شاید هواداران پرشور ملوان هیچگاه فینال جام حذفی سال۹۰ را فراموش نکنند ولی همگان می دانند که فوتبال ایران هیچگاه […]

شاید هواداران پرشور ملوان هیچگاه فینال جام حذفی سال۹۰ را فراموش نکنند ولی همگان می دانند که فوتبال ایران هیچگاه جولان دادن این تیم محبوب شمال را در دهه شصت و هفتاد در جام حذفی از یاد نخواهد برد

 

 

 

شاید هواداران پرشور ملوان هیچگاه فینال جام حذفی سال۹۰ را فراموش نکنند ولی همگان می دانند که فوتبال ایران هیچگاه جولان دادن این تیم محبوب شمال را در دهه شصت و هفتاد در جام حذفی از یاد نخواهد برد و کسب عنوانهای قهرمانی و نایب قهرمانی در این جام حاکی از آوازه این تیم دوست داشتنی است.

 

 

اما دیدار ۲۹ شهریور ۹۴ حکایتی دیگر دارد و شاید پر بیراه نباشد که نوستالوژیک ترین دیدار تاریخ جام حذفی نام بگیرد، چون تقابل این دو تیم همیشه جذاب پرگل و گاهی جنجالی از آب درآمده است.

 

 

نکته قابل توجه این دیدار به طور حتم حضور پرشور هواداران ملوان به مانند همیشه در ورزشگاه آزادی است یار دوازدهمی که هیچگاه این تیم را تنها نگذاشته اند و شاید تنها عامل بقا و نفس کشیدن این تیم محبوب تا به الان بوده اند ملوان همیشه متعلق به هواداران بوده است و همه علاقمندان فوتبال شمال ایران می دانند که محبوبیت این تیم فقط به کسب عنوانهایی که به دست آورده نیست بلکه ملوان هویت،غرور و پشتکار مردان و زنانی است که با تلاش فراوان رزق خود را به دست می آورند ،ملوان فقط یک تیم فوتبال نیست بلکه پشت این تیم سالها محرومیت و نداشتن امکانات و چه چه نهفته است. بله تیمی که شرایط و حال و روزش به مانند شمالترین مردم سرزمینمان است ، گاهی اوقات ابری وبارانی وگاهی اوقات آفتابی و گرم و شرجی !

 

 

ولی این بار و جنس این دیدار فرق دارد چراکه ملوانان با نتایج خوبی که تا الان گرفته اند در رده پنجم جدول قرار دارند و پرسپولیسها با شکست اخیر خود مقابل سایپا در رده چهاردهم جدول قرار گرفته اند. و این شکست اخیر روحیه آنها را در بازی با ملوان تحت تاثیر قرار داده است. حال باید دید یکشنبه در ورزشگاه آزادی دوباره قوهای سپید خزر به پرواز در خواهند آمد و یا …

 

 

منبع : خزر اسپورت