 

تفاوت بازیکنان در همینجا مشخص میشه، اینکه کسی سر تمرینات عالی باشه اما نتونه اون توانایی ها رو در زمین مسابقه نشان بده. مهم اینه که بازیکن بتونه در شرایط بازی و در جو استادیوم کارایی لازم رو داشته باشه . وقتی روی سکوها هستی خیلی راحته که از یه بازیکن هر نوع انتظاری داشته باشی  اما به هر حال شرایط بازی در زمین مسابقه بسیار متفاوته و شرایط استادیوم و زمین مسابقه میتونه روی کیفیت بازی تاثیر گذار باشه ،  اما بازیکن بزرگ کسی ست که با همه ی این اوصاف بتونه بهترین عملکرد رو داشته باشه .

 

ملوان کلاب : وقتی در زمین مسابقه هستی چقدر به صحبت ها و شعارهای هواداران توجه میکنی و روی عملکردت تاثیر میگذاره ؟

 

این موضوع برای هر بازیکنی متفاوته ، بعضی بازیکنان ممکنه خیلی حواسشان به سکوها و اتفاقاتی که روی سکو می افته باشه اما شخصا وقتی در زمین بازی  هستم تمام فکر و ذکرم روی کارمه و توجه کمتری به این مسائل دارم ، البته این رو هم بگم که وقتی در زمین هستی تشویق ها و انرژی های مثبتی که از سوی  سکوها به زمین وارد میشه خود به خود روی عملکرد بازیکن تاثیر مثبت میگذاره اما بازیکن باید بتونه انرژی های منفی رو از خودش در هنگام مسابقه دفع کنه.

 

 

ملوان کلاب : تا به حال اتفاق افتاده وقتی در زمین حریف بازی دارید انقدر فشار تماشاگرها زیاد باشه که دوست داشته باشی اون لحظه در “سن سیروس” باشی ؟

 

بله برام این اتفاق افتاده ، سال گذشته هفته پانزدهم وقتی در مسجد سلیمان بازی داشتیم جو واقعا سنگین بود بخصوص که من لب خط بازی می کردم گاهی حتی سنگ پرتاب می کردند و در شرایط سختی بازی کردیم ، در جریان بازی واقعا دوست داشتم در انزلی بودم و در جو فوق العاده ی انزلی بازی می کردم . بازی کردن در “سن سیروس” لذت خاصی داره و حضور در مقابل تماشاگرانمان و تشویق هایشان یه حس فوق العادست که در هیچ جای دیگه نمیشه تجربه اش کرد .

 

ملوان کلاب : تفاوت بازی در استادیوم پر از تماشاگر با استادیوم خالی برای تو چیه ؟

 

تماشاگران روح فوتبالند ، وقتی تماشاگر در استادیوم حضور نداشته باشه یه چیزی از فوتبال کمه.

 

ملوان کلاب : چقدر در فضای مجازی فعال هستی و نظرات مردم رو دنبال می کنی ؟

 

معمولا در فضای مجازی کامنتهای هواداران رو مطالعه می کنم اگر کامنت مثبت گذاشته باشند که نظر لطف آنهاست اما در کامنتهای انتقادی تا جایی که توهین نباشه همیشه سعی می کنم روی آنها فکر کنم که کجای کارم ایراد داشته که باعث شده انتقادی صورت بگیره .

 

ملوان کلاب : اولین بازی رسمیت برای ملوان کدوم بازی بود و چه احساسی داشتی ؟

 

اولین بازی رسمی من برای ملوان دو فصل پیش در زمان سرمربیگری دراگان اسکوچیچ بود که در بازی با سپاهان در انزلی به میدان رفتم ، حس فوق العاده ای بود شاید  توصیفش سخت باشه ، من در ۱۷ سالگی تونستم برای ملوان به میدان برم و واقعا احساس غرور می کردم .

 

 

ملوان کلاب : چطور شد که فوتبالیست شدی ؟

 

من از زمانی که یادم میاد در کودکی به جز فوتبال به چیز دیگه ای علاقه نداشتم و از کودکی از هر فرصتی برای بازی کردن با توپ استفاده می کردم و  رویای کودکیم بازی در سطح بالای فوتبال بود که خوشبختانه خانوادم حمایتم کردند و به چیزی که دنبالش بودم احترام گذاشتند و همیشه در این زمینه پشتیبانم بودند .

