پرسپولیس ـ ملوان در جام‌حذفی، سابقه در حد لیگ دارند. آنها در مرحله یک هشتم جام‌حذفی در حالی به مصاف […]

پرسپولیس ـ ملوان در جام‌حذفی، سابقه در حد لیگ دارند. آنها در مرحله یک هشتم جام‌حذفی در حالی به مصاف هم می‌ روند که …

 

 

به گزارش “ورزش سه” هر کدام صاحب رکوردهایی هستند. از این رکوردها ۲ تا پرسپولیسی است و ۲ رکورد هم متعلق به تیم فوتبال ملوان بندرانزلی است.

تاریخ سازی برای ملوان

۱. تیمی که ۵ بار متوالی به فینال جام‌حذفی کشور رسیده است. رکوردی که از رکورد ۲ فصل متوالی حضور پرسپولیس و سپاهان و ۳ فصل متوالی حضور فجرشهیدسپاسی در فینال بهتر است.

۲. مربی ویژه ای که در ۲۹ سال بازی با پرسپولیس و برابر این تیم را تجربه کرده است. بهمن صالح نیا در سال ۱۳۵۲ برای اولین بار روبه‌روی پرسپولیس بازی کرد و مربی بود و تا سال ۱۳۸۱ هم که هدایت ملوان را در لیگ و جام‌حذفی این سال عهده دار بود در خدمت این تیم بود.

تاریخ سازی برای پرسپولیس

۱. پرسپولیس ۳ بار با ملوان در فینال روبه‌رو شده و در این ۳ حضور در فینال برنده بوده است. پرسپولیس در سال های ۱۳۶۶، ۱۳۷۱ ـ ۱۳۷۰ و ۱۳۹۰ ـ ۱۳۸۹، سه بار با ملوان به فینال رسید. فینال سال ۶۶ و فینال سال ۹۰ ـ ۸۹، رفت‌وبرگشت بود و سرخ ها به ترتیب یک ـ صفر و ۴ ـ ۳ در این فینال برنده و قهرمان شد و البته فینال سال ۷۱ ـ ۷۰ هم در یک تک بازی که در تهران انجام شد با برد ۲ ـ یک سرخ ها به پایان رسید.

۲. بهترین برد تاریخ مصاف های پرسپولیس ـ ملوان در سال ۹۱ ثبت شد و پرسپولیس با هدایت گل‌محمدی با نتیجه ۶ ـ صفر برنده شد، ۳ گل از کریم انصاری‌فرد، ۲ گل از هادی نوروزی و یک گل از غلامرضا رضایی، پرسپولیس را برنده دیدار کرد.