رئیس هیات مدیره باشگاه ملوان گفت: فصل گذشته این تیم در نیم‌فصل فقط یک برد داشت اما اکنون از سه […]

رئیس هیات مدیره باشگاه ملوان گفت: فصل گذشته این تیم در نیم‌فصل فقط یک برد داشت اما اکنون از سه بازی دو پیروزی کسب کرده است.

 

به گزارش خبرگزاری فارس، احمد دنیامالی که مقابل فدراسیون فوتبال با خبرنگاران مواجه شده بود در مورد علت حضورش به مزاح گفت: من عضو شورای شهر هستم و آمده‌ام ببینم ساختمان فدراسیون تخلف کرده است یا نه چون شنیده‌ام وضع مالی فدراسیون خوب شده است.

وی در مورد اینکه از کجا می‌گوید که وضع مالی فدراسیون فوتبال خوب شده گفت: من چون در فدراسیون قایقرانی بودم دو سه میلیارد تومان برای من پول زیادی محسوب می‌شد. اکنون برای کفاشیان این ارقام پول زیادی نیست. ان‌شالله فدراسیون هم وضعیش خوب می‌شود و مشکلات مالی‌اش برطرف خواهد شد.

رئیس هیات مدیره باشگاه ملوان در مورد وضعیت این باشگاه گفت: وضعیت ملوان خیلی خوب است و همدلی خوبی بین کادر فنی و بازیکنان به وجود آمده است. در فصل گذشته ما در نیم‌فصل فقط یک برد داشتیم اما اکنون از سه بازی دو برد کسب کرده‌ایم و این مسئله در حالی به وجود آمده که مشکلاتی هم داشته‌ایم. تیم جوان و پرمهره‌ای بسته‌ایم که این بخش آن را مدیون زحمات قلعه‌نویی هستیم. حمید استیلی هم اکنون کارش را انجام می‌دهد. مردم انزلی عاشق فوتبال و ملوان هستند و ملوان یکی از تیم‌های پرتماشاگر فوتبال ایران است.

وی افزود: تلاش می‌کنیم باشگاه ملوان به سمت حرفه‌ای شدن پیش برود و برنامه‌ریزی اقتصادی منظمی داشته باشد.

دنیامالی در مورد بحث مالکیت باشگاه گفت: ما این مسئله را با تدبیر دنبال می‌کنیم چون مسئله‌ بسیار حساسی است و بیش از آنکه به دنبال شخص حقیقی برای مالکیت ملوان باشیم به دنبال شخصیت حقوقی هستیم و با مجموعه‌های حقوقی در حال مذاکره هستیم تا تصمیم مهمی در این زمینه گرفته شود. در گذشته با و جود زحماتی که مدیران قبلی کشیده‌اند طرح جامعی برای آینده‌اش نداشته است که اگر کار بخواهد به همین شکل پیش برود باشگاه آسیب جدی خواهد دید. ما می‌خواهیم با مجموعه‌های حقوقی کار منظمی را پیش ببریم.

وی در مورد اینکه ملوان قلعه‌نویی را به راحتی از دست داد، گفت: پیش از این مالک باشگاه ملوان قرار بود منابع مالی را تامین کند که نتوانست این کار را انجام دهد و ما هم در مدت کم نمی‌توانستیم چنین منابعی را تامین کنیم. تیم ملوان هم دو هفته روی نیمکت سرمربی نداشت و این مسئله از نظر روحی و روانی تاثیرگذار است. با امیر قلعه‌نویی صحبت کردیم تا آخرین لحظه هم علاقمند بودیم با او کار کنیم و در خدمت ایشان باشیم که در نهایت این اتفاق رخ نداد. نمی‌خواستیم در هفته سوم هم ملوان بدون سرمربی باشد.

دنیامالی با اشاره به حضور خبرنگاران مقابل فدراسیون فوتبال گفت: شما مرتب اینجا کمین می‌گذارید؟!

وی در مورد اینکه آنها برای پوشش خبری کمیته اخلاق آمده‌اند و آیا او هم به کمیته اخلاق می‌رود گفت: ما مشکل اخلاقی نداریم (با شوخی) اما اگر باشگاه‌ها خودشان به طور سیستماتیک رفتار کنند بخش عمده مشکلات مطرح شده می‌تواند از بین برود و با آسیب‌ها برخورد جدی می‌شود. با همکاری فدراسیون و سازمان لیگ و باشگاه‌ها برای شفاف‌سازی خیلی مسائل حل می‌شود.

دنیامالی تصریح کرد: مثلا در مورد مسائل واگذاری باشگاه‌ها به بخش خصوصی شفاف‌سازی وجود ندارد. مشخص نیست چه شرح وظایفی در این مورد باید تعریف شود. اگر بتوانیم براساس روش‌های روز دنیا که آزمایش‌شده هستند پیش برویم روز به روز جلوتر خواهیم رفت و بسیاری از مشکلات فوتبال ایران کم می‌شود و دیگر شاهد این اتفاقاتی که در فوتبال هستیم نخواهیم بود.