 

ملوان کلاب : در چه سن و سالی به انزلی و ملوان اومدی ؟

 

من از ۱۴،۱۵ سالگی به ملوان اومدم. آن زمان آقای رضا ستوده من را به سرمربی نوجوانان ملوان آقای حسنی مقدم معرفی کردند و از آنجا و زیر نظر ایشان کارم با ملوان را استارت زدم و از اینکه اینجا هستم و این مسیر رو انتخاب کردم بی نهایت خوشحالم .

 

 

ملوان کلاب : تا به حال شده زیر فشار تمرینات از اینکه فوتبالیست شدی پشیمون بشی ؟

 

آره مخصوصا در زمان تمرینات بدنسازی پیش فصل که فشار تمرینات وحشتناک بالاست بسیار پیش میاد که از فوتبالیست شدنم پشیمون بشم و فکر میکنم این برای خیلی ها اتفاق افتاده ولی بعد از اینکه از اون فشار بیرون میای و ضربان قلب پایین میاد دوباره همه چیز به حالت عادی بر می گرده و حس خوبی داره .

 

ملوان کلاب : فیلم بازی هات رو می بینی ؟

 

بله معمولا فیلم بازیهام رو نگاه میکنم ، نه اینکه چندین بار نگاه کنم اما روی حرکات خودم در بازی بیشتر توجه میکنم و صحنه های حرکات خودم را چند بار مرور می کنم .

 

ملوان کلاب : فصل گذشته بازیکنان جوان تیم نتونستن انتظارات رو برآورده کنن حتی پژمان نوری در مصاحبه با “ملوان کلاب” از بازیکنان جوان خواسته بود که تلاششون رو چند برابر کنن ، چه شد که در این فصل تونستین عملکرد بهتری داشته باشین ؟

 

آقا پژمان از بزرگهای فوتبال ملوان و ایران هستن و صد در صد حق دارن ، اما باور کنید تلاش ما فصل گذشته از الان کمتر نبود اما اتفاق هایی افتاد که  نتونستیم اونطور که باید و شاید خودمون رو در ترکیب تیم پیدا کنیم ، اما در این فصل به هر حال یک سال بزرگتر و یک سال با تجربه تر شدم و سعی کردم  اشتباهاتم رو کمتر کنم از همه مهمتر اعتمادی ست که آقای استیلی به ما داشتند ، هرچقدر هم یک بازیکن جوان تلاش کنه اگه مربی بهش اعتماد و اعتقاد نداشته  باشه اون بازیکن نمیتونه خودش رو نشون بده. ما این احساس رو داریم که حمید خان پشت ما هستند و ما هم در تلاشیم که نظر ایشان و هواداران رو جلب کنیم و بتونیم جای ثابتی در ترکیب ملوان داشته باشیم .

 

ملوان کلاب :اینکه بازیکنان جوان می گویند ما از بازیکنان با تجربه ی تیم الگو و کمک میگیریم یک حرف کلیشه ای ست یا واقعا این اتفاق در ملوان می افته ؟

 

این یه واقعیته و تاثیر داره ما در ملوان بازیکنانی که در تیم ملی بزرگسالان بازی کرده اند و تجربه های بین المللی دارند کم نداریم ، مثلا خودِ آقا پژمان وقتی نیم فصل گذشته به تیم اضافه شدند گاهاً نکته های ریزی رو گوشزد می کردند که ما به اونها کم توجه بودیم اما واقعا نکات مهمی بود که ایشون بر اساس تجربه ی بالایی که دارند به ما انتقال می دادن .بعضی  از این نکته ها را حتی سرمربی تیم شاید نتونه به بازیکن جوانی مثل من انتقال بده .  در زمین فوتبال از بزرگتر های تیم آقا پژمان ، آقا مازیار ، آقا جلال و حسین  ماهینی که بازی کردن کنارش برای من افتخار هست ،چیزهای زیادی یاد میگیرم . من به تاثیر استفاده از تجربیات بزرگترها اعتقاد دارم .

 

 

( ادامه ی مصاحبه به زودی در قسمت دوم )

 

ملوان کلاب.نت www.MalavanClub.net