رئیس هیات مدیره ملوان گفت: اگر اغراق نکنم، شاید مثل رضاییان ۱۰ نفر هم در ایران حضور نداشته باشند.   […]

رئیس هیات مدیره ملوان گفت: اگر اغراق نکنم، شاید مثل رضاییان ۱۰ نفر هم در ایران حضور نداشته باشند.

 

 

احمد دنیامالی در گفت و گو با خبرنگار کاپ در رابطه با مشکلات مالی ملوان اظهار داشت:‌ به مشکلات مالی بازیکنان کاملا واقف هستیم چون از ابتدای فصل فقط توانستیم یک و نیم میلیارد را به تیم تزریق کنیم. بر این اساس تقریبا ۵ درصد از قرارداد بازیکنان پرداخت شده که برخی از آنها واقعا درگیر مشکلات هستند. اگر همه چیز خوب پیش برود،‌ در روزهای آینده این مسائل حل خواهد شد.

 

وی همچنین افزود: با مجموعه حقوقی برای در اختیار گرفتن مالکیت ملوان به توافق رسیدیم و آنها ۷۰ درصد سهام باشگاه را طبق قراردادی که احتمالا در هفته آینده نهایی می شود،‌ در اختیار می گیرند. بر اساس توافقمان ۴ عضو هم از سوی مالک جدید به هیات مدیره اضافه می شود و در کنار ۵ نفر قبلی تعداد به ۹ نفر افزایش پیدا می کند.

 

رئیس هیات مدیره ملوان با اشاره به تجربه های تلخ قبلی ملوان در همکاری با مالک تصریح کرد:‌ در بحث بهشتی که ابتدای فصل مطرح شد،‌ متاسفانه من از ابتدای کار در جریان نبودم وگرنه اجازه نمی دادم یک فرد باشگاه را در اختیار بگیرد. در این مدت هم با افراد زیادی مذاکره کردم اما به این نتیجه رسیدم که باشگاه ملوان باید در اختیار یک مجموعه قرار بگیرد نه فرد چون ضمانت اجرایی برای یک فرد خیلی کمتر است.

 

دنیامالی در خصوص اینکه قرار است چه مبلغی از سوی مالک جدید به باشگاه ملوان پرداخت شود، گفت: در ابتدای کار که قرار است ۴ میلیارد به باشگاه تزریق شود تا ما بتوانیم تا نیم فصل مشکلات را مرتفع کنیم. البته به مالک جدید اعلام کردیم که ۱۰ میلیارد در این فصل ازهزینه ها باقی مانده و حدود ۷، ۸ میلیارد نیز از قبل بدهی وجود دارد. گزارش حسابرسی در اختیار آنها قرار گرفته و اگر اتفاق خاصی نیفتد در چند روز آینده می توانیم این خبر خوش را رسما به گوش هواداران برسانیم.

 

وی درباره احتمال تغییر مدیرعامل بعد از واگذاری سهام باشگاه ملوان خاطرنشان کرد: ما بعد از بررسی های فراوان تصمیم گرفتیم تا رضاییان را به عنوان مدیرعامل معرفی کنیم. او تحصیل کرده آمریکا است و کاملا به قوانین داخلی و بین المللی تسلط دارد. اگر اغراق نکنم، شاید مثل رضاییان ۱۰ نفر هم در ایران حضور نداشته باشند. به هر حال ما در قراردادی که تنظیم کردیم، اختیار انتخاب مدیرعامل را به مالک جدید داده ایم. با این حال نمایندگان مالک جدید با رضاییان گفت و گو کردند و در برخورد اول که پالس های مثبتی برای ادامه همکاری وی در سمت مدیرعاملی باشگاه از جلسه آنها بیرون آمده است اما بازهم احتمال تغییرات در آینده وجود دارد.

 

دنیامالی در پایان با اشاره به نتایج ملوان گفت:‌ از نتایج تیم راضی هستیم. ما در نیم فصل اول لیگ پانزدهم فقط ۹ امتیاز به دست آوردیم اما حالا از ۷ هفته ۱۱ امتیاز کسب کردیم که نتیجه خوبی است. با این حال امیدواریم با رفع مشکلات مالی بازیکنان، تیم گام در راه پیشرفت بگذارد.