اختصاصی – تیم ملوان بندرانزلی سابقه ی حذف کردن پرسپولیس در مرحله ی یک هشتم نهایی جام حذفی را در […]

اختصاصی – تیم ملوان بندرانزلی سابقه ی حذف کردن پرسپولیس در مرحله ی یک هشتم نهایی جام حذفی را در کارنامه ی خود دارد.

 

به گزارش پایگاه اینترنتی هواداران ملوان بندرانزلی “ملوان کلاب” در شانزدهمین دوره ی رقابت های جام حذفی فوتبال ایران در سال ۸۱ ، در مرحله ی یک هشتم نهایی ملوان حریف پرسپولیس شد که طی دو دیدار و با یک بازگشت تاریخی موفق شد در ضربات پنالتی حریف خود را از پیش رو بردارد.

 

دیدار رفت در تهران با نتیجه ی ۲ بر صفر به سود پرسپولیس به پایان رسید اما در دیدار برگشت در انزلی ملوان با بازگشتی به یادماندنی با دو گل محمد غلامین و احمد جمشیدیان بازی را در مجموع به تساوی کشاند و کار به ضربات پنالتی رسید. بهروز رهبری فرد، مهدی تارتار و علی انصاریان هر سه، پنالتی های خود را برای پرسپولیس از دست دادند (۱ضربه به دیرک و ۱ ضربه به اوت و یک پنالتی مهار توسط مسعود غلامعلی زاد) در سمت دیگر سید جلال حسینی، محمد غلامین و احمد جمشیدیان پنالتی های خود را برای ملوان تبدیل به گل کردند و موجب صعود ملوان از این مرحله شدند.

 

سرمربی ملوان در آن زمان بهمن صالح نیا و سرمربی پرسپولیس علی پروین بود که در بازی برگشت به علت بیماری (یا شاید هم خیال راحت بابت صعود به مرحله بعد!) به انزلی نیامده بود.

 

و حال تقریبا ۱۳ سال بعد از آن روزها باز هم ملوان و پرسپولیس در مرحله ی یک هشتم نهایی جام حذفی به هم رسیدند. میزبان این دیدار تک حذفی به صورت قرعه کشی مشخص خواهد شد.

 

دیگر نکته ی جالب توجه در این میان حضور حمید استیلی و پایان رافت روی نیمکت مربیگری ملوان است که در آن دیدار از بازیکنان تیم پرسپولیس تهران بودند.

 

برای مشاهده ی نمودار جام حذفی اینجا کلیک کنید.

 

*نکته: تصویر مطلب مربوط به بازی دو تیم ملوان و پرسپولس در لیگ برتر همان سال است.