اختصاصی- تیم فوتبال ملوان بندرانزلی مقابل مهمان خود تیم استقلال اهواز در یک بازی کاملا برتر به پیروزی رسید.   […]

اختصاصی- تیم فوتبال ملوان بندرانزلی مقابل مهمان خود تیم استقلال اهواز در یک بازی کاملا برتر به پیروزی رسید.

 

در هفته ی سوم از پانزدهمین دوره ی رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران جام خلیج فارس ملوان انزلی مهمانش استقلال اهواز را با ۲ گل شکست داد. پایگاه اینترنتی هواداران ملوان انزلی “ملوان کلاب” عملکرد فنی قوی سپید در این دیدار را در آیینه ی آمار و ارقام بررسی می کند.

 

در تصویر زیر اینفوگرافیک خلاصه ی این دیدار را مشاهده می کنید:

 

 

**********

 

 

بازیکنان ملوان در این دیدار مجموعا ۲۲۷ پاس از انواع مختلف پاس بین یکدیگر رد و بدل کردند. ۱۸۷ پاس سالم به مقصد رسید و ۴۰ پاس ناتمام ماند.

 

در تصویر زیر نمودار دایره ای پاس های سالم و ناتمام ملوان را در این دیدار مشاهده می کنید:


رنگ آبی نشان دهنده ی حدودا ۸۲.۵ درصد پاس سالم و رنگ قرمز نشان دهنده ی حدودا ۱۷.۵ درصد پاس ناموفق بازیکنان ملوان است.

 

از نکات جالب توجه در این آیتم تعداد بالای پاسکاری بازیکنان ملوان در ۱۶ دقیقه ی ابتدایی بازی بود. ملوانی های که بازی را به شکلی کاملا هجومی آغاز کرده بودند تا پیش از به ثمر رسیدن گل اول ۷۴ پاس بین یکدیگر رد و بدل کردند که ۶۱ پاس صحیح بود. گل مازیار زارع به طور دقیق در دقیقه ی ۱۵:۲۰ به ثمر رسید با این حساب در ۹۲۰ ثانیه ی ابتدایی بازی ملوانی ها حدودا هر ۱۲.۴۳ ثانیه یک پاس دادند!

 

**********

 

 

در این دیدار شاهد ۳۸ نبرد هوایی بودیم که در این آیتم سر زن های ملوان با نقش پر رنگ فرزاد حاتمی، سعید یوسف زاده و حسین کنعانی برتری محسوسی به حریف داشتند.


در نمودار دایره ای زیر میزان موفقیت و عدم موفقیت ملوان در نبردهای هوایی را مشاهده می کنید.


رنگ آبی نشان دهنده ی ۲۴ پیروزی و رنگ قرمز نشان دهنده ی ۱۴ شکست ملوان است.

 

 

**********

 

در گراف زیر تعداد دفعات حمله ی دو تیم از جناح های مختلف را مشاهده می کنید.ملوان ۳۰ و استقلال اهواز ۲۴ بار به دروازه ی حریف حمله کردند.

 

(نکته: منظور از حمله صرفا یک کار تیمی با رسیدن از زمین خودی به یک سوم زمین حریف بدون توجه به ایجاد موقعیت جدی و یا غیر جدی است.ضربات ایستگاهی و ضدحمله ها نیز در این بخش مورد محاسبه قرار گرفته اند.)

 

 

از نکات جالب توجه در این آیتم افت عجیب بازی ملوان در دقایق ۱۶ تا ۳۸ بود. ملوانی ها که تا پیش از به ثمر رساندن گل اول ۸ بار در طول ۱۵:۲۰ دقیقه برنامه ی حمله را اجرا کرده بودند بین دقایق ۱۶ تا ۳۸ هیچ حمله ای نکردند و  ضربه ای به سمت دروازه حریف نزدند! اسنقلالی های اهواز از این فرصت استفاده کردند و در این دقایق ۴ حمله به سمت دروازه ی ملوان بردند و یک ضربه به سمت دروازه هم زدند که البته با عملکرد خوب مهره های دفاعی ملوان بدون ایجاد موقعیت گلزنی همراه شد.

 

**********

 

در این دیدار بازیکنان ملوان ۲۲ ضربه به سمت دروازه ی حریف نواختند که ۷ ضربه در چهارچوب دروازه بود و ۱۵ ضربه خارج از چهارچوب بود.

 

استقلالیها نیز ۷ ضربه به سمت دروازه ی ملوان زدند که هیچ کدام در چهارچوب دروازه ی ملوان نبود.

 

بازیکنان ملوان در این بازی ۱۴ بار با تصاحب توپ بر بازی مسلط شدند و ۱۷ بار با دفع کردن توپ توسط دروازه بان و سایر مهره های دفاعی خطر از محوطه جریمه و دروازه ی ملوان دور شد.

 

**********

 

میانگین سنی بازیکنان ملوان در این دیدار:

 

ترکیب اولیه: ۲۸.۱۸ سال

بعد از اولین تعویض: ۲۸.۲۷ سال

بعد از دومین و سومین تعویض: ۲۷.۹ سال

 

*********

 

 

*نکته*با توجه به اینکه این آمار از روی تصاویر تلویزیونی تهیه شده است امکان خطای جزئی می باشد.

 

شما به بازیکنان ملوان در این بازی از ۱ تا ۱۰ چه نمره ای می دهید؟ نظر شما در مورد عملکرد آماری قوهای سپید در این دیدار چیست؟ بهترین بازیکن ملوان در این بازی چه کسی بود؟

نظرتان را با ما و سایر هواداران در میان بگذارید.

 

 

تهیه و تنظیم: مژده شجری کهن

منبع: ملوان کلاب.نت – (www.MalavanClub.Net)