در چهار هفته ابتدایی لیگ پانزدهم، تاکنون نوزده دروازه بان درون دروازه تیم هایشان ایستاده اند و در مجموع ۳۲ […]

در چهار هفته ابتدایی لیگ پانزدهم، تاکنون نوزده دروازه بان درون دروازه تیم هایشان ایستاده اند و در مجموع ۳۲ بازی انجام شده در لیگ، ۷۰ بار دروازه های خود را باز شده دیدند.

 

 

به گزارش “ورزش سه”، تیم های پرسپولیس، سایپا و گسترش فولاد، تیم هایی بودند که در این هفته ها اقدام به تغییر دروازه بان خود کرده اند.

در این مطلب نظر شما را به جدول عملکرد درواه بان های حاضر در لیگ جلب می کنیم.

میانگین گل های خورده

حامد فلاح زاده که بهترین میانگین گلهای خورده را داشت در بازی مقابل استقلال خوزستان در اقدامی عجیب به میدان نرفت و گلر بوسنیایی این تیم جایگزین وی شد. فرناندو ده خسوس و گئورگ گئورگیف دو دروازه بان خارجی تیم های استقلال خوزستان و گسترش فولاد نیز در رده بعدی قرار دارند.

پنالتی گیرها

محسن فروزان و رشید مظاهری دو دروازه بانی بودند که تاکنون در مقابل دو پنالتی ایستادگی کردند و می توان گفت در حال حاضر پنالتی گیر ترین دروازه بانان لیگ هستند. فروزان در بازی مقابل تیم های نفت تهران و گسترش فولاد و مظاهری در مقابل ملوان و پرسپولیس در دوئل پنالتی ها روسفید درآمدند. البته پرویز کریمی نیز در بازی برابر استقلالی ها توانست پنالتی این تیم را به خوبی مهار کند.

کلین شیت ها

حامد فلاح زاده، فرناندو ده خسوس، شهاب گردان، پرویز کریمی و سیدحسین حسینی دروازه بانانی هستند که تاکنون با دو کلین در چهار بازی انجام شده تیم هایشان از این حیث در راس دروازه بان های دیگر هستند.

پرکارت ترین گلرها

محسن فروزان و حامد لک نیز پرکارت ترین دروازه بان های حال حاضر لیگ هستند، این دو گلر در چهار بازی خود دو کارت زرد دریافت کردند.

پایین تر از حد انتظار

علیرضا بیرانوند، علیرضا سلیمی و ایگور ننزیچ سه دروازه بانی بودند که سال گذشته عملکرد فوق العاده ای در لیگ برتر داشتند اما تاکنون و تا هفته چهارم لیگ برتر هنوز نتوانسته اند به مانند فصل قبل درخشان ظاهر شوند.

ردیف دروازه بان دقایق حضور گلهای خورده میانگین بر حسب دقیقه کلین شیت
۱ حامد فلاح زاده ۲۷۰ ۱ ۲۷۰ ۲
۲ فرناندو ده خسوس ۳۶۰ ۲ ۱۸۰ ۲
۳ گئورگ گئورگیف ۱۸۰ ۱ ۱۸۰ ۱
۴ محمدرضا اخباری ۳۶۰ ۳ ۱۲۰ ۱
۵ محمدرشید مظاهری ۳۶۰ ۳ ۱۲۰ ۱
۶ شهاب گردان ۳۶۰ ۳ ۱۲۰ ۲
۷ محسن فروزان ۳۶۰ ۴ ۹۰ ۱
۸ پرویز کریمی ۳۶۰ ۴ ۹۰ ۲
۹ سیدمهدی رحمتی ۳۶۰ ۴ ۹۰ ۱
۱۰ حامد لک ۳۶۰ ۴ ۹۰ ۱
۱۱ رادکو زودکویچ ۹۰ ۱ ۹۰ ۰
۱۲ سیدحسین حسینی ۳۶۰ ۵ ۷۲ ۲
۱۳ مجتبی روشنگر ۳۶۰ ۵ ۷۲ ۱
۱۴ علیرضا بیرانوند ۳۶۰ ۵ ۷۲ ۱
۱۵ ایگور ننزیچ ۳۶۰ ۶ ۶۰ ۰
۱۶ علیرضا سلیمی ۳۶۰ ۶ ۶۰ ۰
۱۷ داود نوشی صوفیانی ۱۸۰ ۳ ۶۰ ۱
۱۸ سوشا مکانی ۹۰ ۲ ۴۵ ۰
۱۹ ایمان صادقی ۲۷۰ ۸ ۳۳.۷ ۰