حمید استیلی با لباس سرمربی گری ملوان به مصاف همبازی قدیمی اش علیرضا منصوریان خواهد رفت.   به گزارش “ورزش […]

حمید استیلی با لباس سرمربی گری ملوان به مصاف همبازی قدیمی اش علیرضا منصوریان خواهد رفت.

 

به گزارش “ورزش سه”، استیلی در کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی با نفت تهران از تلاشش برای آشتی علی دایی و علی کریمی صحبت کرد. او در نشست پاسخگوی خبرنگاران بود:

از موفقیت منصوریان و گل محمدی خوشحالم

با تیمی بازی داریم که نماینده ما در آسیا است. منصوریان از دوستان خوب من است و خیلی خوشحال شدم که او سال گذشته به همراه گل‌محمدی موفق شد. امیدوارم این روند موفقیتش ادامه داشته باشدو در این چند ساله از لحاظ مدیریتی بسیار خوب کار کردند.

نفت را آنالیز کردیم

من در این مدت سعی کردم از لحاظ روانی روی بازیکنان کار کنم. در هفته گذشته بازی بسیار خوبی به نمایش گذاشتیم که توانستیم نتیجه هم بگیریم. دراین ۶ روز پس از بازی یک روز ریکاوری کردیم و در سایر روزها نقاط ضعف را از بین بردیم.ما تیم نفت را آنالیز کردیم و امیدوارم با حمایت هواداران بتوانیم موفق باشیم. در شهری کار می‌کنیم که نه آبی و نه قرمز و فقط طرفدار ملوان هستند. امیدواریم بتوانیم بازی خوبی انجام دهیم و آنها را خوشحال کنیم.

باید از تیم شناخت پیدا کنم

من در هفته سوم به تیم اضافه شدم که تیم بسته شده بود. یکی دو جای خالی داریم اما احتیاج به زمان دارم تا تیم و بازیکنان را بشناسم. سعی می‌کنیم از بازیکنان بومی استفاده کنیم اگر شرایطشان خوب باشد اما در غیر این صورت سعی می‌کنیم بازیکن جذب کنیم. تلفیقی از جوانی و تجربه در تیم وجود دارد که می‌تواند به تیم کمک کنند. در برخی پست‌ها چند بازیکن داریم و در برخی پست‌ها بازیکن نداریم.

مشکل اقتصادی باعث جدایی قلعه نویی شد

مشکل اقتصادی باعث شد قلعه‌نویی که یکی از مربیان خوب است از این تیم جدا شود. جا دارد از او تشکر کنم. سه روز پیش از شروع به لیگ اسپانسر نتوانست تعهداتش را عملی کند و من صحبت‌هایی با دنیامالی به عنوان رئیس هیات مدیره داشتم. حضورم دراین تیم به خاطر هواداران و آقای دنیامالی بودند همچنین برخی بازیکنان چون زارع، آبشک و ماهینی با آنها کار کرده بودم که شناخت نسبت به آنها داشتم.

تخریب فغانی به نفع فوتبال نیست

ما نباید زیاد به بحث داوری بپردازیم و در آسیا هم اشتباهات داوری از داوران ما بیشتر بود اما به نظرم کمیته داوران به خاطر فرصت دادن به داوران جوان داوران خوب و آب‌دیده شده را کنار نگذارند. داورانی مثل فغانی و ترکی بسیار خوب هستند و وقتی فغانی که فینال جام ملت‌ها را سوت می‌زند و آن را تخریب می‌کنیم به نفع فوتبال ما نیست. داوران تمام سعی و تلاش خود را می‌کنند و فقط مقداری نظارت باید روی آنها بیشتر باشد. خیلی مهم است که رئیس کمیته داوران با دپارتمان داوری با یکدیگر هماهنگ باشند و شاید سال گذشته این اتحاد وجود نداشت. اگر نفاقی وجود داشته باشد به نتیجه نمی‌رسیم و هم‌اکنون عنایت و اصفهانیان هستند که اگر هماهنگ باشند شرایط خیلی خوب خواهد شد.

ماهینی مسوولیت پذیر است

حسین ماهینی بازیکن پرسپولیس و تیم ملی بوده و در تیم‌های بزرگی کار کرده است. در این زمان متوجه شدم که بازیکن مسئولیت‌پذیری است و فرصتی نیاز دارد که به بازی‌هایش بازگردد. امیدوارم روند را به خوبی طی کند و جایگاهش را به دست آورد.

امیدوارم در تیم ستاره ها بازی کنم

استیلی در خصوص بازی ستاره‌های دنیا و ایران گفت: به من پیامکی دادند و امیدوارم اگر باشم بتوانم برای دقایقی بازی کنم.

کشورهای عربی هواداران ما را ندارند

سرمربی ملوان در خصوص اینکه لیگ ما در رنکینگ پایین‌تر از امارات قرار گرفته گفت: تیم ملی ما در آسیا در رده اول قرار دارد که این امر بسیار مهمی است. این رنکینگ لیگ هم برای خودشان بوده و شاید در بحث سخت‌افزاری و ورزشگاه‌ها اول نباشیم اما ما چیزی داریم که کشورهای عربی هیچ وقت آن را نداشتند و آن هواداران است. کیفیت بازی‌ها به دلیل اینکه نوسان است و همچنین بحث زمین‌ها با مواردی روبروست که در کشورهای عربی برخی تیم‌ها چندین زمین دارند. مسئولین ما باید تلاش کنند که زیرساخت‌هار ا درست کنند. سپاهان، فولاد و نفت زیرساخت‌هایشان درست شده و هر مربی که در این تیم حاضر می‌شوند موفق هستند و دغدغه‌ای ندارند.

زمین نیروی دریایی را داریم

آقای دنیامالی زحمت کشیده و دستگاه چمن‌زنی خریده و خودش این اقدام را کرد. بازیکنان ما تکنیکی هستند و قطعا هرچه زمین مناسب‌تر باشد کیفیت بهتر می‌شود. ما هم‌اکنون زمین نیروی دریایی را داریم.

برای آشتی دایی و کریمی تلاش می کنم

او در مورد اینکه می‌تواند علی کریمی و علی دایی را آشتی بدهد گفت: وقتی در فوتبال بازیکنی از دنیای فوتبال خداحافظی می‌کند و به عرصه مربیگری می‌رود مهم احترام گذاشتن است. ما باید قدر یکدیگر را بدانیم. من و منصوریان چندین سال کنار هم بوده ایم و حالا فردا ۹۰ دقیقه رقیب هستیم و پس از آن رفاقت مان برجا خواهد بود. باید قدر یکدیگر را بدانیم زیرا عمر بسیار کوتاه است باید کنار هم بایستیم و به هم احترام بگذاریم. این موضوع باعث می‌شود دوستی و رفاقتمان بیشتر شود و در کنار هم باشیم. من هر کاری از دستم بربیاید در این زمینه انجام می‌دهم.